‘Ja, het is wel een opzichtige bak’ M M A y— BELEEF DE HAVENDAGEN c Daan (19) en Jaap (19) kochten in een opwelling een knalroze limousine 4 cfcAPOty. Hoe ziet de innovatieve haven van de toekomst eruit? Ontdek het op zaterdag 6 mei in Vlissingen en Terneuzen en op zondag 7 mei in Gent. De tijd dat boerenjongens een beetje bleu de wereld ontdekten is al lang voorbij. Daan Verwijs (19) en Jaap Dorst (19) uit Nieuwerkerk kochten onlangs in een opwelling een roze limousine. „Gewoon, omdat het kan.” Reserveer je bedrijfsbezoeken en rondvaarten op www.northseaport.com/havendagen Philipsland geboren en kwam toen hij in groep 8 zat richting Schou- wen-Duiveland. Jaap is timmer man van beroep. Daan is in vaste dienst bij een boer. Ze bezoeken in de weekenden graag schuurfeesten in de omgeving. ,,Wie rijdt er nu in een limousine op Schouwen-Dui- veland? Niemand toch. Ja wij dus nu”, zegt Jaap. Een vriendengroep uit Groningen, studenten die al wat ouder waren en gingen settelen, moest van hun Lincoln Town Car af. Voor achtduizend euro. De ge bruikte drankglazen kregen de Groningen daarna in vier uur teruggere- i Om zoveel mogelijk mensen mee te kunnen nemen. Als de eerste hit op internet een witte limousine had geweest, hadden we die ge kocht. Of een zwarte. Of als er een taxibusje was aangeboden, hadden we dat misschien aangeschaft. Ik wel zeggen dat de limousine enorm goed trekt. Hij heeft een V8-motor, 238 pk. De auto start op benzine en gaat tijdens het rijden over op gas. De gastank zit achterin de koffer bak, maar daar kunnen makkelijk wat kratjes bier naast. Voorin zitten heerlijke Amerikaanse stoelen. Je zit echt als een koning als je rijdt. Achterin is er een grote zwarte le deren bank. Het is niet kitscherig. We zitten hier immers op het plat teland.” Goudmijn De twee moesten in het begin met het rijden wat wennen aan de lengte. Maar omdat ze veel op het land werken is dat geen enkel pro bleem. Een boodschapje ermee doen is lastig vanwege het parke ren. ,,Maar parkeren is ook een kwestie van gewoon neerzetten. De eerste keer dat we er met z’n allen mee weg gingen was naar Ooster- land, een kilometer verderop. Toen hebben we wat extra rondjes geka- cheld”, vertelt Daan. Hij noemt de limo een goudmijn. ,,Wanneer ie mand hem voor tienduizend euro wil overnemen, kunnen we praten. Hij is ideaal voor reclamedoelein den. Als mijn trouwauto? Ik trouw op een trekker.” North KÏSea Port Wie rijdt er op het eiland nu rond in een roze limo? Wij dus den naar Zeeland. Zo stond er op eens een roze limo voor onze deur”, vertelt Daan. Zijn ouders vroegen nog wel: wat mot je ermee? ,,Ze vonden ook dat ik gek was.” De moeder van Jaap re ageerde anders. Die wilde direct een ritje meerijden. ,,Ik ga er in de meivakantie met familie mee op vakantie naar België. Er moeten veel boodschappen mee, dus dat lukt wel. We zullen wel veel bekijks krijgen op de ring van Antwerpen”, lacht Daan. ,,Je moet onze aankoop zien als een spontane actie. Niet met de bedoeling om de blits te maken. Het was gewoon praktisch. heb aan die mannen uit Groningen ook maar niet gevraagd wat er alle maal in dit ding gebeurd is. Dat wil ik allemaal niet weten, joh. Het is wel een pornobak eigenlijk”, vindt Jaap. „Het is een vrouwenmag neet”, benoemt Daan even later. „Onze limo heeft onnoemlijk veel bekijks. Veel mensen vragen of we een vrijgezellenfeest hebben. Wie rijdt er nu standaard in een limo? Ik heb ook een gewone auto hoor. En Jaap rijdt in een busje. We zijn geen autofreaks. Moet Ze zaten op een woensdag aan de zuip. Brainstormen over hoe ze praktischer naar schuurfeesten in Zeeuwen er gratis bij. ,,Wij hebben het weekend konden. Een eigen van de prijs nog wat af- taxibusje was wel handi één de Bob zijn en de rest drinken, meegedronken in Daan Verwij s struinde de volgende Groningen en dag rond op internet, tikte op Marktplaats het aantal personen in en kreeg als hit een limousine in Groningen. ,,Hij belde op en vroeg mij: zullen we dit ding kopen en gaan ha len? Daan heeft als motto: kutidee, doen we. Deze aankoop is daar een treffend voorbeeld van”, vertelt maat Jaap Dorst. Jaap, geboren in Scherpenisse, kwam op vroege leeftijd in Nieu werkerk wonen. Daan is op Sint - Jaap Dorst eigenaar limousine Zie ook pzc.nl/play PROMOTION COUNCIL NORTH SEA PORT meet connect promote Gerrit van Loon Nieuwerkerk omroep zeeland Jaap Dorst (rechts) en Daan Verwijs zochten aanvankelijk een k busje. Het B werd een limo. V FOTO MARIEKE - MANDEMAKER ZATERDAG 22 APRIL 2023 PM - v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 32