ags 1 J At’ 25 •O 'O Yentl en De Boer in de Amsterdamse Indische Buurt is geplakt. Tussen tal van andere kreten, waarvan som mige wel de voorstelling Modderkrui pers hebben gehaald, maar ook heel veel niet. Schieman: ,,Die laten we daar nog even hangen om in een later stadium misschien nog mee verder te gaan.’’ De Boer: ,,De praktijk leert dat er zelden nog iets van komt. Want we hebben er al lang aan gewerkt, maar we zijn toen tot de conclusie geko men dat het niet werkt. Dankzij Stephanie laten we dat nu achter ons en is onze voorstelling stoerder geworden.’’ Misschien komt dat ook door het moederschap; beide vrouwen bevie len tijdens de kerstdagen van 2019 binnen 2,5 uur van zoon Gosse (De Boer, eerste kerstdag) en dochter Sjuul (Schieman, tweede kerstdag om 00.01 uur). Maar daar gaan ze het niet over hebben. Nu niet en in Mod derkruipers ook niet overdreven lang. De Boer: ,,Dat hebben we al in heel veel interviews gedaan. Op een gege ven moment waren we in een spel- programma op televisie een vraag: welk cabaretduo werd vlak achter el kaar moeder? Straks kennen mensen ons eerder daarvan, dan van wat we maken.’’ Schieman: ,,Mijn oma zei het ook, na weer een interview: nu hebben jullie het weer over die kinderen.’’ Tikkie cliché Eén van de pakkende termen op de deur is: ‘Doe dat op een dag dat ik er niet ben’. De vrouwen beginnen di rect het refrein te zingen van een lied dat dus nooit helemaal geschreven is. De Boer: ,,Toch wel een lekker refrein als je het zo hoort.’’ Schieman: „Mis schien moeten we toch nog eens...’’ De Boer: ,,Dat refrein is lekker, maar elke keer als we er een couplet bij schreven voelde het niet helemaal goed. Een tikkie cliché, ook.’’ Schieman knikt: ,,Meer als iets wat we vroeger hadden gemaakt.’’ De Boer: ,,Als je dan besluit niet meer aan zo’n lied te werken, voelt het enigszins als het verbreken van een slechte relatie. Je hebt echt wel even last van liefdesver driet, maar je dag klaart er ook van op.’’ Voor Modderkruipers ging het duo in zee met regisseur en the atermaker Stephanie Louwrier, die Schieman en De Boer mee gaf ‘meer voor hun boodschap te staan op het podium’. De Boer: ,,Wij dragen van nature nogal uit: sorry hoor, dat we bestaan, wij doen lekker gek. Uitvergroot Geen hoofdrol voor hun peuters dus en toch zegt de Schieman dat deze voorstelling ‘meer dan ooit’ gaat over wat de vrouwen raakt. ,,En wat er in onze levens speelt. Dat zijn wat zwaardere onderwerpen. Er zit een liedje in: Wanneer? Dat begint met de vraag wanneer het leven echt begint. Maar we hebben het ook over soms heel lui willen zijn, al komt dat wat meer bij mij vandaan. Christine vraagt me in de voorstelling of ik lie ver thuis onder een dekentje Netflix zou kijken dan in dat theater staan en dan zeg ik dat dat inderdaad het geval is. In de zaal hoor je dan: oh, oh. Kijk: ik hou echt van mijn vak, het is alle maal een beetje uitvergroot. Ik werk juist keihard om altijd tegen die lui heid te vechten. Best spannend om tegen zo’n zaal te zeggen.’’ STOERDER DAN VOORHEEN /Ir' GRAN CANARIA VANAF €249 iwi GO ZATERDAG 22 APRIL 2023 <Yonti 2/ In 'woaaer/cru/pers. foto raymond van olphen Yentl Schieman en Christine de Boer. foto marles wessels ls 1 IJ SUL- W.F TT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 25