Angela De wereld staat in brand, Beau praat over nagellakjes 'I Rob de Nijs opgenomen in ziekenhuis, toestand zorgelijk ra O goRöCteton 24 YENTL EN DE BOER ZIJN IN NIEUWE VOORSTELLING Quote van de dag CABARET KIJKT TV Yentl (Schieman) en (Christine) de Boer zijn terug, met een nieuwe voorstelling: Modderkruipers. In hun liedjes werken ze iets kleins uit naar een groot thema. De laatste bitterbal, bijvoorbeeld. Daar stond-ie gewoon. In een gek straatje wel Door dit lied krijgen we nu elke avond bit terballen van het theater Wij dragen van nature nogal uit: sorry hoor, dat we bestaan Afrika. Het valt allemaal in het niet bij het leed dat nagels heet. Patty, zonder een spoortje zelfspot: ,,Als die nagel te dik is, er niet goed opzit of niet rond is, dan word ik helemaal gek. Dan kan ik niks met die handen.’’ Toevallig ken ik de redactie van Beau (en Jinek), omdat ik daar ook weleens aan tafel zit. Leuke mensen, capabele journalisten, die bij de meest seri euze programma’s hebben gewerkt en weten wat er speelt in de wereld. Die er terecht trots op zijn als ze een topgast hebben binnengehaald, zoals die mond- kapjesrover Camille van Gestel, weet u nog? Ik kan me gewoon niet voorstellen dat zij zelf met een on derwerp over nagelstudio’s op de proppen komen. Kom op, ik heb het over Beau. Hij is geen geboren interviewer zoals Sven Kockelmann of Paul Witte- man, maar kan best een onderhoudend gesprek voe ren, vooral over menselijke onderwerpen. Die man heeft prachtige programma’s gemaakt met daklozen. En nu zat hij krampachtig interesse te veinzen voor acrylnagels, lakjes en BN’ers die al jaren bij ene Tilly komen omdat dat een ‘legend’ is. Tilly zelf knikte om het hardst dat het zo was. ,,En gisteravond heeft ze mijn nagels nog gedaan, moet je nagaan’’, aldus Patty, die ook bij dit onderwerp kon meepraten. Om niet te zeggen: het hoogste woord voerde. Klaarblijkelijk heeft daar niemand iets geleerd van de latenight-flops van Tan en Twan. Toen daar de kijkers wegholden omdat ze een veel te licht en daardoor totaal oninteressant programma maakten. En wat was hun antwoord daarop? Méér lichte on derwerpen. Die geschiedenis herhaalt zich nu. Het is treurig om te zien. Jeroen Snel lang weg Royalty-expert Jeroen Snel is voor onbepaalde tijd niet te zien in Blauw Bloed. Het gezicht van de show heeft ‘langdurig verlof opgenomen’. Zo wel de EO als Snel zelf ontkent noch bevestigt dat er een ar beidsconflict is. Kaartjes songfestival De artiest werd donderdagavond opgehaald met een ambulance nadat hij onwel was geworden. Zijn vrouw Henriëtte Koet- schruiter paste thuis eerst mond-op-mondbeademing toe. ’s Avonds laat knapte De Nijs op, maar later verslechterde zijn toestand weer, waarop zijn fami lie werd gevraagd naar hem toe chen. De Boer vervolgt, on verstoorbaar: ,,Het idee dat je daar zo, hap-hap-hap, staat te knagen aan die laatste bal terwijl de rest niet meer heeft, ik kan dat niet aan.’’ s“=r e stikstofcrisis zit muurvast. Zelfs de allerlaat ste VVD-fans verliezen nu hun vertrouwen in de politiek. Tanken wordt fors duurder. Het aantal vluchtelingenbootjes op de Middellandse Zee stijgt hard. Het Openbaar Ministerie heeft opnieuw het adres van een kroongetuige laten rondslingeren. De Russen hebben het voorzien op onze internetka- bels en gasleidingen op de bodem van de zee. Het weer is al maanden klote. Zus Marja maakt zich grote zorgen om Gordon. Zomaar een greep uit het nieuws van donderdag. Allemaal zaken waar Beau een uitzending mee had kunnen vullen. Maar in plaats daarvan besteedde hij bijna twintig minuten - twintig minuten! - van zijn kostbare talkshowtijd aan de groei van het aantal na gelsalons in Nederland en de opkomst van nailart, wat inhoudt dat de nagels niet in één kleur zijn gelakt, maar er figuurtjes en vormpjes op zitten. Twintig minuten, ik zeg het nog maar een keer. En daarvoor ging het twaalfminuten lang met Patty Brard over het leven van de Amerikaanse playmate Anna Nicole Smith, over wie een documentaire uit is. Ik heb het met verbijstering zitten kijken. Wie verzint dit? Zelfs het testbeeld is interessanter. Willen ze ge woon geen kijkers bij RTL of hoe zit het? ls hun net begonnen tournee van hun nieuwe voorstelling Modderkruipers afgelo pen is, bestellen Yentl Schieman en Christine de Boer - be ter bekend als het muzikale cabaret duo Yentl en De Boer - nooit meer ergens bitterballen. Dat zit zo: in hun voorstelling zit een lied over de laatste bitterbal. De Boer (39): „Volgens mij heb ik het on derwerp bedacht toen ik thuis eens speklapjes stond te braden. Ik keek in die pan en dacht: ja, vlees, daar moe ten we een lied over maken.’’ De laatste bitterbal, die staat voor iets kleins en groots tegelijk: iedereen kent het wel, op een verjaardag in de kroeg, zo’n eenzame snack die op een bord of schaal hopeloos ligt af te koe len. Schieman (36): „Iedereen heeft z’n eigen manier om met de laatste bitterbal om te gaan. Ik pak ’m ge woon, want ik denk: anders ligt-ie daar maar koud te worden. Terwijl: als iemand anders de laatste bitterbal pakt, dan heb ik daar best een oordeel over. Iets van: zo, die durft wel, die pakt gewoon de laatste bitterbal. Ter wijl ik het zelf dus óók wel doe.’’ De Boer: ,,Ik neem ’m nóóit! Ik wil die laatste wel, maar ik hou me zelf gewoon voor dat het op is.’’ Aan de overkant van de tafel begint haar artistieke wederhelft hard te la- te komen. Hij is nu ‘in goede handen’, aldus zijn manager. De Nijs nam vorig jaar na een carrière van ruim zes decennia afscheid als zanger. De artiest lijdt aan parkinson, een ongeneeslijke, progressieve ziekte waarbij zenuwcellen in de hersenen afsterven. Op treden werd daardoor steeds las tiger. Hij gaf zijn laatste concert vanuit een rolstoel. De zanger noemde zijn ziekte eerder ‘vernederend’. Maar hij wil zijn leven niet laten verpes ten door de laatste, moeilijkere jaren. ,,We gaan mijn leven niet Geen vlees De laatste bitterbal staat in Modderkruipers voor iets veel groters, bedacht boven die pan met speklappen. Voor de mens heid die afscheid neemt van vlees. Wie durft dan nog de laat ste vleessnack op te eten? Wat ze niet willen is de zaal met een bele rend vingertje opdragen geen vlees meer te eten. De Boer: „Daar komen de mensen niet voor, die willen ook lachen. Maar tegelijk willen we ze ook wel aan het denken zetten. Dus is het de kunst om op een eigenzin nige manier wel over problemen te praten.’’ En waarom bestellen ze zelf geen bitterballen meer? Schie man: ,,Door dit lied krijgen we nu elke avond na de voorstel ling een schaal bitterballen van het theater. En overal wordt gezegd: niet de laatste nemen, hè.’’ n Oké, genoeg over bitter ballen nu. Of nou, nog he even: de titel De laatste bi terbal staat op een stuk schilderstape dat op een deur in het kantoor van tot het uiterste oprekken’’, zei hij. ,,Als het echt de verkeerde kant op gaat, dan stap ik er lek ker uit. Ik heb zo’n mooi leven gehad, dat ga ik niet laten ver pesten door het laatste stukkie.” Veel gehuild heeft De Nijs niet zijn ziekte, hoewel hij een grote angst koestert om zijn zoon Julius (u). ,,Ik ben het meest verdrietig, en bang, dat ik de puberteit w van Julius niet kan meemaken. Die wil ik zo graag nog beleven.” Een jaar geleden werd De Nijs ook al opgenomen in zieken huis. Zijn vrouw had hem thuis bewusteloos gevonden met een te lage bloeddruk en ademha ling, hij bleek corona te hebben. I Jeroen Schmale m - Yentl Schieman m o 2 ‘Die laatste bitterbal, die staat voor iets - ZangerJoshua Nolet vond, met dank aan een oplettende fan, zijn ‘batmobile’ terug Vergeet het leed in Oekraïne en de honger in Wat is er in vredesnaam aan de hand bij RTL? TELEVISIE MUZIEK Wie nog geen kaarten heeft voor het Eurovi sie Songfestival- krijgt maandag een tweede kans. De laatste tickets gaan om 13.00 uur Neder landse tijd in de verkoop. Niet duidelijk is om hoeveel kaartjes het gaat. - Christine de Boer - Leon van Wijk Alexander van Eenennaam Zanger Rob de Nijs (80) is donderdagavond opgenomen in het ziekenhuis nadat hij thuis ademhalingsproblemen kreeg. De familie houdt zijn toestand privé, maar manager Frank Jansen zegt wel dat die zorgelijk is. kleins én iets groots’ ZATERDAG 22 APRIL 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24