promotie uit het slop Hollywood-sterren trekken Wrexham met w 23 Londen op de42,195kilometer ‘Botic’ in halve finale in München C (ex)-internatonals op het veld, grote sponsors, fans zijn na jaren weer trots op Wrexham AFC Wrexham AFC, eigendom van de Hollywood-acteurs Rob McElhenney en Ryan Reynolds kan vanavond promoveren naar de Engelse Football League. ,,Het leven is hier nu een stuk beter.” kon ze ook niet oefenen met het ne men van koolhydraatrijke dranken tijdens de lange trainingssessies. An dere jaren bleken de eerste wedstrij den na de ramadan vaak erg zwaar. ,,Het is een uitdaging. Het vasten maakte de trainingen extra zwaar.’’ Toch is het een bewuste keus van Hassan en haar coach Tim Rowberry om juist nu en juist in een zo sterk bezette marathon te debuteren. Ze wil simpelweg, ruim voor de Spelen, de marathon ervaren en zien hoe ze zich verhoudt tot de toppers op deze afstand. In de toekomst zal ze er meer gaan lopen. Wellicht dit najaar al, na het baanseizoen, verklapt ze in Lon- den. Deze editie zal haar helpen bij de keuze of ook een olympische ma rathon in Parijs volgend jaar een op tie is, in combinatie met de baan. Dat is de rationele uitleg. Maar nu haar debuut dichterbij komt, zijn de twijfels bij Hassan gegroeid. Waar Yehualaw, Kosgei en Jepchirchir zelfs durven te dagdromen over een we reldrecord, waagt zij zich niet eens aan het noemen van een eindtijd. ,,Echt. Ik heb geen doel of tijd in mijn hoofd. Mijn doel is leren.’’ Maar het blijft wel Sifan Hassan, de vrouw die al zo vaak het schier on mogelijke presteerde en de atletiek- wereld verbaasde. Kleine overwinning Oranje op Amerika Filmsterren op het ereterras van Racecourse Ground, spelers met interlands achter hun naam op het veld en sponsors waarop clubs uit de Premier League niet zouden spugen. Kanaal BT Sport zendt het promotieduel van Wrexham AFC met Boreham Wood vanavond rechtstreeks uit, terwijl een cameraploeg van Dis- ney+ elke zweetdruppel vastlegt. Mike Jones vertelt over de on werkelijke transformatie van de club uit Noord-Wales. In het sta dion praat hij met zijn vrouw Cath na over een recente reis naar New York. ,,Op Times Square zag ik Amerikanen rond lopen in ons shirt”, blikt hij te rug. ,,We hebben ineens suppor ters over de hele wereld. Al weer hield ons dat er niet van om overal clubstickers te plakken.” Jones kent Wrexham niet an ders dan een zorgenkind. ,,Deze club betekent alles voor ons”, geeft hij het belang van de Red Dragons voor de desolate stad aan, niet ver van de grens met Engeland. Als lid van de Suppor ters’ Trust voorkwam hij twaalf jaar geleden met een groep fans een faillissement. Het orgaan nam de club over en probeerde met donaties een team op de been te houden in de National League. De degradatie uit de Football League, drie niveaus onder de Premier League, in 2008 na 87 jaar kwam voort uit mismanage ment en valse streken van Alex Hamilton die de Racecourse Ground aan projectontwikkelaars wilde verkopen. ,,We beschikten over huurlingen, keken in weer en wind naar oerslecht voetbal. En toen klopten Ryan Reynolds en Rob McElhenney bij ons op de deur. Briljant.” In een razend tempo verander- zitten. En erbuiten zie je de boel langzaam opfleuren.” Spits Paul Mullin, goed voor 45 goals dit seizoen, en keeper Ben Foster - achtvoudig international van En geland - kunnen niet stuk bij het publiek, maar Reynolds en McEl- henney worden verafgood. Voor Mike Jones, zoon van een ontslagen staalwerker, valt hun invloed niet te onderschatten. ,,Trots op Wrexham waren we ook voor hun komst”, doceert hij. ,,Thatcher vernietigde half Wa les, maar als gemeenschap bleven we overeind, al zie je overal men sen worstelen. Nu trekt de stad investeerders aan. Dankzij Ryan en Rob zijn we een wereldmerk geworden. Fantastisch.” den ze het aanzien van de club. Op dinsdag, anderhalf uur voor de aftrap tegen Yeovil Town, geeft de fanshop dit scherp weer. Drie paspoppen in de etalage showen de laatste drie tenues. Al maanden is het rode shirt met sponsor TikTok uitverkocht. Mijnen De documentaire Welcome to Wrexham, in Europa te streamen op Disney+, zette de club van een stoffig pad op de snelweg. Jamie Roberts straalt voor de ingang aan Mold Road als hij de wonder lijke ontwikkeling doorneemt. De vader van de 26-jarige verple ger werkte in de mijnen, totdat toenmalig premier Margaret Thatcher die de nek omdraaide. Armoede nestelde zich in elke straathoek, iets wat het centrum illustreert. In het dubbele glas van het raam van het Job Centre, waar werklozen hun uitkering ophalen, zit een reusachtige ster. Prijsvechters, dichtgespijkerde winkelpanden en afgebladderde kroegen schetsen een beeld van uitzichtloosheid. ,,Nu is het leven een stuk be ter”, zegt Roberts. ,,Op het veld alsof we op een andere planeet L 1 v TENNIS In de halve finale treft Van de Zandschulp opnieuw een Ameri kaanse opponent in de persoon van Taylor Fritz. De als tweede geplaatste Ameri kaan Fritz versloeg eveneens gis teren in twee sets zijn Oosten rijkse tegenstander Dominic Thiem: 6-3 6-4. Botic van de Zandschulp. FOTO ANP Sifan Hassan, giste ren in de straten van Londen. FOTO GLOBAL SPORT COMMUNICA TION WATERPOLO De Nederlandse waterpo- losters hebben in de groepsfase van de wereld beker gewonnen van de Verenigde Staten, de olym pisch kampioen. De forma tie van bondscoach Evan- gelos Doudesis versloeg in de Griekse hoofdstad Athene de opponent met 9-8. Oranje herstelde zich daarmee van de kleine ne derlaag (12-11) tegen Hon garije, een dag eerder. Dat was ook de enige neder laag in de kwalificatiereeks van de afgelopen weken. Bente Rogge was met drie treffers de topscorer. Supporter Mike Jones hoopt vanavond de promotie van zijn club te kunnen vieren. foto geert langendorff Botic van de Zandschulp heeft zich gisteren vrij gemakkelijk ge plaatst voor de halve finales van het ATP-toernooi van München. De 27-jarige Nederlander was in Duitsland met twee sets te sterk voor de Amerikaan Marcos Giron: 7-6 (5) 6-3. Van de Zandschulp is als vierde geplaatst in München. Vorig jaar haalde de Nederlander, op de laatst verschenen wereldranglijst met zijn 29ste plaats de hoogst geklasseerde Nederlandse ten nisser, nog de finale op het gravel in de Zuid-Duitse stad. Hij gaf toen op tegen de Deen Holger Rune. Geert Langendorff Wrexham GO ZATERDAG 22 APRIL 2023 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 23