Visie ondernemer is hard nodig in de gemeente Veere l r I ff c ‘Walcheren is een parel voor ondernemers’ Middelburg wil overlast van extreme regenval beperken Vacature medewerker assistent-inkoper m/v 6 7^ Advertentie Veerse ondernemers weten binnen vier weken of hun plannen kans van slagen hebben. Wethouders René de Visser (SGP, economie): ,,Dan weten ze of ze kansrijk zijn.” Middelburg doet al de juiste dingen om wateroverlast te voorkomen. Dat concludeert de gemeente uit de resultaten van een enquête die werd uitgezet nadat op 10 september een extreme hoeveelheid regen uit de lucht kwam vallen. Veerse ondernemers weten mo menteel niet wat hun overkomt. Ze worden door de gemeente zo veel betrokken bij het uitwerken van een aantal toekomstvisies dat sommigen vinden dat ze te weinig op de zaak zijn. Wethouder René de Visser geeft direct toe dat er een groot beroep op hen wordt gedaan. ,,Maar we hebben ze ook nodig. We hebben hun visie nodig om goede plannen te kunnen maken.” ,,We willen weten wat zij willen bereiken”, vult Arianne Jansen aan. Zij is een van de drie leden van het nieuwe ondernemersteam van de gemeente. Het timmert mo menteel flink aan de weg. Deze ambtenaren bezoeken vergaderin gen van ondernemers, gaan alleen of met collega’s op werkbezoek en begeleiden ondernemers als ze met plannen bij de gemeente ko men. Ook zorgen ze er mede voor dat ze binnen drie tot vier weken we ten of iets mogelijk is. Dat wil vol gens De Visser niet zeggen dat on dernemers vervolgens kunnen bouwen. ,,Dat kan soms nog tijden duren. Maar we zorgen ervoor dat ze weten hoe wij als gemeente over hun initiatief denken.” In het recente verleden was dat wel anders. Toen kwam het voor dat ondernemers eindeloos moes ten wachten op die duidelijkheid. Er waren zelfs ondernemers die besloten maar geen nieuwe plan nen in te dienen omdat ze het ge voel hadden dat binnen het ge meentehuis een soort zwart gat was waarin alles verdween. door de Zeeuwse mentaliteit: ,,Ondernemers willen aanpakken. Ze willen vooruit.” Hij geeft aan dat het hier ook prettig werken is omdat de omstandigheden om te ondernemen zo goed zijn. ,,Wal- cheren is als een parel. De basis is prachtig.” Wat hij ook bijzonder vindt, is dat veel ondernemers in stilte grote stappen hebben ge maakt op bijvoorbeeld het gebied van duurzaamheid. Het is volgens hem misschien wel Zeeuws daar geen ruchtbaarheid aan te geven. Maar hij wil die vooruitstrevend heid wel gebruiken om anderen zover te krijgen ook volop in te zet ten op duurzaamheid. Wethouder De Visser is blij dat de teamleden zich zo laten zien bij de ondernemers. Dat is ook de be doeling. ,,De blik moet naar bui ten. Daar zitten de ondernemers. Daar moeten we zijn.” Duidelijkheid Ooijevaar geeft ook aan dat zijn boodschap soms niet leuk is als hij contact zoekt met een onderne mer. ,,Want we zeggen ook wel- eens nee op een initiatief.” Maar als dat antwoord snel komt is er voor alle partijen duidelijkheid. ,,Dan kan de ondernemer verder.” De teamleden en de wethouders weten dat door ondernemers met enige scepsis naar de gemeente wordt gekeken, gezien de ervarin gen uit het recente verleden. De Visser zegt dat geprobeerd wordt dat wantrouwen weg te nemen door te luisteren. ,,Door aan spreekbaar te zijn.” Dat laatste lukt. Ondernemers geven aan dat de teamleden maar ook de wet houders bereikbaar zijn. Steketee: ,,Pas nog kreeg ik een appje van een ondernemer en pakte ik gelijk de telefoon. Hij viel zowat van zijn stoel van verbazing.” Die zaterdagochtend viel in zeven uur tijd ongeveer 120 millimeter regen. En dat terwijl een gemid delde grote bui ongeveer 8 mm oplevert en een extreme wolk breuk 40 mm per half uur. De ver schillen per wijk waren groot. In Zuid viel met 123 millimeter bijna twee keer zoveel regen als in Ar- nestein (64 mm). Gevolg was dat in grote delen van Middelburg straten onderlie- pen en tuinen blank kwamen te staan. Op sommige plekken stroomden ook huizen vol. Alles bij elkaar waren de problemen rond wateroverlast in Middelburg zo ernstig dat de gemeente inwo ners via haar website opriep om hun ervaringen te delen, water standen te melden, foto’s te uploa- den en overlast te melden. Dat le verde in totaal 600 reacties op. Ze wil de 25 plekken waar in septem ber de overlast het grootst was nog voor 2031 aanpakken. Verder streeft Middelburg ernaar om ver harde oppervlakken (daken, stra ten en pleinen) af te koppelen van het gemengde rioolstelsel en wil ze dat straatputjes vaker schoon gemaakt worden. Tot slot heeft de Veiligheidsregio inmiddels meer inzicht in de rioleringstekeningen, zodat de brandweer beter kan in schatten waar het water vandaan komt en waar het naartoe afge pompt kan worden. Duurzaamheid Bij het aantreden van het nieuwe college beloofde de coalitie van CU, HVV, SGP en VVD dat daar verandering in zou komen. De ver dubbeling van het ondernemers- team van 1,5 naar 3 fulltimers is daar het resultaat van. Wethouder Marcel Steketee (HVV, toerisme) geeft aan dat het daar niet bij blijft. ,,Binnenkort trekken we nog ie mand aan.” Een van de nieuwe medewer kers is Tomas Ooijevaar. Hij straalt een groot enthousiasme uit en vertelt dat hij aangenaam verrast is Hij viel zowat van zijn stoel van verbazing toen ik hem gelijk belde na zijn appje A Wat houdt de functie in? Als assistent inkoper ben je in staat om de inkopen van de 11 locaties van MKA groep in goede banen te leiden. Je draagt bij aan het verbeteren van de inkoopprocessen en systemen binnen de ondernemende zorgorganisatie. Bij MKA groep kijken we verder dan al leen financiën. We houden ons elke dag opnieuw bezig met het"reilen en zeilen"binnen de organisatie en het aanpakken van nieuwe uitdagingen in een dynamisch zorglandschap. Daarbij verwachten we ook jouw bijdrage. Wat houdt je nu een hele dag bezig? Jouw werkzaamheden stem je altijd rechtstreeks af met de Operationeel Manager en Manager Finance Control MKA groep. Je hebt dagelijks contact met de me dewerkers van de locaties die bevoegd zijn om bestellingen te doen voor onze poliklinieken. Je schakelt in de keten met leveranciers en collega's van de (financiële) admin istratie. Verrichten van overige administratieve werkzaamheden: Uitvoerende werkzaamheden, zoals het verzamelen, ordenen, invoeren en muteren van diverse gegevens in Afas Profit/inkoopsystemen en leverancier- somgevingen ten behoeve van inkoop logistiek, facilitair en het beheer van vaste activa. Uitvoeren van controles op aange leverde informatie en verbanden leggen met andere gegevens. Opzoeken van ontbrekende gegevens of deze zo nodig navragen. Evalueren van de administratie rondom het inkoopproces en het doorvoeren van verbeteringen. Wat heeft MKA groep te bieden? Dienstverband van 16-20 uur voor de duur van een jaar met kans op vaste aanstelling; Een marktconform startsalaris binnen de cao-ziekenhuizen afhankelijk van motivatie en ervaring; Werktelefoon; Werkzaam op onze hoofdlocatie op de Poelendaelesingel te Middelburg en soms op een van onze andere locaties; Werkzaam in een kleinschalige en open cultuur. We gaan graag verder met je in gesprek over je interesse en de mogelijkheden binnen MKA groep. De dagelijkse werkzaamheden bestaan uit: Onderhouden inkoopbestelsystemen/ portalen Ondersteuning bieden aan de be hoeftes van de locatie-inkopers voor goederen en diensten Investeringsaanvragen opstellen Offertes aanvragen Orders plaatsen en voortgangsbewak ing van leveringen Controles uitvoeren op tarieven en contracten Leveranciersprestaties beoordelen en bespreken Interesse? Kun je jezelf vinden in het bovenstaande profiel, stuur dan je motivatie en CV vóór 30 april 2023 naarj.mercx@mkagroep.nl. - Marcel Steketee wethouder gemeente Veere Emile Calon Domburg Wendy de Jong Middelburg Aan nieuw aan te stellen medewerkers vragen we om een VOG (Verklaring Omtrent Gedrag) te overleggen. Een VOG of het inwinnen van referenties vindt plaats in de laatste fase van de sollicitatieprocedure en gaat altijd in overleg met de sollicitant. Functie-informatie Het betreft een dienstverband van 16-20 uur voor de duur van één jaar, met zicht op vaste aanstelling. Je draagt de verantwoordelijkheid om samen met het team van finance con trol en management op de juiste wijze te ondersteunen op inkoopgebied. De Veerse wethouders Marcel Steketee en René de Visser en de ambtenaren van het ondernemersteam Arianne Jansen, Ralf Beije en Tomas Ooijevaar (vlnr). foto dirk-jan gjeltema VRIJDAG 21 APRIL 2023 WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34