van Dormio Buren tegen hotel-resort L Toch de brug over als de slagbomen al dalen? Boete kan oplopen tot 280 euro UW PERSOONLIJKE KEUKEN Edwin Israël nieuwe secretaris van Veere 6 c Juridisch gevecht mogelijk lp Ij i'nii* nul ij De buren van het Kaasboerterrein bij Biggekerke leggen zich niet neer bij de plannen van de gemeente en Dormio om daar een hotel-resort met 402 bedden te bouwen. Dat zegt hun juridisch adviseur Bram van Leeuwen. De politie gaat extra controleren bij de bruggen over het Kanaal door Walcheren. Wie snel de brug over wil als de slagbomen al dalen, riskeert een forse boete. Hij geeft aan dat ze niet alleen tegen de aangepaste bouwplannen zijn. Maar ook vinden ze dat ze onvol doende op de hoogte zijn gehouden door de gemeente en Dormio. Vol gens Van Leeuwen zijn ze dat spuugzat en is het moment van pra ten gepasseerd. ,,Zij hebben de tijd, ze wachten de ontwikkelingen af.” Maar hij verzekert dat ze bereid zijn het juridisch gevecht aan te gaan. Dankzij een recente uitspraak van de rechtbank weten ze zeker dat ze belanghebbenden zijn en dat hun bezwaren tegen een eventuele bouw serieus moeten worden ge nomen. Het gaat niet alleen om de buren die tegenover het Kaasboer- terrein wonen. Maar ook om een landbouwer wiens grond grenst aan dat terrein. Hij werd tot nu toe door de gemeente niet gezien als direct belanghebbende. De recht- De provincie kondigt aan dat de politie de komende tijd extra gaat opletten bij de Keersluisbrug en de Sloebrug in Vlissingen, de Draaibrug in Oost-Souburg en de Schroebrug en de Stationsbrug in Middelburg. Aanleiding voor de extra controles is dat de provincie het afgelopen jaar een toename ziet van het aantal mensen dat waarschuwingssignalen en slag bomen negeert. Gedeputeerde Harry van der Maas (Verkeer): ,,Het is gissen naar de reden. Het lijkt erop dat mensen een korter lontje en minder geduld hebben.” lijke organisatie. Veere zocht een nieuwe gemeentesecre taris omdat twee jaar geleden Jo Steinbusch zich eerst ziek meldde en daarna koos voor een andere baan. Burge meester Frederiek Schouwenaar: ,,Edwin Israël brengt veel kennis en ervaring mee vanuit zijn vo rige functies. Hij is de juiste per soon om de organisatie te lei den.” Israël: ,,Ik kijk er naar uit om in deze mooie gemeente aan de slag te gaan.” Meer openheid Uit een mededeling van het college blijkt dat er nog steeds volop ge werkt wordt aan de plannen voor het hotel-resort. Ze zijn voorgelegd aan de welstandscommissie en op basis van dat advies zijn de plannen nog iets aangepast. Zo is er straks niet één hoofdgebouw maar drie gebouwen die samen die functie vervullen. Zo ontstaat er volgens het college ‘meer openheid’. Hoogte van de boete Wie bij een brug onder een da lende slagboom door gaat of een rood of knipperend licht negeert, loopt het risico op een stevige be keuring. Voor voetgangers is dat 80 euro. Voor fietsers loopt de boete op tot 110 euro. Brommers en snorfietsers zijn met 190 euro nog duurder. Motoren en auto mobilisten lopen het risico op een bekeuring van 280 euro. Daarbovenop komen ook altijd nog negen euro administratiekos ten. De provincie waarschuwt men sen op Facebook voor de extra controles: ,,Loop jij weleens snel nog even over de brug terwijl de licht- en geluidsignalen al afgaan of als de slagboom naar beneden gaat? Nog even snel de trein halen of toch die belangrijke afspraak Bij SSK Keukenstudio niet willen missen op je werk? Let dan de komende periode goed op.” De provincie noemt het levens gevaarlijk als mensen zich niet aan de regels houden. Bovendien zorgt het volgens hem voor extra oponthoud. Mensen van de Nau tische Centrale in Vlissingen be dienen de bruggen over het Ka naal door Walcheren. Zij hebben via camera’s direct zicht op de bruggen. Gedeputeerde Van der Maas: ,,Als mensen slagbomen of waar- schuwingssignalen negeren, moeten onze brugbedienden een noodstop inlassen. Daarbij treden allerlei veiligheidsprotocollen in werking. Het kost veel meer tijd om dat terug te draaien, dan de tijd die nodig is om de brug open en dicht te laten gaan. Dat bete kent dus dat zowel weggebruikers als de scheepvaart langer moeten wachten.” Een rechtszaak verliezen is niet altijd nadelig Israël werkt nu nog als hoofd be drijfsvoering bij gemeente Mid delburg. Daarvoor was hij bijna elf jaar de Middelburgse raads- griffier. Als gemeentesecretaris is hij straks eerste adviseur van het college en leidt hij de gemeente- bank stelt in een vonnis dat hij dat wel degelijk is. Hij was ook de eerste die Van Leeuwen inschakelde als adviseur omdat hij bedenkingen had bij de plannen van Dormio. Begin maart spanden de buren een rechtszaak aan omdat ze von den dat de gemeente niet op tijd re ageerde op een bezwaarschrift. Die zaak hebben ze verloren maar dat vinden ze, aldus Van Leeuwen, niet zo erg. Ze zijn er vooral blij mee dat de rechtbank duidelijk stelt dat ze belanghebbenden zijn. ,,Een rechtszaak verliezen is niet altijd nadelig”, aldus Van Leeuwen. Eind 2020 verraste Dormio de ge meente met een plan voor een groot hotel-resort op het al jaren braaklig gende terrein bij Biggekerke. Het maakte daarbij gebruik van een al jaren slapende vergunning. Het toenmalige college en de gemeen teraad waren niet blij met die plan nen voor een hotel met 466 bedden, het grootste van Zeeland. Ze beslo ten tijdens een geheime vergade ring ze te blokkeren door het ne men van een voorbereidingsbe- sluit. Daarmee werden alle activi teiten voor één jaar bevroren. Eind 2021 bereikten Dormio en het Veerse college een akkoord over een aangepast plan: een hotel-resort met 322 bedden voor volwassenen en 80 voor kinderen. J ia^- *"’r- vv *5' h DOMBURG - Bram van Leeuwen, juridisch adviseur Fietsers kruipen onder de slagboom door van de Draaibrug tussen Oost- en West-Souburg. ARCHIEFFOTO RONALD JONGELINGS Edwin Israël is de nieuwe gemeentese cretaris en alge meen directeur van Veere. De Middel burger volgt op 5 juni interim-gemeen- tesecretaris Wilma Atsma op. - Emile Calon SSK Keukenstudio Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein ‘De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 C BW- erkend Emile Calon Biggekerke Ferdinand Koppejan Middelburg KEUKENSTUDIO SSK-KEU KENSTUDIO.NL Ml Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Fotorealistisch ontwerp J Alles in één hand! J Uitsluitend topkwaliteit J Nederlands fabricaat J Persoonlijk advies J Korte lijnen DONDERDAG 20 APRiL 2023 WA U .7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38