JONG IN BRUINISSE Hout voor kerk van Omer Gielliet Uil 8 opgehaald door mijn ouders.” Lezers helpen lezers Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Luuc Boogaard (13) uit Bruinisse. Hoe gaat het met je? ,,Goed. Ik zit in de brugklas van het Calvijn College, locatie Goes-Noordhoeklaan. Dan ga je twee jaar kijken waar je interesses liggen. Basiskader doe ik. Het is vooral praktijkonderwijs. Ik vind techniek leuk. Mijn vader verkoopt keukens, daar ga ik soms bij kijken of helpen. Zet ik een bakje koffie voor de mensen. Maar dat praten vind ik niet zo leuk, ik ben liever met mijn handen bezig. Bij Hanse Staalbouw gaan werken later zou heel leuk zijn. Soms ga ik met vriendjes op het dorp kijken bij Padmos, die bouwen schepen. Lo pen we de werf op bij de haven. Dat vinden ze niet erg.” Je tafeltennist ook bij Scaldina in Noordgouwe. ,,Elke donderdagavond tafeltennis ik in het dorpshuis van Noord- gouwe bij tafeltennisvereniging Scaldina. Sinds een paar maandjes. Ze zeggen dat ik er goed in ben. En ze zien een goede opbouw in mijn spel. Ik kan snel reageren met mijn batje en heb balgevoel. Je moet in zicht hebben in deze sport. Weten waar de bal terechtkomt en daar al met je batje zijn. Dat is een uitda ging. Het is ook gewoon leuk om je tegenstander hard om de oren te slaan. Mijn partijtjes win ik meestal met cijfers als 21-10 of 21-9. We zijn met een groep van circa twaalf jeugdleden. We spelen on derling tegen elkaar. Competitie wedstrijden volgen misschien na de zomer. Ik ga er vanuit Bruinisse met de bus naar toe. En wordt dan Speelde je vroeger al tafelten nis? ,,Op mijn 6de al op die betonnen tafels die buiten staan bij school. Bij mijn basisschool op Bru stond er ook een. Wij hebben een sei- zoensplek op camping Schoolzicht in Aagtekerke. Daar heb ik veel rond de tafeltennistafel gelopen. Op het Calvijn College ben ik sa men met Vincent van Klinken, mijn klasgenoot en clubgenoot bij Scaldina, de beste.” ,,Ik heb mijn middelvinger en ringvinger gebroken. We waren op nen moeten opnieuw in de verf gezet. Deze klussen doen we voor het nieuwe seizoen, straks, vanaf mei, is de kerk weer te bezichtigen en moet dit af zijn. Ieder jaar moe ten ook de beelden, de apostelen, voor de kerk geschuurd en op nieuw in de lijnolie gezet. Het gras Woont samen met: vader en moeder, twee grote broers en een broertje, een grotere zus en een zusje Je doet ook aan reddingszwem- men? ,,Dat kan nu dus even niet. Elke vrijdagavond ga ik in zwembad Laco in Zierikzee reddingszwem- school druk, wat aan het stoeien. Er viel een jongen tegen mij aan en ik wilde om mijn val te breken er gens aan vasthouden. Ik greep in een scharnier van een deur die toen ook dichtviel. Met flinke pijn naar de huisarts. Er is een buigpees in mijn vinger gebroken. Ik moet zes weken rustig aan doen. Best lastig. Gelukkig kan ik met mijn andere hand gewoon tafeltennis sen. Dat doe ik vooral met mijn ongehavende hand.” men. Uiteraard heb ik mijn zwem diploma’s A,B, C en reddings- zwemmen I. Ik ben bezig met red- dingszwemmen II. Er zijn wel 27 verschillende diploma’s reddings- zwemmen. Ik leer vooral te zwem men met mijn handen op de rug en dan toch je hoofd boven water te houden. Ons eiland heeft veel water. Ik vind het belangrijk om goed te kunnen zwemmen en daarin ook anderen als dat nodig is te kunnen helpen.” ,,Goed. Mijn vrienden en familie wonen op hetzelfde dorp of in Oosterland. Mijn neefjes wonen ,,We hebben al vaker een oproep in de rubriek Lezers helpen lezers geplaatst en er heel goede ervarin- twee huizen verderop. Met mijn neefjes en vrienden speel ik veel buiten. Buskruitje bijvoorbeeld. Of fototikkertje. Dan maak je als je ergens zit een foto van jezelf met straatnaambordje en stuurt die door via WhatsApp. Het is handig als je op ons dorp alle straatnamen kent. ’s Zomers zwemmen we vaak bij de Oude Sluis. Daar moet je zo’n drie meter naar beneden in het water springen. Het is er niet echt diep. De politie rijdt soms langs, maar zegt er niets van. Mijn vrienden maken echt veel salto’s, ook daar zeggen ze niet veel over. Ze waarschuwen ons alleen uit te kijken wanneer er een mosselboot voorbijvaart.” gen mee. Dus rekenen we nu ook op een goed resultaat!” - Wilma Valk moet gemaaid en onkruid ge wied.” Alles zal niet klaar zijn voor het toeristenseizoen. Er is steeds weer werk voor de klussers. Nu willen ze eerst en vooral de garage van Omer opknappen. ,,Een auto heeft er nooit ingestaan”, weten de mannen. ,,Er lag altijdalle soort rommel. Nu kunnen we onze lad ders en de grasmaaier erin kwijt. Het is een houten gebouw dat veel te lijden heeft gehad van zon, wind en regen. Zeker aan de west en zuidkant. Hiervoor hebben we 24 m2 planken nodig. Liefst met een lengt van drie meter. Ophalen in de buurt is geen probleem. Er is altijd wel iemand met een karre tje.” Adrie hoopt op spoedig bericht. n de tijd van Omer Gielliet lag het terrein achter de Sint Barba rakerk in Breskens meestal vol oude boomstammen. Nu hebben de vrijwilligers gebrek aan houten planken. De klusploeg van de kerk - Adrie, Frank, Mario en Wally - komt iedere week een dag naar de kerk voor het nodige onderhoud. ,,Wij willen toch de erfenis van Omer bewaren”, aldus Adrie. ,,Daarbij horen ook de tuin en de bij de kerk behorende beelden. Vo rig jaar hebben we nieuwe isolatie aangebracht en de kelder van de kerk geschilderd. Die ruimte wordt voor tal van activiteiten be nut. Dit voorjaar moet de buiten kant van de kerk onder handen worden genomen. Vooral de kozij- Luuc Boogaard Geboren: 27 mei 2009 Woonplaats: Bruinisse Verliefd: Nee De klusploeg aan het werk bij de kerk. FOTO KELLY THANS School: Calvijn College in Goes Bijbaantje: klusjes bij mijn va der op zijn werk Huisdieren: Geen. Ons huis is al vol genoeg Hobby’s: tafeltennissen en reddingszwemmen Je bent nu geblesseerd. Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: de klusploeg van de Sint Barbarakerk in Bres- kens zoekt planken. Hoe is het om op te groeien op Schouwen-Duiveland? Gerrit van Loon Bruinisse ‘Ik kan tafeltennissen, ook met twee gebroken vingers’ Luuc Boogaard in de stromende regen in de achtertuin. Zijn zusje kijkt vanaf binnen toe. FOTO MARIEKE MAN- DEMAKER WOENSDAG 19 APRIL 2023 GO -O j O M «Kk lil -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 36