0> M 8 Opinie in de krant Brief van de week Rob Vierboom, Vlissingen Voor en door de lezer LEZERSBRIEVEN Ik schaam me echt rot als Feyenoorder Het fietsplan is niet veilig Deze weide met dieren bestaat aljaren wordt gegijzeld door vormelijkhe den. In de raadsvergadering van gisteravond vond hierover een stemming plaats. Hopelijk vindt dat niet langs de gebruikelijke lij nen plaats zoals bij stemmingen rond asielzoekers en arbeidsmi granten. Want dan hebben wij wellicht een groter probleem en gaat Me gemeenteraad kopje on der’. Hier is geen plaats voorde wolf Kakelhof In dit artikel van Willem Adriaan- sens over de bouwplannen op het terrein van Pompweie en Zuid- vlietschool mis ik de vermelding van het Kakelhof Kip Co. Deze dierenweide met kippen, kalkoe nen, cavia’s, konijnen, schaap en geit bestaat al jaren en is belangrijk voor veel bewoners én toeristen, jong en oud. Inmiddels een stich ting geworden, voor onder andere het beheer, toekomstvisie en het Taaltips Ik kon mijn verbazing niet onder drukken bij het lezen van de taal tips van het LAKS. Wat een verge zochte flauwekul. Dit moet be dacht zijn door jongeren (m/v/en zovoort) die van gekkigheid niet weten wat ze met hun tijd moeten doen. Ik zou zeggen: ga studeren, daar zit je voor op school. Moeten de uitzonderingen dan de norm gaan worden? Moeten de mensen zonder problematische identiteit dan op eieren gaan lopen om maar niemand onbedoeld te kwetsen? Ik gun iedereen zijn eigen identi teit en zal niemand daarop veroor delen of kwetsen, maar mag ik als jeblieft een jongen jongen en een meisje meisje noemen? De kans dat hij/zij/hen anders genoemd wil worden, is maar iets groter dan dat ik de hoofdprijs in de Staatslo terij win. En ik kan en zal dan al tijd nog welgemeend ‘sorry’ zeg gen. Edward Mosmans (of Mosmens?), Lewedorp Excuses Uit onderzoek blijkt dat Vlissin gen een belangrijke rol had in de slavenhandel. Christenunie, PvdA, GroenLinks, SP en D66 wil len dat de gemeente Vlissingen zijn excuses aanbiedt. De gemeen teraad van Vlissingen gaat in haar besluit niet over één nacht ijs. On der aanvoering van de CU werd er een informatiebijeenkomst ge houden en vond er een commis sievergadering plaats waar nadere informatie uitgewisseld werd. Dat laatste overleg werd een ongemak kelijke vertoning waarbij een aan tal partijen omfloerst hun best deed om onder het aanbieden van excuses voor de slavenhandel uit te komen. Ook werd de rigide, voor gemeenten kenmerkende vergaderstijl, gehandhaafd. Terwijl dit soort onderwerpen zich juist leent om op een vrijelijke manier besproken te worden. Zodat het onderwerp voorop staat en niet Buitenland profiteert Nederland heeft gestemd, maar we zijn waarschij nlijk nog niet van de stikstofproblemen af. Het helpt niet mee dat in Brussel Samsom en Timmermans roep- toeteren dat onteigenen van boe ren toch echt nodig is. Wat ge beurt er eigenlijk? De boerensec tor produceert voedsel voor de mensen. In Nederland is goede grond, er groeit wat meer dan no dig en dat wordt verhandeld naar plekken op de wereld waar minder groeit. Kijk naar programma’s als De nieuwe Zijderoute, of Floortje gaat mee en het zal je verbazen hoe groot het werelddeel is waar ei genlijk niks groeit! We kunnen als Nederland toch niet zeggen: we willen wel jullie zeldzame meta len en alles wat we nodig hebben maar aan de andere kant gaan we alleen voedsel maken voor onszelf. Dit terwijl het credo van linkse partijen toch is het omzien naar je medemens, hier en wereldwijd? Dit Greenpeace-beleid is hiermee volledig in tegenspraak! Mart den Hollander, Oostkapelle Wolf Kan de wolf helpen bij de herten stand? Natuurlijk zou de wolf kun nen helpen. Maar ten eerste is er in Zeeland geen plaats voor de wolf. Die ene wolf die Zeeland kwam bezoeken is om die reden ook weer vertrokken. Ten tweede zul len de jagers niet blij zijn. Dat is op de Veluwe ook zo. De wolf is een te grote concurrent voor de jager. Dus mocht de wolf zich hier als nog willen vestigen dan gaat dat hem waarschij nlijk ook zij n leven kosten naast de vele herten die, onder het mom van te veel, ge dood worden. Mensen denken nu eenmaal dat ze alles moeten en kunnen reguleren. Nettie Zwaan-Schijvens, Burgh-Haamstede Moeten mensen dan op eieren lopen om niemand onbedoeld te kwetsen? Fietsen Zeeuw moet (nog) meer fietsen, 40 procent meer fietskilometers in 2040 dan nu. Dat staat in het arti kel ‘ambitieus plan van provincie, gemeenten en waterschap’. Veilig, comfortabel en vlot is het motto. Ik kom niets tegen in dit rapport over wie voorrang heeft op een ro tonde. Nu heeft in Vlissingen op één rotonde de auto voorrang en op een volgende rotonde de fiets. Dit is verwarrend en niet veilig. Uitlaatgassen van auto’s en scoo ters? Geen woord hierover in dit plan. Vooral bij stoplichten ademt een fietser die in, zeker als voor deze fietser een stilstaande draai ende scooter staat. Ik doe mij n werk als huisarts qua visites meestal op de fiets en zei recent tegen een meefietsende assistente: „wij hebben weer veel rotzooi in geademd, kun je vergelijken met een of twee sigaretten”. Dit is niet comfortabel en veilig, wat precies het motto van dit fietsplan is. Dit plan, traag in uitvoering, moet en kan ambitieuzer. Willem Osterman, Vlissingen voortbestaan. Toen algehele slui ting dreigde, is er enorm veel steun gekomen van bewoners, be drijfsleven, middenstand en ho reca (en nog steeds!). Dit bena drukte het breedgedragen idee dat het Kakelhof in het dorp moet blij ven. In Kortgene woont een archi tect die een alternatief plan heeft getekend als vervanging voor het oorspronkelijke gemeentelijke ontwerp: woningen voor ouderen, met een gemeenschappelijke ruimte, een moestuin, kruiden-en bloemenperk én een dierenweide! Hoe mooi zou dat zijn. J. Hoek, Kortgene Nostalgie Marco Evenhuis, ooit actief in het opkomen voor het Zeeuws, heeft gelijk met zijn constatering in zijn column (We laten het Zeeuws door onze vingers glippen) dat de waarde van deze streektaal in onze provincie van hogerhand en door de culturele sector weinig gewaar deerd wordt. Zeker vergeleken met de oostelijke provincies, waar de streektaal overigens wel op allerlei manieren vergelijkbaar is met het Zeeuws. Ter aanvulling: het door Evenhuis genoemde tijdschrift (NOE) is sinds 2020 volledig op in ternet beschikbaar via de tijd- schriftenbankzeeland van de Zeeuwse Bibliotheek. Aan het vlot vormgegeven blad hebben tussen 1997 en 2008 in totaal zo’n 90 schrijvers van verhalen, gedichten enzovoorts bijgedragen, elk in de eigen streektaal. Een kwart van hen kwam uit Zeeuws-Vlaande- ren, een achtste uit Tholen, Sint Philipsland, Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Van nos talgie was zeker geen sprake. Kijk zelf maar. Jan Zwemer, Serooskerke - Edward Mosmans, Lewedorp 2 Een mooie foto ge maakt of een goed verhaal geschreven? Wil je een bijzonder jubileum met ons delen? Laat het ons weten! De beste verhalen (maximaal 300 woorden) publi ceren we in de ru briek Gastschrijvers. Ook wekelijks op de speciale pagina Van de lezer: Mijn Foto. Stuur je mooiste KNVB Beker halve finale Feye- noord-Ajax. Davy Klaassen heeft een bloedende wond op het hoofd waarna de wedstrijd wordt ge staakt. FOTO PIM RAS FOTOGRAFIE Ik was erbij, die woensdagavond toen Ajax tegen Feyenoord speelde in de Kuip. Totdat Klaassen verwond werd. Als Feyenoorder schaam ik me rot. Ik ben opgestapt uit de Kuip. In de trein heb ik mijn sjaal en mijn shirt verstopt, opdat niemand zou zien dat ik Feyen- oordsupporter ben. Wanneer treden we in Nederland eens op? Ook op het voetbalveld door scheidsrechters die steeds meer tolereren. Ik maak me zorgen over de toekomst van mijn kleinkinderen in een wereld waar huf- ters de dienst uit lijken te maken. Het is om te huilen, voor iedereen. Leen Wille, Oostburg Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Noortje de Kroo, n.dekroo@pzc.nl. foto voorzien van zoveel mogelijk informatie of je beste verhaal naar lezersredacteur@ pzc.nl. - Willem Osterman, Vlissingen - J. Hoek, Kortgene Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. De voorma lige Zuidvliet- school in Kort gene, hier op een archief foto uit 2014, gaat verdwij nen. FOTOMECH- TELDJANSEN - Nettie Zwaan- Schijvens, Burgh- Haamstede VRIJDAG 14 APRIL 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 36