8 PAASACTIE Roompot praat Veerse raad bij over plannen met Hof Domburg 4 T/M 15 APRIL s Laatste kans: deze actie loopt tot en met zaterdag H? H Zwembad De Parel krijgt over een paar jaar nieuwe glans. Het wat gedateerde bad maakt plaats voor een echte slechtweer- voorziening met veel welnessfaciliteiten. We kunnen plannen maken met minder huisjes, maar dat gaat ten koste van de kwaliteit en de ambities Nu 10% korting op alle Laurent tafels niet voor kinderfeestjes - druk be zocht. De Parel voldoet niet meer aan de eisen des tijds. Een heel nieuwe zwem- en speelvoorzie- ning met de nieuwste welness- voorzieningen biedt bovendien stikstofruimte, meldde Van der Wel in antwoord op vragen van José de Buck (DTV). Door het nieuwe zwembadcomplex com pleet van het gas te halen, worden alle bouwactiviteiten meer dan gecompenseerd, stelde de financi eel directeur gemeentebestuur ders gerust. Om rendabel te kunnen zijn moet het vernieuwde vakantie park meer overnachtingsmogelijk heden hebben dan het huidige. Nu telt Hof Domburg 871 overnach- tingsplekken, waarvan het meren deel tot de camping hoort. In de nieuwe situatie zijn de 972 accom modaties vooral (aan particuliere investeerders te verkopen) huisjes in allerlei soorten en maten: van luxueuze stacaravans, tot prachtig volledig ingerichte chalets en glampingtenten. Er blijven 75 plaatsen voor vrije kampeerders over. De uitbreiding past binnen de regels van de Kustvisie en hoewel er veel meer mensen verblijven, ziet Domburg daar minder van. De nieuwe logiesverblijven gaan op in het van duinreliëf voorziene land- schap; geparkeerd blik verdwijnt uit het zicht. De parkeerplaatsen blijven op de begane grond, maar het terrein krijgt een overkapping met ‘een duinachtig karakter’, be loofde Hoedemakers. In dat plan komen alle mogelijke toekomstige verkeersbewegingen aan de orde. Met partners als projectontwik kelaar Peter Bommeljé en Volker Wessels werd in 2018 al over een westelijke ontsluiting en een ‘vita- liteitshotel’ gefilosofeerd. Omdat er nogal wat weerstand is in het dorp en in de gemeenteraad tegen vestiging van zo’n hotel in het voormalige KPN-gebouw kijkt de ontwikkelaar naar andere plekken in of bij het dorp. Van der Wel op perde de mogelijkheid van vesti ging van een wellnesshotel op het terrein van Hof Domburg. De financieel directeur van Roompot Vakanties hoopt dat er over twee jaar een bestemmings plan ligt, zodat bouwactiviteiten voor het nieuwe park eind 2025, begin 2026 kunnen beginnen. Mobiliteitsplan Een ontsluiting aan de westkant van het park (aan de Krommeweg) houdt gemotoriseerd verkeer uit het dorp. Wethouder Ruud van Houten kapte discussies over de verkeersafwikkeling af, omdat de Veerse gemeenteraad voor de me tamorfose van Hof Domburg een mobiliteitsplan moet vaststellen. sale tafels direct leverbaar tot wel 70% M ^9 et nieuwe zwembad HLJH ligt straks in een park met ruim honderd MjTB meer verblijfsplaatsen Ml Ml dan nu. Maar het aan tal huisjes, chalets, (glamping)ten- ten en geparkeerde auto’s valt minder op door het ‘duinachtige landschap’ waarin ze verrijzen. Een kleine vijfjaar geleden wilde Roompot vakantiepark Hof Dom burg al drastisch op de schop ne men. Van die plannen is nog niets gerealiseerd, maar daar moet een nieuwe visie op de westrand van Domburg verandering in brengen. Financieel directeur Coen van der Wel en landschapsarchitecte Ma- rie-Laure Hoedemakers presen teerden deze week hun plannen voor die westrand aan de Veerse gemeenteraad. Van der Wel en Hoedemakers benadrukten dat inwoners van Domburg in de nabije toekomst vooral profiteren van de lusten van een nieuw vakantiepark en weinig tot geen (verkeersoverlast zullen ervaren. Wandelaars, fietsers en ruiters mogen ongedwongen door het vakantiepark banjeren, pedde len of rijden, terwijl auto's worden geweerd. De verkeersontsluiting van vakantiepark en zwembad loopt na de uitbreiding niet meer door het dorp, maar via de west kant. Zwembad De Parel is niet alleen voor tijdelijke bewoners van het park, maar wordt ook door men sen uit de wijde omgeving - al dan I •HE De Parel krijgt nieuwe glans TAFELWINKELNL 9.00 -17.00 uur 11.00 - 16.00 uur Openingstijden ma t/m vr zaterdag - Coen van der Wel, financieel directeur Roompot Scan an bekijk alia Laurent tafels WINKEL WERKPLAATS Oude Zandweg 2 in Westkapelle C. 085-130 80 20 info@tafelwinkel.nl Scan en bekijk het hele sale assortiment DEKTON designed bv COSENTI NO René Hoonhorst Domburg TAFELWINKEL.NL De ingang van het huidige zwembad De Parel op Hof Domburg, fotolexdemeester y Bestel eenvoudig een Keurstaal Bekijk het materiaal met eigen ogen Altijd gratis bezorging en plaatsing in heel Nederland en België y Uitstekend beoordeeld (4,8/5) 200+ reviews op Trustpilot WA DONDERDAG 13 APRIL 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 39