Bewoners van Buteuxstraat in Oost-Souburg vrezen overlast H RvS geeft voorlopig fiat aan verhuur in de oude smederij 3 r 13 w;' 2-4 iaar Middelburg KOOZIE bezoek onze website: www.koozie.nl 0118-623652 kindcentrum ‘Geen studenten bij ons in de straat’, is de boodschap op veel ramen in de Buteuxstraat in Oost-Souburg. Met een gezin of twee of drie studenten als buren kunnen ze wel leven maar acht vinden ze echt te gortig. Waar zijn ze bang voor? De Raad van State in Den Haag geeft voorlopig haar goedkeuring aan de verhuur van twee recreatiewoningen in de oude smederij aan de Weststraat in Domburg. Parkeren hier is nu al een ramp Enkele jaren geleden spande de Stichting Leefbaarheid Kom Domburg een procedure aan te gen de komst van recreatiewo ningen in de smederij. De recht bank in Middelburg gaf de stich ting toen gelijk. De gemeente had niet goed gemotiveerd waarom de smederij gebruikt mag worden voor verhuur. De gemeente nam een nieuw besluit en stond daarin de verhuur wel toe. Dat was tegen het zere been van de Duitse buurman van de smederij. Volgens hem was de verbouwing van de smederij bo vendien ‘illegaal’ verlopen. Een vrouw die in Westkapelle een va kantiewoning wilde verhuren, maar daarvoor geen toestem ming kreeg van de gemeente ver zette zich ook tegen de verhuur. RvS doet over enkele maanden een definitieve uitspraak. In de tussentijd mag de eigenaar door gaan met de verhuur. beidsmigranten die woonden in een huis hier verderop. Die liepen regelmatig dronken over straat. Dat soort overlast willen we niet weer. Misschien zijn het aanna mes, maar ik verwacht dat acht mensen in één woning zonder buitenruimte hoe dan ook gaan zorgen voor overlast. Zij hebben een ander ritme dan wij. Mijn dochter moet ’s ochtends vroeg Geen ramen Jarenlang heeft in het pand een slagerij gezeten, de vetputten uit die tijd liggen er nog. De laatste ja ren huisde er een sportzaak. Co rina: „Natuurlijk hoorden we daar ook weleens wat, maar dat staat niet in verhouding tot acht stu denten. Ze hebben hier geen tuin, alleen bovenraampjes. Eén kamer heeft zelfs helemaal geen ramen. Dat hebben we op de tekeningen gezien. Dan is het best denkbaar 1 hier in de straat is nu al een ramp. Zeker als volgende maand de Burcht-Rietheim weer opengaat, kun je hier nergens meer een auto kwijt”, vertelt Saskia Maas. Zij woont schuin tegenover nummer 25. Corina vult aan: „Het is een smal straatje. Veel mensen moeten deels op de stoep parkeren om de straat toegankelijk te houden en dan nog worden er spiegels afgere den. En dan te bedenken dat hier straks weer volop kleine kinderen lopen.” Saskia vindt de Buteuxstraat geen goede plek voor een studen tenhuis. „We klagen niet zomaar. We zijn hier echt wel wat gewend. We hebben lang last gehad van ar- dat ze hun heil misschien ook op het dakterras gaan zoeken.” In de afgelopen maanden is er al flink wat werk verzet in het pand. Onlangs nog werd een carport aan de achterzijde weggehaald om achter het huis twee parkeerplek ken te realiseren. Toch hopen be woners dat de gemeente na het horen van hun argumenten op 11 mei alsnog een stokje steekt voor de plannen. Zo niet, dan is er nog een gang naar de rechter mogelijk. De verwachting is dat de nieuwe bewoners nog deze zomer hun in trek nemen in de Buteuxstraat. De eigenaar van nummer 25 wilde niet ingaan op vragen over zijn plannen met de woning. naar school, mijn man moet er elke nacht om 03.30 uur al uit. Dan wil je ’s avonds niet te veel leven op straat, zeker niet als je weet dat alle huizen hier enkelsteens zijn.” orina Heijboer woont naast het pand op nummer 25. Haar man Johan stuitte per toeval op een bericht op de gemeentepagina waarin stond dat een vergunning was ver leend voor kamerverhuur. Dat was een verrassing, want de nieuwe ei genaar had meerdere buren ver teld dat hij er zelf zou gaan wonen of dat er een gezin in zou trekken. Vanaf het moment dat buurtbe woners vragen stelden over de nieuwe ontwikkelingen, gaf hij nergens meer antwoord op. Zeker niet toen de posters er eenmaal hingen. Inmiddels hebben zeker drie bewoners een advocaat in de arm genomen en zijn vier afzon derlijke bezwaarschriften inge diend tegen het besluit van de ge meente. Op 11 mei volgt een hoor zitting. Corina vindt het niet netjes dat haar buurman gelogen heeft over de plannen die hij heeft met het voormalige winkelpand waar ja renlang een slager en later een sportzaak in huisde. „Eén van de buren is zelfs binnen geweest. Die heeft gezien dat het pand werd op gedeeld in hokjes, maar zelfs toen heeft hij niets over zijn plannen gezegd. Zijn eerste aanvraag om er arbeidsmigranten onder te bren gen is afgewezen. Het is dus nog maar de vraag of er echt studenten komen te wonen.” Die afwijzing zou op grond van parkeerdruk zijn, heeft Corina ge hoord. Maar dat probleem heb je met studenten net zo goed, den ken veel omwonenden. „Parkeren A 'AIS? 'I Verzet tegen komst studenten Corina Heijboer is niet blij met de komst van ‘studenten’ in de woning naast haar, fotoboazTimmermans DOMBURG - Saskia Maas, omwonende Wendy de Jong Oost-Souburg WA WOENSDAG 12 APRIL 2023 W 41. t-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 35