u M 13 Bikkelende Julius Bliek heeft bij Rupel Boom nog weinig kunnen vieren In zijn zesde seizoen als prof, verdedigt Julius Bliek de kleuren van Koninklijke Rupel Boom Football Club. De voetballer uit Burgh- Haamstede kwam binnen om mee te doen om promotie, maar moet nu vrezen voor degradatie. „Het had heel mooi kunnen zijn.” Met mijn oude club Kloetinge heb ik nog altijd goed contact eindigt zoals het begon: o-o. Hand haven is een haast onmogelijke op gave geworden. Onverwacht komt het niet, want het rommelt al maan den bij Rupel Boom. veel succes gehad. Richting volgend seizoen wil hij ook graag verder. Mijn gevoel bij deze club is wel heel goed. In Antwerpen heb ik het ook echt naar mijn zin.” Bliek woont in de Belgische haven stad, in een appartement dat de club heeft geregeld. „We trainen vier keer, in de avond. Overdag help ik bij Bliek We hebben heel veel wedstrijden met klein verschil verloren. Dat is vaak frustrerend Meesterbakkers in Middelburg, één van de bedrijven van mijn vader. Die combinatie is goed te doen. Ik ben geloof ik wel de enige speler hier die naast het voetballen nog iets doet. We hebben elf jongens met een prof- contract, qua begroting hoort Rupel Boom zeker bij de top vijf. Maar op de ranglijst zie je dat niet terug. We heb ben heel veel wedstrijden met klein Drie trainers „Als we vandaag hadden gewonnen, dan had het gewoon nog gekund”, zegt Bliek na afloop. „We creëren niet echt kansen. Een echte spits die het verschil voor je maakt, die hebben wij niet.” Individueel zijn het stuk voor stuk wel goede spelers, vindt de linkspoot. „Met de namen is allemaal niks mis. Het is alleen niet gelukt om er een team van te maken. We heb ben dit seizoen ook al drie trainers gehad. Toch is dat geen excuus. Wij moeten het laten zien op het veld.” Amateurvoetbal mag je het niet noemen. Rupel Boom is sinds mei 2022 in handen van de Amerikaanse investeerder Nathan Crockett, die grote plannen heeft met de club. Hij stelde een nieuw bestuur aan - dat inmiddels alweer is vervangen - en liet ook een nieuwe selectie samen stellen. „Hij is twee keer hier in Bel gië geweest. Nathan is heel enthousi ast, wil graag en heeft als zakenman Kloetinge Zien we hem op termijn nog terug op de Zeeuwse velden? „Dat denk ik wel”, aldus Bliek. „Met mijn oude club Kloetinge heb ik nog altijd goed contact. Maar op dit moment is het nog geen optie. Door de combinatie van voetballen, het financiële plaatje en wonen in Antwerpen, zit ik nu op mijn plek. Ik heb het heel erg naar m’n zin. Alleen vallen de resultaten flink tegen. De mensen hier willen wel met me door, maar ik moet even afwachten wat er de komende tijd al lemaal gebeurt.” verschil verloren. Dat is vaak frustre rend.” De selectie van Rupel Boom traint op het jeugdcomplex. „Daar zijn de faciliteiten echt goed”, vertelt Bliek. „Er liggen twee nieuwe kunstgras velden en drie velden met natuur- gras. We kunnen dus prima trainen. Het is alleen zonde dat de puzzel stukjes dit seizoen niet in elkaar zijn gevallen. Het had heel mooi kunnen zijn, met een ambitieuze investeer der erachter. Als je in de top mee kunt draaien, kun je dan echt wel iets moois neerzetten.” ij een bezoek aan het Ge- fcii] meentelijk Parkstadion in Boom, ga je terug in de tijd. Het onderkomen is al bijna honderd jaar oud, heeft karakteristieke staanplaatsen (die leeg blijven) achter de doelen, een overdekte staantribune en een steile hoofdtribune met een hellings graad van 43 graden. Ter vergelijking: in de Johan Cruijff Arena is dat 37 graden. Op de vier hoeken staan grote lichtmasten, die hun werk niet meer naar behoren doen. Rupel Boom tegen Winkel Sport stond in eerste instantie ingepland op de zaterdagavond, maar is ver plaatst naar de zondagmiddag. Hoe zit dat precies? „Eerder dit seizoen speelden we thuis tegen Tienen en viel het licht uit”, vertelt Julius Bliek. „Daardoor kregen we drie punten in mindering.” De gemeente heeft de lichtmasten laten onderzoeken en liet weten dat ze niet meer op een veilige manier kunnen worden aan gestoken. Bij iedere avondwedstrijd zou er een groot risico op brandge vaar zijn. Daarom speelt Rupel Boom de res terende thuisduels in het Gemeente lijke Parkstadion op zondagmiddag. Houten bankjes die wel een likje verf kunnen gebruiken, mos, roest; je hoeft er niet lang naar te zoeken. Sinds het begin van dit seizoen is het stadion de thuisbasis van Julius Bliek. De oud-speler van onder meer JVOZ, Kloetinge, FC Dordrecht, Go Ahead Eagles, FC Saburtalo (Georgië) en Sliema Wanderers (Malta) werd bin nengehaald om mee te strijden om promotie naar de Challenger Pro Lea gue, het tweede profniveau in België. Maar dat doel lijkt verder weg dan ooit. Rupel Boom worstelt al een heel seizoen en staat met nog zes wed strijden te spelen voorlaatste. In het thuisduel met Winkel Sport is Bliek aanvoerder. Na een half uur krijgen de bezoekers een rode kaart, maar met een man meer kan Rupel Boom het verschil niet maken. Het duel Julius Bliek, aan voerder van Konink lijke Rupel Boom Foot ball Club. Ik heb het heel erg naar m’n zin. Alleen vallen de resul taten flink tegen.” foto ORANGE PICTURES - Julius Bliek Barry van der Hooft Boom ‘Zonde dat de puzzelstukjes niet in elkaar zijn gevallen’ PM DINSDAG 11 APRIL 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 45