BBB wil verder besturen met SGP, CDA en VVD o? M- Zuid-Beveland of naar de markt ra i Het paasweekend staat voor de deur. Zelf eitjes schilderen en ze verstoppen, croissantjes afbakken en een brunch op tafel toveren is natuurlijk leuk, maar in Zeeland is dit weekend ook van alles te doen. Een paar leuke evenementen op een rijtje voor alsje de deur uit wil. B 1 t Markt Zeeuws-Vlaanderen Walcheren Tholen Easter egg hunt op De Goese Golf De allergrootste ‘egg hunt’ is op de Goese golfbaan. Je mag zelf een mandje meenemen, maar je kunt er ook een lenen. Er zijn geen kosten aan verbonden en iedereen is wel kom, de allerkleinsten wel onder begeleiding. De mega zoektocht vindt plaats op de Driving Range en „We zijn eruit”, aldus een opgeto gen lijsttrekker Kees Hanse. „Wij willen dit voorstel verder uitwer ken met een formateur. Wij zien niet in waarom wij de tussenstap van een informateur zouden moe ten maken. Met deze vier partijen hebben we de meerderheid van het aantal zetels dat we nodig hebben. Als fractie hebben we het meeste gevoel met deze partijen. Dat houdt kenszand. Kijk voor meer informa tie op macdezeeuwen.nl. is op zondag om 10.00 uur. Beide paasdagen kunnen er - na een paasspeurtocht - croissantjes, chocoladebroodjes, scones en na tuurlijk eitjes gegeten worden bij Hof Poppendamme van 9.00 uur tot 11.00 uur (ontbijt) of van 12.00 uur en 14.00 uur (brunch). Kindjes kunnen ook geschminkt worden als paaskonijntjes. Meer info op Slenteren kan het hele weekend over de paasfair in Middelburg. Er staan tenten en buitenkramen waar je antiek, brocante en andere heb bedingetjes kunt scoren. Elke dag van 10.00 uur tot 17.00 uur, pal voor het oude stadhuis. Kinderen kunnen - met deeg van de Korenmolen in Oostkapelle - zelf broodhaantjes of-hazen ma ken. Terwijl de broodjes worden ge bakken, mogen de kinderen een paastak versieren. Met alle mooie creaties wordt een parade door de 150 kramen met sieraden, kleding, en eten. Alles wat je op een weke lijkse markt ook vindt. Van 10.00 uur tot 17.00 uur. Ook bij Terra Maris kunnen kinde ren eitjes zoeken - en deze daarna natuurlijk ook lekker opeten. Re serveren is niet nodig en de prijs is de entreeprijs voor het museum. Info op terramaris.nl. belink een bijeenkomst belegt, waarin hij gaat praten met de vier partijen die samen in het nieuwe dagelijkse provinciebestuur gaan zitten. De BBB zet nog steeds in op een college met vijf gedeputeerden, waarvan twee voor de BBB. Fractievoorzitter Anita Pijpelink van de PvdA/GroenLinks noemt de keuze van BBB-voorman Hanse te leurstellend, maar tegelijkertijd ook onbegrijpelijk. „Het advies afgelo pen dinsdag was, van links tot rechts, om te gaan praten mét par tijen in plaats van te praten óver partijen en ga niet meteen forme ren. Ik snap dit advies niet. Het is écht teleurstellend.” tuin gehouden. Meer info via hetklaslokaal.nl. Combineer het eieren zoeken met een dagje museum. In het indrustrieel museum Zeeland in Sas van Gent zijn paaseieren met letters verstopt. De beste zoekers krijgen een paasverassing van 7 tot en met 16 april. Meer info op industrieelmuseumzeeland.nl. Wie het goede doel wil steunen, hofpop.nl. kan een bezoekje brengen aan de dj’s van ‘Het Glazen Ei’ in Oud-Vos senmeer, een variant van het Glazen Huis. Maandag om 20.00 uur worden ze Voor wie de paasdagen liever in de natuur doorbrengt is er een paasexcursie in Saeftinghe. Kin deren vanaf 10 jaar kunnen mee doen. Je maakt een wandeling over het plankier- en ruigelaar- zenpad (met gids) en krijgt ach teraf een paasversnapering. Neem dus schoenen mee die vies mogen worden. Verzamelen in bezoekerscentrum Saef tinghe. Info via hetzeeuwse- landschap.nl niet in dat, als we er niet uitkomen, we een partij als PvdA/GroenLinks buiten sluiten. Als blijkt dat er in één van de vier partijen problemen zouden zijn, dan gaan we met optie twee aan de slag.” Verkenner Gerard Rabelink bracht vorige week vrijdag verslag uit. Zijn eerste optie was een com binatie van BBB, SGP, CDA en WD met twee gedeputeerden voor de partij van LIanse. Optie twee was PvdA/GroenLinks erbij halen. De verschillen tussen PvdA/ GroenLinks en de BBB zijn groter dan de verschillen tussen de be oogde coalitiepartijen en de BBB, meent Hanse. „Of er onoverbrug bare verschillen zijn met de PvdA/ Wie wil shoppen kan terecht op de Vlissingse paasmarkt op de boulevards. Er zijn zondag brengst gaat naar Stichting StaVoordfi, in Sint-Annaland, waar ernstig zieken een week gratis mo gen verblijven. Meer informatie op stavoord6.nl. hebben we de dat we moeten focussen op de ver- meerderheid Vein binding stad enplatteland. Want de het aanta| zetels verschillen tussen stad en platte land zijn in Zeeland helemaal niet - Kees Hanse, BBB zo groot.” Dinsdag nog liet nieuwkomer én verkiezingsprogramma’s naast el- grootste winnaar BBB doorsche- kaar gelegd. We hebben gekeken meren dat het twijfelde. Is een waar wij het beste gevoel bij heb- nieuwprovinciestuur gebaat bij vijf ben en datis met deze partijen.” gedeputeerden, bestaande uit vijf De volgende stap is dat oud-ver- partijen of toch een coalitie van vier kenner Rabelink de opdracht krijgt partijen met vijf gedeputeerden? een nieuw college te vormen. „De afgelopen dagen hebben we de Hanse kan zich voorstellen dat Ra- GroenLinks, weten we niet.” Dat de PvdA/GroenLinks veel kiezers trok in de Zeeuwse steden is voor Hanse geen reden om in eerste instantie let dCZO viel" partijen toch met de linkse samenwerkings- partij te gaan praten. „Ik vind niet PC VRIJDAG 7 APRIL 2023 MIDDELBURG De BoerBurgerBeweging (BBB) stuurt aan op een nieuw Zeeuws provinciebestuur van BBB samen met SGP, CDA en VVD. „We hebben het meeste gevoel met deze partijen”, aldus BBB-lijsttrekker Kees Hanse. Paasbrunch of ontbijt bij Hof Pop pendomme in Grijpskerke De paasmarkt in Vlissingen. FfW-LEKOEMEESXBH De stoomtrein rijdt van Goes naar Hoedekenskerke en Baar land. fstöwjllemaorimnsekis. Middelburg: Paasfair Versier je eigen paastak in Het Kaslokaal in Oostkapelle Speurtocht bij Terra Maris Oost kapelle - Ab van der Sluis Paasspeurtocht door het in dustrieel museum Zeeland in Sas van Gent HM»**»*"*’'"' Het ‘Glazen Ei’ festival in Oud-Vossenmeer Gezinswandeling in Saef- tinghe Paasmarkt in Vlissingen fel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 31