Mijmeren in de mand Vroeger (2): opgroeien in Zeeland was een feest I f ‘De grutto maakt in het voorjaar vele mensen blij!’ Bloesem in de Blindenhoek Schrijvers inde dop ssfo 6 I t 1 Deel je foto W5- MIJN FOTO GASTSCHRIJVERS Als Koewachtse boerenzoon uit 1954 was opgroeien een feest. Mijn broer was vier jaar ouder en van hem heb ik veel geleerd. Wij speelden al heel vroeg boertje in de tuin. Ik lig hier lekker op mijn kussen. En daar komt dat mannetje weer aan hoor. Hij heeft iets gezien, in mijn nek dit keer. Wat nou weer? Braaf braaf, zegt ’ie. Niks braaf! Deze herinneringen aan vroeger zijn een vervolg op het verhaal ‘Vroeger: met de bloemen op de ramen, de kuip met gepekeld vlees en de draaitelefoon’. Gastschrijver van dienst is Arnold Ver bist (68) uit Hulst, vader van drie kin deren en opa van zeven kleinkinderen. Ik wil niet, maar ik blijf toch stil liggen. Nou gaat ’ie de kast in, is nooit veel goeds wat daar uit komt. Ik snap er niks van wat hij gaat doen. Hij zoekt iets in mijn haar, althans wat er van over is. Au au au, hij trekt aan mijn vel, moet ik dit nou alle maal pik ken? Ik heb niet veel te zeg gen hier. Al leen als ik bij de deur ga staan, doet hij die open en kan ik buiten water drinken. Luxe hotel hier hoor, binnen en buiten water drinken. Ach, laat ik niet zo negatief doen. De laatste tijd heb ik zo’n last van mijn achterpo ten dat ik de trap niet meer op kom. En dat ventje draagt Tony Klappe (65) Domburg schrijft meestal langere verha len, maar heeft als gastschrij ver voor de gelegenheid dit korte verhaal geschreven. mij nu naar boven, jazeker, 25 kilo hoor. Ik voel mij niet zo goed de laatste tijd. Mijn neus blijft ook maar droog. Mijn glanzende zwarte haar is ook niet meer wat het ge weest is. Overal kale plekken, geen teefje meer dat naar mij omkijkt. Dat was vroeger wel anders, maar toen bedacht mijn baasje dat ik maar ge holpen moest worden, zoals dat zo mooi heet. Uit met de pret. Dat moest ik bij hem eens doen. Goed, me neer heeft wel weer vijfgrote worsten bij Albert Heijn ge kocht voor mij. Dat dan weer wel. Ik ga eens zo’n worst eten en dan lekker de hele dag slapen. Ik word nog eens wakker en dan ben ik er niet meer. Dan ga ik dat ventje nog missen ook. Een kapotte rolschaats met een klomp er op was onze tractor. Wij maakten de gekste bouwwerken. Stalle tjes van een ton, plastic of stenen met modder als cement. En alles bleef over eind. Terwijl op ’t gras naast onze rekstok en rin gen de witte onderbroeken lagen te bleken. Later ging ik op de fiets naar de broederschool St. Cle mens Mulo in Llulst. Uiteindelijk deed ik A+B en moesten we ook op zaterdagochtend naar school. Jaja! En omdat de school te klein was, zaten we nog een jaar boven de keuken van het Pater Maristen klooster. Ook daar (net zoals op de lagere school) kwa men de eerste meisjes in onze klas. Those were the days! We fietsten via den Kafhoek en Absdale, terwijl voor ons gevoel de sneeuw soms meters hoog tot tegen den dijk was opge waaid. Nog een keer zagen we ver- derop de laatste trein Mechelen-Ter- neuzen rijden! En dan naar de HTS te Breda. Ik zie me nog om 06.00 uur op T Zand staan met mijn blauw kar tonnen koffertje. Ik was toen nog maar 15. Met de bus naar Hulst en dan nog via Brasschaat naar mijn ka mertje in Breda. Mijn fiets was per van Gend Loos al gearriveerd. Mijn huisgenoot bleek uit Axel te ko men! Die kocht een Eendje, dus na ieder weekend thuis tuften we op maandag, nu via de nieuwe snelweg, naar ons weekverblijf. Volgeladen met aardappe len, tomaten, uien en eieren, om natuurlijk hard te studeren! Ve len konden het vrije leventje niet aan. Wij hielden het vijfjaar vol. Ge steund door elkaar, onze geliefden en T meisje wat we leerden kennen. Eén week na de diploma-uitreiking zijn we getrouwd. SINT LAURENS WILMA STEEND IJK MIDDELBURG KOEWACHT DOMBURG Wil je ook een bijzonder ver haal delen? Mail dan naar lezersredacteur@pzc.nl. De rubriek Gastschrijvers is een podium voor schrijvers in de dop. De bijdragen mogen over van alles gaan, als je er maar leuk over kunt schrijven. Deel je mooie, grappige of ontroerende verhaal uit het dagelijks leven met ons. De beste stukken publiceren we op deze speciale pagina ‘Van de lezer’. Voor reacties op het nieuws, zoals opiniestukken en ie- zersbrieven is een aparte pa gina. Voorwaarden De verhalen moeten aan een aantal voorwaarden voldoen: - De bijdrage is geschreven in fatsoenlijk Nederlands en heeft een maximale lengte van 300 woorden. - Zorg dat je bijdrage altijd is voorzien van je volledige naam, leeftijd, woonplaats en eventueel beroep en/of ge zinssituatie. uit Middelburg. Zij maakte deze foto bij de Weihoek bij Sint Laurens. „Grutto, de weidevogel met de mooie roep, maakt in het voorjaar vele mensen blij!” aldus Wilma Steendijk Hij is 90,5 meter hoog, desalniettemin verstopt de Lange Jan zich hier met gemak in de uitbundig bloeiende bloesem. Tim Adriaanse zette het op de foto. In de rubriek Mijn Foto kunnen lezers hun *?2r?oseteteni>« ten via een mail naar ezersredacteur@p2c.n|. MAANDAG 3 APRIL 2023 GO Ss* A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 26