DE OPSTAND van Vlissingen 6-8 APRIL Gemeente krijgt vergunning verblijfplaatsen te vernietigen 5 I j I VIER MEE OP Bellamypark Jacobskerk uur 14.15 uur 14.30 uur Binnenstad zoo Iguana 15.45 uur Bellamypark 17.00 uur Binnenstad over het Bell; Rondeel Op 6 april is er een herdenkingsbijeenkomst in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Aanmelden is verplicht en kun je doen via de QR-code! Gemeentebestuur beloofde eerder nog geen onomkeerbare stappen te nemen aan de leekdijk Of er bedrijven komen naast Nieuw- en Sint Joosland, moet nog blijken. Toch moeten haas, konijn, wezel, bunzing, hermelijn, steenmarter, kerkuil en huismus alvast vrezen voor hun plekjes. langrijke uitspraak over het plan voor bedrijventerrein Trekdijk. Mag het doorgaan? Moet het wor den aangepast? Of gaat het de prullenbak in? Tijdens de rechts zaak in januari waren de rechters bijzonder kritisch op het plan. Dat gaf hoop aan de Werkgroep Trek dijk, die Nieuw- en Sint Joosland wil behoeden voor de komst van veel bedrijvigheid. Juist nu wil de provincie een ontheffing van de Wet natuurbe scherming geven voor het vernie tigen van verblijfplaatsen van een groot aantal dieren in het gebied. Lange Zelke Hoorde stad De gemeente had die echter vorig jaar al aangevraagd. De provincie vroeg een paar keer om extra in formatie en daarom is de vergun ning er nu pas. Prullenbak? Een dezer weken komt de Raad van State namelijk met een be- Sloop boerderij Hoewel de uitspraak van de rech ter er nog niet is, gaat de gemeente intussen wel door met alle voorbe reidingen. Eerder heeft het ge meentebestuur beloofd voorlopig ‘geen onomkeerbare stappen’ te zetten. De vergunning om ver blijfplaatsen van dieren te vernie tigen geldt tot i september 2027. Volgens wethouder Rutger Schonis is de ontheffing onder meer nodig voor de sloop van op stallen van een boerderij. „Die zijn Andere plek Zodra Middelburg de nesten en verblijfplaatsen gaat vernietigen, kijkt een ecoloog mee hoe de ge meente dat doet en of zij zich aan de eisen houdt. Als er tijdens het werk nog andere beschermde diersoorten worden gevonden, wordt alles stilgelegd. Bovendien moet de gemeente zorgen voor ‘al ternatieve verblijfplaatsen’ voor de dieren en zij moet die ook onder houden. Daarvoor moet een ‘com- pensatiestrook’ komen in het ge bied zodat de dieren een nieuw gebied krijgen waar ze goed kun nen leven. Een ecoloog bepaalt waar die alternatieve plekken moeten komen. Binnenstad Vlissingen 451 jaar geleden kwamen de inwoners van Vlissingen in opstand tegen de bezetter. In 1572 was Vlissingen de eerste stad die zich bevrijdde van de Spanjaarden en omdat dit zo’n belangrijke gebeurtenis was, staan we hier elk jaar bij stil en organiseren we verschillende activiteiten op 8 april in de binnenstad in Vlissingen. 13.30 tot 14.15 f Oude Markt 15.15 uur iddelburg krijgt van H de provincie toe- stemming om de verblijfplaatsen van M M een groot aantal dieren te vernietigen. Als er geen bezwaren tegen worden inge diend, mag de gemeente het agra rische gebied aan de Trekdijk bouwrijp maken om er een bedrij venterrein aan te leggen. Al is dat niet het enige besluit waarop de gemeente met smart wacht. in gebrekkige staat en moeten om veiligheidsredenen worden gesa neerd. We hebben geen haast. We willen voorbereid zijn voor het moment dat we willen starten met het bouwrijp maken van het ge bied. Uiteraard wachten we met feitelijke werkzaamheden tot het moment dat de uitspraak van de Raad van State er is.” 12.00 tot 17.00 uur I 'Wf-, f -4MT - R eeuwse markt, centrale festivalprogramma en mu2iek workshop Middeleeuws n Stormbaa“ Piraat en Ambacht-en brocantemarkt Koopvrouwe Clementina met malloot en bolderkar Kerkdienst met o.a. Paas- Bulderpreek van pastoor I JtoorSchatretJieTn LroetendeFyn M^Cu^ndepastoorgaanvanuitdekerk la-nypark richting Rondeel 1 Kanonschieten en het naspelen I van historische elemente/ I Optocht door binnenstad naar - P^e Reptielen zoo Igu ”7 Terechtstelling Hernando Pacheco Einde van de markten en fl Voorstellingen. S Bunzing, hermelijn en kerkuil kV i Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland 1 Middelburg krijgt toestemming van de provincie om verblijfplaat sen van dieren te vernietigen voor de aanleg van een bedrijventer rein. FOTO BOAZ TIMMERMANS ufo moeten weg uit Trekdijkgebied PM ZATERDAG 1 APRIL 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 33