door de beugel ‘Gratis parkeren Veerenaar kan niet M Dit zijn ze: de keukentrends van 2023 6 Landsadvocaat informeert gemeenteraad KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl Ga naar pzc.nl/inloggen Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Landsadvocaat Julian Kramer kwam woensdagavond naar Domburg om te herhalen wat hij eerder al liet weten: Veere mag inwoners geen gratis parkeerkaart verstrekken. Gemeenten hebben diverse in strumenten om het parkeren te regelen. Ze kunnen parkeerders in bepaalde zones op bepaalde plek ken op diverse tijdstippen laten betalen voor het stallen van hun voertuig. Zo kunnen ze inwoners die ‘s morgens vroeg hun hond willen uitlaten op het strand bij voorbeeld tegemoet komen door pas vanaf 9.00 of 10.00 uur par- keergeld te vragen. Maar als die in woner zijn hond om 12.00 uur uit laat, zal hij net als badgasten en zonaanbidders die op dat tijdstip naar de kust komen, moeten beta len voor het parkeren. Aan het ge lijkheidsbeginsel valt niet te tor nen, doceerde de landsadvocaat. pardon voor inwoners van Veere is niet mogelijk. Alleen voor hulp- voertuigen als ambulances geldt een uitzondering, die hoeven geen parkeergeld te betalen, legde Julian Kramer uit. Leon Mulder (SGP) gaf zich niet direct gewonnen en lanceerde wilde ideeën. Vraag geen parkeer geld als de temperatuur niet bo ven 18 graden uitkomt of laat in woners een parkeerkaart kopen voor een bepaald bedrag en geef hen cadeaubonnen voor (bijna) hetzelfde bedrag terug. Of een strandganger die zijn auto ‘s mor gens bij 17 graden parkeert, maar later bij een temperatuur van bo ven deao graden terugkomt blij is met een dikke boete, was voor veel andere raadsleden geen vraag. En bij het verstrekken van ca deaubonnen overtreedt de over heid snel de wet, waarschuwde Kramer. „Het wordt gezien als on geoorloofde subsidie of staats steun, je loopt altijd ergens tegen aan.” De voormalig wethouders Chris Maas (PvdA/GroenLinks) en Pieter Wisse (CDA) ergerden zich groen en geel aan voorstellen van Mulder en anderen. Zij balen er na dik een jaar nog steeds van Het wordt gezien als ongeoorloofde subsidie of staats steun dat SGP en Hart voor Veere (nu in het college) vorig jaar stemmen trokken, omdat ze kiezers een gratis parkeerkaart beloofden. Maas: „Ter wijl toen al duidelijk was dat dat ten principale niet mogelijk was.” Toen Wisse partijen ervan be schuldigde ‘tegen beter weten in’ kiezers op het verkeerde been te hebben gezet, greep wethouder Marcel Steketee in. Discussiëren is voor raads- en commissievergade ringen. Het voorstel om later ‘met de benen op tafel’ nog eens over mogelijke aanpassingen te praten, leek (gestemd werd er niet) door een meerderheid, al dan niet mok kend, te worden aanvaard. www.minderhoudwonen.nl Geen generaal pardon De landsadvocaat, die speciaal vanuit Amsterdam naar Domburg kwam voor een raadsinformatie- bijeenkomst, kon het niet mooier maken dan het is. Een gemeente kan aan knoppen draaien om au tomobilisten en bestuurders van andere voertuigen tijdens de drukste uren te laten betalen voor een parkeerplaats aan de kust. Maar of die bestuurder toerist is of inwoner van Serooskerke of Ga- pinge maakt niet uit. Een generaal KARAT o (Advertentie) KEUKENSTUDIO Zuidstraat 116 Westkapelle 0118-571212 Moet ik op dit moment parkeren of later pas? En ben ik dan op tijd terug? Deze Duitse meneer weet het even niet. Ook Veerenaren houden hier last van. fötolexdémeester - Julian Kramer, landsadvocaat Dealer van: Auping Artelux Banzbord BECE Bert Plantagie |BKS Bree's New World Castelijn Cloak by Havee CSrugs De Ploeg De Toekomst Évidence by Leolux Gealux Karat Dutch Design Mart Visser Mobliberica Nolte Rom Premium partner Zonneluxj In de keuken maak je het ontbijt klaar, je staat er te koken en met een beetje geluk heb je er een plekje waar je kunt eten, kletsen en borrelen. De keuken is het kloppend hart van jouw huis. Hier wordt geleefd. Daarom ga je voor de inrichting niet over een nacht ijs, maar welke stijl kies je? Welke kleuren en materialen? Laat je nu inspireren door de trends van dit jaar. Om toch iets bijzonders aan de keuken toe te voegen, kan je een opvallend blad kiezen. Denk aan een lichte keuken met bijbehorende kleur keukenblad, maar dan met een goudkleurige marmerlook ader erin verwerkt. Of een keukenkraan met spoelbak uitgevoerd in een brons of koperkleur. Als je echt iets bijzonders wilt, kan je kiezen voor een specifieke interieurstijl, zoals de Japandi- of Ibizastijl. Japandi in de keuken De Japandi interieurstijl komt voort uit twee filosofieën die elkaar hebben gevon den: Wabi sabi uit Japan en Hygge uit Scandinavië. Beiden hebben hun eigen invloed, maar vinden elkaar in sereniteit, rust en frisheid. Een voorbeeld van een keuken met Japandi invloeden is het keukenfront met houten latjes of bijzonder omkaderde deuren met een fijn profiel. Alles in combinatie met een zacht kleuren palet van natuurlijke wit- tot bruintinten. Keukens zien en voelen En eerlijk is eerlijk, het is leuk, zo'n verhaal over keukentrends met mooie afbeel dingen erbij, maar je kunt pas een keuze maken als je de keukens in het echt kan zien en voelen. Loop bij ons binnen of maak een afspraak voor een adviesgesprek. bel naar: 0113-3300044 mail naar: infocassk~keukenstudio.nl of kom gewoon langs: Kloosterweg 6 in Kapelle René Hoonhorst Domburg Je ziet dit jaar meer lichte kleuren zoals beige, nude of de pastelkleuren roze, groen en blauw en lichte en blanke houtsoorten. In combinatie met organische vormen, zoals rondingen in een keukeneiland, krijgt de keuken een pure en rustige uitstraling. Kookplaat met afzuiging Als je weet welke stijl je kiest, wordt het tijd om jezelf te verdiepen in de ap paratuur, zodat je straks kunt genieten van een praktische ruimte die is voor zien van alle apparatuur die jij nodig hebt. Als je kiest voor een kookplaat waarin de afzuiging is verwerkt, heb je geen afzuiging meer nodig boven de keuken. Vooral een slimme keuze als je een kookeiland hebt, want er hangt niks meer in het zicht en dat zorgt ervoor dat de stijl en uitstraling van jouw keuken nog beter tot z'n recht komt. Een keuken in Ibizastijl Wat is er nu leuker dan zonnige oorden naar binnen brengen? Dat kan met de Ibizastijl. Een keuken in deze stijl oogt eenvoudig en is licht van kleur. Je kiest voor witte muren en witte omlijstingen die voorzien worden van licht hout of keuken deuren met de look van oud hout. Een robuust wit of licht keukenblad maakt de basis af. En als jouw huis ze heeft, laat je die oude houten balken mooi in het zicht. VRIJDAG 31 MAART 2023 WA MINDERHOUD WONEN SLAPEN JR FINE PEOPLE Tfurniturefof 'l BI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34