0) Wi 9 JT w- iA^~ VIER REDENEN ‘WEZIJN HIERVOOR ROBBIE’ TONEEL De nieuwste productie van de Zeeuwse Komedie heet We zijn hier voor Robbie. Een familieverhaal vol scherpe humor en emotionele confron taties. Vrijdag ging de voorstelling (regie) Peter Adriaanse, in première in de thea terzaal van Schelde- hof in Viissingen. Eric Vaarzon Morel antwoord: De cateraar laat het af weten, nieuwe liefdes worden voorgesteld, maar oude schei- dingsperikelen zijn nog duidelijk voelbaar. En tot overmaat van ramp stort ook nog de chic gedekte tafel in. Met scherpe dialogen vol trekt zich een even hilarisch, als hartverscheurend verhaal. Cantatekaravaan De Cantatekaravaan komt komend week end naar Schore, Kattendijke, Nisse en Goes. De zangers en instrumentalisten van de Stichting Maria Magdalena Cantorij zul len muziek spelen die past bij het feest van Palmzondag en de Goede of Stille week voor Pasen. Het Zwanenmeer The Ukrainian National Ballet of Odessa toert sinds 2006 internationaal met diverse succesvolle producties. In Nederland is de groep te zien met een uitvoering van het Zwanenmeer, een combinatie van drama en tragedie afgezet tussen goed en kwaad. Dankzij mooie kostuums, decors en deco raties en gracieuze dans wordt het publiek meegenomen naar de danszaal van het pa leis tot aan de waterkant van het meer. Fiasco De vraag is, hoe kan een familiedi ner zo uitlopen op een fiasco? Het Kate Bush Kingfisher Sky heeft haar bewondering voor Kate Bush nooit onder stoelen of ban ken gestoken. Sinds het ontstaan van de band vormt het oeuvre van Kate Bush een grote bron van inspiratie voor deze Haagse muzikanten. Een avond met klassiekers als Wuthering Heights en Running up that Hill. Zeeuwse Babbelaars en de vierdaagse Toneelvereniging Veere speelt zaterdag het toneelstuk Zeeuwse babbelaars en de vier daagse. Het stuk is geschreven door Peter Adriaanse en de regisseur is Dick Vermeu len. Het komische verhaal gaat over de be woners van rusthuis ’t Munnikenhof in Grijpskerke. Ze geven zich met een groepje op voor de Vierdaagse in Nijmegen. Of deze ongetrainde bewoners werkelijk we ten waar ze aan beginnen valt te bezien. Spanningen „Op de keukenvloer, tussen de scherven, evalueren de personages hun levens. Izaacs oudste zoon Marius is gescheiden en heeft een nieuwe partner, zij wonen ook in huis. Dat zorgt al voor spanningen. De nieuwe partner van Marius is de organisator van de herdenking. Ook de ex-vrouw van Marius komt en ze neemt de kinderen mee. Wat de strijd aan tafel com pleet maakt: Marius is een autori taire vader, maar zijn kinderen gaan steeds tegen hem in en heb ben ook een hekel aan de nieuwe vriendin van hun vader. Tot over maat van ramp komt ook de vrien din van Robbie nog opdagen. Dat vinden de dochters van Marius prima, de rest is allesbehalve blij met haar komst. En dan zijn er ook nog twee schilderijen die een be langrijk rol spelen. Hoe dat precies Sot zit, ga ik nog niet zeggen.” De laatste producties van De Zeeuwse Komedie werden opge voerd in De Muziek Kazerne, nu is gekozen voor de theaterzaal van woonzorgcentrum Scheldehof. „Het decor komt daar beter tot zijn recht, er is meer ruimte en de voorzieningen zijn perfect. Het is het ideale theater voor dit toneel stuk.” Roovers is blij dat er aan deze productie veel talentvolle spelers mee werken. „Jeffrey Lim burg, Cherin Riemeijer, Nanou Warman, Ayesta de Pagter, Petula de Smit, het zijn allemaal jongeren die een rol hebben gekregen. To neel trekt over het algemeen een wat ouder publiek, maar dit is een stuk dat ook jongeren aan zal spre ken. Al was het alleen al omdat er veel leeftijdsgenoten op het po dium zullen staan.” e zijn hier voor Robbie draait om familieleden die bij elkaar komen om het leven van de overleden (ome) Robbie te her denken. Tijdens een diner vliegen de onderlinge verwijten over tafel. „Het is echt een typisch stuk van schrijfster Maria Goos”, vertelt Tom Roovers, een van de acht spe lers in het stuk. „Eerder speelde ik al in Familie en Nu even niet, nu even wel, allebei van Maria Goos. Ook in die producties staan fami- lieperikelen centraal en zitten de teksten vol venijnige opmerkin gen. Dat is in We zijn hier voor Rob bie niet anders. De verschillende karakters proberen elkaar constant te kleineren.” In het toneelstuk speelt Roovers de rol van Isaac. „Het is een oudere man die leeft van het geld van zijn betovergrootvader die succesvol was dankzij goedlopende suiker- rietplantages en twee fabrieken op Java. Dat resulteerde in een mooie erfenis voor Isaac. Zijn voorvader heeft bovendien in de 19e eeuw een huis laten bouwen, het huis waar Isaac nog steeds woont.” Roovers heeft vooral veel tekst aan het begin en aan het eind van het stuk, tussendoor distantieert hij zich van alle ruzies en verwen singen die aan tafel voorbij komen. „Isaac praat alleen maar over het huis, dat is zijn alles. Zijn kinde ren zijn opgevoed door zijn vrouw Annet, die ziek op bed ligt. Het pu bliek krijgt Annet trouwens hele maal niet te zien. Alle familieleden strooien met verwijten naar el kaar, maar Isaac bemoeit zich niet met de familie. Zodra het te heftig wordt, gaat hij naar zijn vrouw.” HULST Over een mislukt TONEEL familiediner vol venijnigheid NW ST-JOOSLAND Hans Puik In Theater de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland is za terdagavond (20.30 uur) een optreden van Eric Vaarzon Morel. De au thentieke en veelzijdige fla mencogitarist speelt veel nieuwe werken en vertelt tus sendoor anekdo tes (met af en toe een gedicht). We zijn hier voor Robbie van De Zeeuwse Komedie is nog te zien op zondag 2 april 15.00 uur, donder dag 6 april 20.00 uur, vrijdag 14 april 20.00 uur, zondag 16 april 15.00 uur, vrijdag 21 april 20.00 uur, zaterdag 6 mei 20.00 uur en zon dag 7 mei 14.30 uur in de film/thea- terzaal van Scheldehof, Peperdijk 263 in Viissingen. CONCERT Zaterdag 1 april, 15.30 uur in de Protes tantse Kerk in Schore en 20.00 uur in de Dorpskerk in Kattendijke. Zondag 2 april, 10.00 uur in de Mariakerk in Nisse en 17.00 uur in de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. BALLET Zaterdag 20.00 uur in de Schouwburg Middelburg. CONCERT Zaterdag 1 april, 21.00 uur in De Piek in Viissingen. Zaterdag 1 april, 19.45 uur in Het Akkoord in Veere. De legendari sche coverband SOT zal zater dagavond (1 april) nog één keer optreden in Partycentrum Spoor 011 in Hulst. Eindelijk zijn ze weer live aan het werk te zien. De band is al meer dan 10 jaar gestopt en stond tussen 2002 en 2012 op menig festival en speelde in vele cafés. De complete groep die meespeelt in 'We zijn hier voor Robbie, met in badjas Tom Roovers. fotozeeuwsekomedie GO DONDERDAG 30 MAART 2023 te- f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41