Tot 0 DEK*BED M Politie België pakt acht mensen op om aanslag te verijdelen Wie agressief doet, kan de pot op met zijn gebroken teen (of erger) 2-PACK Voor 17,99 Voor 14,99 Vanaf 4,95 www.dekbed-discounter.nl/krantdeals HOOFDKUSSEN MICRO ALL YE AR DEKBED jaar door comfort! discounter.nl 6 LINDA AKKERMANS KRANT DEALS DEKBEDOVERTREKKEN i i Alléén deze week geldig! Drie op de vier mensen in de zorg hebben er het afgelopen jaar mee te maken gehad. Artsen worden bijvoorbeeld uit gescholden door hysterische moe ders, ranzige mannen vragen ver pleegkundigen doodleuk of ze even ‘lekker’ in bed erbij komen liggen, types met het inlevingsver mogen van een garnaal eisen dat ze meteen geholpen worden aan hun gebroken teen terwijl twee deuren verder alle handjes nodig zijn door een ernstig ongeluk of reanimatie. Dat personeel doet daardoor het werk steeds vaker in kamers die bijvoorbeeld ‘hufter- proof’ zijn. Ze dragen alarmknop pen en moeten verplicht de-esca- latietrainingen volgen. Ik weet niet hoe het met u zit, maar voor mij zou het een reden zijn om een andere baan te zoeken. Want wie wil zich nu dag, in dag uit laten uitkafferen en bedreigen voor een vaak matig salaris? Ik was alleen al om die reden blij te ho ren dat de vakbonden en zieken huizen eindelijk een akkoord heb ben bereikt: personeel krijgt er onder andere tot 15 procent salaris bij. Daarmee zijn aangekondigde stakingen van de baan. Geld maakt echter niet alles goed. Niet voor niets overweegt nog altijd 16 procent van de men sen in de zorg het vak te verlaten omdat ze zich door alle opgefokte types onveilig voelen. Sterker nog: onveilig zijn, want de agressiecij- fers blijven immers onvermin derd hoog ondanks alle maatrege len van ziekenhuizen en bijvoor beeld publiekscampagnes. En daar word ik dan weer woest van. Want dit kan zo niet meer. Er zit daarom maar één ding op. Wie ook maar één keer scheldt, spuugt of slaat richting een zorgverlener stante pede het ziekenhuis uit gooien. Iedereen in dit land heeft weliswaar recht op zorg, maar óók het recht op een veilige werkom geving. En wie dat tweede recht verziekt, kan de pot op met zijn gebroken teen of erger. Al kijkt-ie nóg zo zielig. Vijf huizen in Merksem, Borger- hout, Deurne, Sint-Jans-Molen beek en Eupen werden doorzocht op verzoek van een onderzoeks rechter in Antwerpen. Daarbij werden vijf personen aangehou den en meegenomen voor ver hoor. De onderzoeksrechter be slist later ofze worden voorgeleid. Minstens twee van de betrokke nen worden ervan verdacht voor bereidingen te hebben getroffen om een terroristische aanslag te plegen in België. In een ander onderzoek werden drie huiszoekingen uitgevoerd in Zaventem, Sint-Jans-Molenbeek en Schaarbeek. Drie personen werden opgepakt en meegeno men voor verhoor. Ook dit drietal wordt ervan verdacht voorberei dingen te hebben getroffen om een terroristische aanslag te wil len plegen in België. Het doelwit van de aanslag was nog niet bepaald, meldt het Belgi- sche federaal parket, vergelijkbaar met het Openbaar Ministerie in Nederland, mee. ,,In beide dos siers hadden de verdachten plan nen om een aanslag te plegen. Er waren voorbereidende handelin gen’’, zegt Eric Van der Sypt, woordvoerder van het federaal parket. ,,Wij nemen het zeer se rieus.’’ Beide dossiers zouden aan el kaar te linken zijn, maar verder onderzoek moet uitwijzen in hoe verre de groepen met elkaar ver weven waren. Het gaat om alle maal jonge, maar meerderjarige verdachten die snel zouden zijn geradicaliseerd. ,,Tijdens het onderzoek hebben we gemerkt dat personen uit het Antwerpse en het Brusselse con tact hadden met elkaar’’, aldus het federaal parket dat stelt dat de ver dachten uit het radicaal islamisti- sche milieu komen. De in Eupen opgepakte man is geen onbe kende: hij wilde twee jaar geleden al een aanslag op de politie plegen. OCAD, het coördinatieorgaan voor dreigingsanalyse, zegt dat er op basis van de huidige informatie geen aanleiding is om het drei- gingsniveau in België aan te pas sen. Het hele Iedereen heeft recht op zorg, maar óók het recht op een veilige werkomgeving Geschikt voor buik en rugslapers! Meer dan 350+ verschillende modellen en je gewoon aan het werk op de spoedeisende hulp, ■V moet je plots zélfvoor je le ven vrezen. Het overkwam een arts-assistente in Enschede deze week. Een patiënte greep uit het niets haar stethoscoop en pro beerde haar te wurgen. Te gek voor woorden natuurlijk. Maar een uitzondering? Neuh. In ziekenhuizen in heel het land neemt het geweld en grensover schrijdend gedrag van patiënten en bezoekers schrikbarend toe. De Belgische politie heeft acht mensen opgepakt die ervan worden verdacht een aanslag te willen plegen in België. Tatiana Triest Brussel/Antwerpen WOENSDAG 29 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6