Lunchroom Raf’s in centrum Zierikzee stopt ermee L i 7 c Matijs Gerrits verlaat welzijnswerk Goes voor Hilversum X I a 1 O| Matijs Gerrits, het bekendste gezicht van het Goese wijk- en jongerenwerk, verruilt Goes voor Hilversum. Niet om carrière te maken bij de tv, maar om mee te werken aan een nieuw project. ‘Na een samenloop van omstandighe den ga ik stoppen’, zo maakte hij via Facebook kenbaar. ‘Raf’s is het meest geweldige wat ik ooit heb gedaan en alles voelt heel dubbel. Maar deze stap is ook weer een stap naar de toekomst. En daar kijk ik heel graag naar uit. Ik wil jullie, de mensen van Zierikzee en omstreken, de mensen die mij altijd gesteund hebben vanuit mijn hart be danken. Ik ga dit zo enorm missen.’ jaren lag de focus meer bij het op bouwwerk. ,,Ik heb genoten van mijn jaren in het jeugdcentrum in de Goese Polder’’, vertelt de 41-jarige inwo ner van Goes. ,,Daar heb ik mijn steentje kunnen bijdragen en ook echt gezien hoe goed jongeren werk het verschil kan maken.’’ Een mooi voorbeeld daarvan is dat drie hangjongeren die destijds in het jeugdcentrum kwamen nu zelf jongerenwerker zijn in de wijk. Ook aan het meehelpen opzetten van een sterke wijkvereniging in Goes-West heeft Gerrits veel ple zier beleefd. ,,En van alle burgeri nitiatieven in de Goese Polder’’, vervolgt hij. ,,Ik heb veel mooie dingen mogen doen. Het is te veel om allemaal op te noemen.’’ Maar de laatste tijd begon het te kriebelen. ,,Ik ben nu 41, dan ga je toch nadenken over wat je nog wil’’, zegt de Goesenaar. ,,Ik heb binnen SMWO een enorme groei doorgemaakt, maar wil mezelf nog altijd blijven ontwikkelen. Ik heb tenvrij) ook bijvoorbeeld de tafels en stoelen te koop stonden. ,,Op Ko- ningsdag 2023 wil ik helemaal gestopt zijn”, aldus Van der Put. ,,Deze week draai ik voor het laatst de lunch met een wat aangepaste kaart. De hele maand april gooi ik dan mijn zaak vol met alle brocantespulletjes. Dat is ook een periode van afscheid nemen. Ik krijg nu al veel mooie reacties, dat doet mij goed. Ik ben in Zierikzee opge groeid en mijn ouders wonen hier. Ik ben bezig met een baan in een heel an dere branche, dicht bij Gouda, maar ik kom vaak genoeg terug naar mijn roots. Zes jaar Raf’s was een geweldige tijd.” eerst in de omgeving rondgeke ken, maar het is toch veel van het zelfde, zeker als je nog geen team leider wil worden, want die be hoefte heb ik op dit moment niet.’’ Een vacature voor een zogehe ten ‘community-builder’ in Hil versum Zuidwest trok hem direct aan. Gerrits solliciteerde en kreeg de baan. Samen met twee andere opbouwwerkers gaat hij proberen de sociale cohesie in de wijk te vergroten. ,,We gaan onder meer kijken of we de mensen wat meer naar elkaar kunnen laten omzien.’’ Het bijzondere aan het project is dat ook de Universiteit van Utrecht erbij betrokken is. Onder zocht gaat worden wat nu echt goed werkt als het gaat om het op- bouwwerk in een wijk. ,,Ik kan straks sparren met hoogleraren’.’’ Waar Gerrits in Goes nu een echte duizendpoot is - hij doet werkelijk van alles - kan hij zich straks wat meer focussen op één project. ,,Ik had hier in Goes na tuurlijk ook weleens ideeën, maar het was vaak moeilijk om de diepte in te gaan.’’ Desondanks zegt hij terug te kijken op zestien mooie jaren. ,,Ik heb mijn werk met plezier en passie gedaan. Nu bekend is dat ik wegga, merk ik dat veel mensen dat jammer vinden. Je bouwt toch een vertrouwens band op met veel bewoners. Ik ga hen en Goes zeker missen. Maar veel mensen gunnen me deze stap. Dat is fijn.’’ Voorwaardelijke straf Gerrits prees zich gelukkig met het feit dat de rechter hem een voorwaardelijke taak- en gevange nisstraf oplegde. Bij SMWO lieten ze hem niet vallen. Hij mocht op leidingen volgen en rolde er in een betaalde baan. ,,Ik ben het perfecte voorbeeld van wat goed welzijns werk met mensen kan doen’’, zei hij daar zelf over. Het ging daarna alleen maar bergopwaarts. Gerrits groeide uit tot een graag geziene jongeren- en opbouwwerker. Hij was met name actief in de Goese Polder en Goes-West. De laatste Geweldige tijd De brocante lunchroom Raf’s opende op Koningsdag 2017. Het interieur ver anderde voortdurend, omdat naast heerlijke gerechten (waarvan veel glu- Van der Put legt uit dat een aantal punten hem steeds meer tegen begon nen te staan. ,,De reistijd vanuit mijn woonplaats Gouda. Ik verbleef soms drie nachten in de week in de B&B van mijn ouders aan de Oude Haven, maar mijn gezinnetje zit in Gouda. Die reis tijd wordt met het afsluiten van de Haringvlietbrug alleen maar meer. Zo’n zes uur in de maand erbij. De energiekosten, kosten van levensmid delen en personeel zijn andere pun ten.” Ik ben nu 41 jaar oud, dan ga je toch nadenken over wat je nog wil et is zestien jaar gele I den dat Matijs Gerrits voor de eerste keer binnenstapte bij wel zijnsorganisatie SMWO in Goes. Na een jeugd van ups en downs, waarin hij de no dige rottigheid had uitgehaald, kwam hij er terecht als vrijwilli ger. Hij hielp onder meer bij de technieklessen voor de jeugd. Niet veel later mocht hij daar zelfs de leiding nemen. Maar net in die pe riode werd in zijn woning in Goes-West een vrij grote wiet- kwekerij ontdekt. ,,Ik vond dat toen zelf eigenlijk wel meevallen. In mijn ogen was het kruimel werk’’, vertelde Gerrits, toen de PZC hem twee jaar geleden por tretteerde. ,,Kun je nagaan hoe mijn normen waren vervaagd.’’ I F A iï - W* F! EI WOENSDAG 29 MAArT 2023 Ik wil me blijven ontwikkelen’ Jongeren- en opbouwwerker Matijs Gerrits uit Goes verruilt Goes voor Hilversum. FOTO MARCELLE DAVIDSE ZIERIKZEE - Gerrit van Loon Rafael van der Put, eigenaar van restaurant Raf’s aan het Haven park in Zierikzee vond het een moeilijke beslissing. Toch hakte hij vorige week vrijdag de knoop door: zijn tokootje stopt. ,,Een hoop din gen gingen mij tegenstaan.” - Matijs Gerrits, opbouwwerker Rob Paardekam Goes Rafael van der Put verkoopt taartjes en uitgebreide lunch gerechten, maar in de zaak staan ook voorwerpen van kun stenaars en allerlei dingen te koop. FOTO MARIEKE MANDEMAKER A j L J' - I l I V-i-■ƒ-■» I E- - - - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46