Voetbalster De Block vindt plezier terug bij FC Kontich <A L ntuiHimti ih Korfbalster De Rijke met PKC favoriet in play-offs Dies Janse plaatst zich met Oranje voor EK onder 17 jaar gWi li c Belgische club pakt titel, maar kan niet naar het hoogste niveau Lisa de Block (20) uit Clinge is met FC Kontich kampioen geworden van de eerste klasse nationaal. Naast de titel heeft ze nog iets gewonnen: „Mijn plezier in het voetbal is weer terug.” Hamelink keert terug Driesetter Pattinama zee. Zowel in 1996 als 1997 won zij de landstitel met hetzelfde PKC. Mijn motivatie om te voetballen nam af en uiteindelijk heb ik besloten om naar Kontich te gaan. Daar zat trainer Karim Didi, die ik al kende. Hij was en is wél eerlijk tegen mij en zorgde er- voor dat het plezier terugkwam. Ka rim is een toptrainer.” Met alleen maar basisplaatsen bij de kampioen heeft De Block bewezen aan iedereen én aan zichzelfdat ze ge- Nederland werkte gis teren in Katwijk de laatste wedstrijd van een drieluik af. Tegen stander was Engeland, dat na twee zeges de leiding had in groep 3. Oranje won met 1-0. Hierdoor werd Neder land met zeven punten groepswinnaar. Oranje kwam in de 32 ste minuut op voor sprong via Ajacied Kay- den Wolff. Hierna ont spon zich een span nende en intense wed strijd. Engeland voerde in de slotfase de druk op, maar Oranje hield stand. Janse begon net als in de voorgaande twee wedstrijden op de bank. of Spanje is denk ik een brug te ver voor haar. Maar het niveau van de ere divisie ofSuper League kan zij aantik ken. Met mij als trainer wel, in ieder geval.” Maar ook nu mocht hij invallen. In de 63ste mi nuut, bij een 1-0-voor- sprong, kwam de cen trale verdediger van Ajax erin. Voor de Goe- senaar was het zijn achtste interland. Marvin Young uit Middelburg, speler van Sparta Rotterdam, werd gisteren in Dubai met Oranje onder 18 jaar winnaar van de Federa tions Cup. In het laatste duel werd Mexico over tuigend verslagen: 1-4. Op de bank Die twijfel kwam door haar trainster, zo vertelt De Block. ,,Mijn band met haar was niet goed. Ze zette me niet in de basis, wat zij natuurlijk mag doen. Maar ze was niet eerlijk tegen me over de reden waarom ik op de bank zat. Toch Super League? Een stap naar de Super League komt wellicht al sneller dan verwacht voor de linksback. Zo vertrekt trainer Didi naar Westerlo, een ploeg in de eerste klasse nationaal die wél de financiële middelen heeft om te promoveren. Naar alle waarschijnlijkheid gaat We s- terlo komend seizoen of het seizoen erna al naar de Super League. De Block: ,,Misschien dat ik met Karim meega naar Westerlo. Maar voordat ik daar over ga nadenken, spelen we eerst nog vijf wedstrijden met Kontich.” Die vijfduels zijn slechts formalitei ten, want het kampioenschap werd al binnengehaald tegen Standard Luik. De Block: ,,Er zijn al wat flessen open getrokken die zaterdag, maar het was een uitwedstrijd, waardoor het feest niet heel groot was. Zaterdag in Kont- ich gaan we het écht vieren.” schikt is voor dit niveau. Didi kon niet om haar heen dit seizoen. ,,Ze is voet ballend heel sterk en wordt bijna nooit uitgespeeld door een aanvaller”, ver telt hij. ,,Op vijftienjarige leeftijd heeft ze al een keer een testtraining bij mij gedaan. Ik zag het in haar zitten, maar ze koos toen voor Sparta. Ik ben blij dat ik nu alsnog haar trainer ben. Ze heeft alles over voor voetbal en heeft maar één training gemist en dat kwam om dat ik haar vrijgaf vanwege carnaval. Een toekomst in Engeland, Frankrijk Misschien dat ik met mijn trainer Karim Didi meega naar Westerlo De eerste klasse nationaal, het op één na hoogste niveau van België, heeft met nog vijfspeelrondes te gaan al een kampioen: FC Kontich. De ploeg speelde 0-0 tegen het het tweede team van Standard Luik, waardoor het mag promoveren naar de Super League, het hoogste niveau van België. De club heeft echter uitgesproken niet te kun nen promoveren vanwege gebrek aan geld. Lisa de Block uit Clinge speelt als linksback bij FC Kontich en baalt er van dat haar club niet naar het hoogste niveau van België gaat. ,,Dat viel tegen, want ik had graag in de Super League gespeeld volgend jaar. Het feit dat Kontich in de ‘eerste nationaal’ zal spelen volgend jaar, heeft me doen be sluiten om weg te gaan aan het eind van dit seizoen. Want waar ga ik nog voor voetballen als ik hier blijf?” Niet voor promotie in ieder geval. Hoewel De Block in een ,,hecht team” speelt, gaat ze FC Kontich dus na één seizoen alweer verlaten. ,,Het was een mooi jaar", vertelt de Zeeuws- Vlaamse. ,,Ik heb het vertrouwen in mezelf weer gevonden. Een tijdje was dat zelfvertrouwen er niet. Voor Kon- tich heb ik drie seizoenen bij het tweede team van KAA Gent gevoet bald. Dat team komt ook uit in de eer ste nationaal. Ik twijfelde of ik wel goed genoeg was voor het niveau.” In de play-offs wordt er een best-of- three gespeeld tegen nummer vier LDODK. De eerste wedstrijd is zater dag thuis in Papendrecht, de tweede in Gorredijk. Wanneer het daarna nog niet beslist is, volgt een derde duel. In de andere kruisfinale staan De achttienjarige De Rijke maakt dit Fortuna (Delft) en DVO (Benne- seizoen voort het eerst deel uit van kom). De winnaars van de play-offs het eerste team in Papendrecht. Ze staan op zaterdag 15 april in de zaalfi- speelde elf van de achttien competi- nale in Ahoy. tieduels en scoorde daarin ook elf De laatste Zeeuw die de zaalfinale keer. Haar kracht ligt - omdat ze lang speelde, was Astrid Koole uit Zierik- is - bij het rebounden en ze verzorgt veel assists. PKC eindigde dik bovenaan in de reguliere competitie, met 30 punten. - Roeland van Vliet VOETBAL TENNIS - Lisa de Block Lisa de Block in actie voor FC Kontich. foto leo stolck PAPENDRECHT KATWIJK AAN ZEE Voetballer Niek Hamelink speelt volgend seizoen weer voor Ter- neuzense Boys. Hij keert na twee jaar terug bij de zaterdag-eerste- klasser. Hamelink verliet Terneuzense Boys in de zo mer van 2021 voor het Vlaamse Ever gem 2020, dat uitkomt in de derde provinci aal. Daarin is de ploeg momen teel koploper. Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove heeft zich gisteren in de eerste ronde van het ITF-toer- nooi van het Franse Crois- sy-Beaubourg sterk terugge vochten na een nederlaag in de eerste set. Uit eindelijk won de 31-jarige Zierik- zeese met 3-6 6-3 6-0 van de Russische quali fier Ksenia Zayt seva. Korfbalster Romy de Rijke uit Oost-Souburg maakt zich met PKC op voor de play-offs van de Korfbal League. De komende twee zaterdagen is het Friese LDODK daarin de tegenstander. Dies Janse uit Goes heeft zich met Oranje onder 17 geplaatst voor het Europees kampioenschap voet bal. De titelstrijd wordt van 17 mei tot en met 2 juni in Hon garije gespeeld. Luuk Hokken Kontich WOENSDAG 29 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38