Gratis eten 300.000 scholieren ZITMAXX WONEN 999,- L ZITMAXX.NL Kater op liefdespad loopt gevaar c Kabinet breidt proef uit «R. Nieuwsmedia WW't;» IB* ®S' Walcheren TRENTINO «Af Kinderen uit gezinnen die het niet breed hebben, krijgen op school een maaltijd óf een wekelijkse waardebon om bij de supermarkt boodschappen te doen. Op die kaart komt 11 euro per week te staan. ligers een vergoeding geven. Wiersma wil niet dat de verant woordelijkheid voor de maaltijd op het bordje van leraren terechtkomt. ,,Die moeten zich richten op onder wijs.” Daarom worden het Jeugd- educatiefonds, dat ook betrokken was bij de eerdere proef, en het Rode Kruis ingeschakeld. ,,Het Rode Kruis heeft veel ervaring met voedselhulp en het uitdelen van boodschappenkaarten.” Het Rode Kruis doet dit nu al op LOUNGEBANK Het Rode Kruis heeft veel ervaring met voedselhulp Hema-model met 80 tattoos trekt aandacht neem je dan ook mee naar school.” Scholen mogen zelfbeslissen hoe een eerste evaluatie zagen leraren zij de maaltijden aanbieden. Ze dat leerlingen meer energie hebben en zich beter kunnen concentreren. Het kabinet dacht toen dat de kin- derarmoede in 2023 zou afnemen kunnen dat zelf doen, door op school ontbijt of lunch te serveren voor alle leerlingen. Dan krijgen ze 9 euro per leerling per week. Met door de verhoging van het mini dat geld kunnen ze ook de hulp van mumloon, toeslagen en het kindge- een cateraar inschakelen, een koel- bonden budget. De gratis school- kast met gezonde tussendoortjes maaltijden zag men als een tijde- en boterhammen vullen ofvrijwil- lijke ‘overbrugging’. c P8 Het kabinet breidt vandaag de proef met schoolmaaltijden uit, waar- kleine schaal voor mensen die bij- door zo’n 300.000 scholieren in voorbeeld niet in aanmerking ko- aanmerking komen voor een gratis men voor de voedselbank, zegt een schoolmaaltijd. Dit jaar wordt daar woordvoerder. ,,Het is heel bijzon- 100 miljoen euro voor uitgetrok- der dat we dit nu op zo’n grote ken. ,,Ik wil niet dat leerlingen de schaal gaan doen.” dupe worden als de portemonnee Als scholen kiezen voor de bood- van hun ouders steeds meer onder schappenkaarten, kunnen zij ge- druk staat”, zegt minister Dennis richt ouders benaderen die het Wiersma (Primair en Voortgezet moeilijk hebben. Met de kaart kun- Onderwijs). ,,Die spanningen nen de ouders dan zelf boodschap pen doen, in eerste instantie alleen bij Albert Heijn en Jumbo. Er wordt niet gecontroleerd hoe zij het te goed van 11 euro besteden. ,,We gaan uit van vertrouwen”, zegt de Rode Kruis-woordvoerder, die be nadrukt dat de boodschappenkaar- ten die zij nu al uitdelen ‘goed wor den ingezet’. De schoolmaaltijden komen er op initiatief van Jan Paternotte (D66) en Laurens Dassen (Volt). Sinds oktober kregen vijfhonderd scholen al een gratis maaltijd. Bij Zeeuwse katers met lentekriebels moeten oppassen. In hun zoektocht naar krolse poezen lopen ze in deze tijd extra gevaar. Halsbrekende toeren zorgen voor gebroken pootjes en gevechten met soortgenoten voor wonden. Katers die met hun kop in de wolken onvoorzichtig oversteken, worden vaker aangereden. Zo zijn volgens de dierenambulance in Zeeland de afgelopen maand zo’n twintig katers doodgereden, twee keer zoveel als het aantal poezen. Gecastreerde katers hebben minder last van hun M liefdeshormonen en lopen minder gevaar. A -Wan 0 F Demy kritiek maar I - FOTO GETTY IMAGES woensdag 29 maart 2023 8 15°c C P16 Weeroverzicht lange termijn: - Dennis Wiersma, minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs Gaan Zeeuw se nieuw bouwpro jecten nog wel door? C ZEE LAND 2 Prijs €3,30 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging Zoals afgebeeld v.a. Hanneke Keultjes Den Haag Jaargang 265 PZC is onderdeel van: Stobbeweg 19 2461 EX Ter Aar 0172 - 609060 llllllllll 711688 555554 c* pzc.nl Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws CZEELAND4 v 1 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 1