u w rv i -■'WïsjW’ V VU 1 13 Ze heet Nora van der Tuin en komt uit Oss. Ze werd in januari 18 en doet dit jaar haar vwo-examen. En ze maakte vorige week haar catwalkdebuut bij Louis Vuitton tijdens de Paris Fashion Week. ■Uw NORA VAN DER TUIN (18) MAAKT CATWALKDEBUUT TIJDENS PARIS FASHION WEEK INTERVIEW Er komt veel meer bij modellenwerk kijken dan veel mensen denken „Ja, zo ging het ongeveer. Toen ik 15 was, ging ik samen met mijn moeder en zusje een dagje shoppen in Breda. In een kledingwinkel sprak Nora Roussi van Raym Management mijn moeder aan. De volgende dag stuurde ze me een mail met meer informatie over wat ik allemaal zou kunnen doen als model. Ik had nog nooit seri eus over modellenwerk nagedacht. Normaal gesproken dook ik juist al tijd weg als er op een feestje een foto van me werd gemaakt.” „Ik las die mail en begreep dat dit niet zomaar modellenwerk was, maar werk in de echte high fashion-indus- trie, met merken als Gucci, Louis Vuitton en Prada. Na een intakege sprek en een aantal oefen-fotoshoots zag ik het modellenwerk wel zitten. Ik ben drie jaar bezig geweest met oe fenen. Ik had oefen-fotoshoots, ging aan de slag met mijn catwalkloopje en leerde dingen over de mode-in- dustrie. En ik ga ongeveer eens in de zes weken naar een personal trainer, die gespecialiseerd is in het begelei den van modellen.” „Ik vind het zeker niet zonde. Ik vind niet dat je als model alleen iets met je uiterlijk doet. Je hebt een enorme discipline nodig. En als model ben je zelfstandig ondernemer, dus moet je goed om kunnen gaan met de admi nistratieve zaken die daarbij horen. Er komt veel meer bij modellenwerk kijken dan veel mensen denken. Je moet jezelf ook goed kunnen presen teren.” „En al deze dingen heb ik deels ge leerd op school. Maar inderdaad, ik gebruik heel veel kennis die ik heb opgedaan in de lessen en niet bij mo dellenwerk. Maar ik zou het juist zonde vinden om iets wat ik leuk vind te laten schieten voor iets wat me eigenlijk helemaal niet blij maakt, alleen omdat ik dat vwo-diploma heb. Daarnaast ben ik altijd al meer geweest van het doen dan van het denken. Ik vind het leuk om creatief bezig te zijn.” ouis Vuitton heeft Van der Tuin wereldwijd exclusief geboekt en dat, laat haar management weten, is een indrukwekkende manier om je modellencarrière te starten. „In de vriendenboekjes schreef ik al tijd dat ik brandweerman wilde wor den. Ik was ook best een jongens achtig meisje. Ik hield meer van lego en voetbal dan van poppen. Ik voet balde van mijn 7de tot mijn 16de bij RKSV Margriet. En ik droeg liever jongenskleren, ik vond meisjeskleren gewoon niet mooi. Toen ik ouder werd droeg ik vooral stoere meisjes kleren.” „Ja. Ook nu ga ik nog steeds liever vooreen wijde spijkerbroek met een hoodie dan voor een bloemetjes- jurkje. Ik ben nooit echt met de massa meegegaan, soms zelfs com- pleet ertegenin. Ik kan niet iets doen wat tegen mijn gevoel in gaat. Daar door heb ik me op sommige plekken wel eens wat anders, een beetje raar gevoeld. Inmiddels ben ik erachter gekomen dat ik soms nu eenmaal een beetje raar ben en ik vind dat juist heel leuk.” Hoe was het om de show te lopen? „Dat vond ik fantastisch gaaf. We hadden van tevoren een paar repeti ties gehad zodat ik de catwalk goed uit mijn hoofd kende. Voordat ik de kamer waar het publiek zat binnen liep, ging er een vlaag aan kriebels door me heen.” „Nadat ik eenmaal binnen was, schoot ik vol in de focus. Blik vooruit, grote stappen. Het publiek en de lich ten om me heen leken te vervagen. Ik voelde me tijdens het lopen eigenlijk best relaxed. Toen ik eenmaal klaar was, mezelf terugzag op video en be sefte wat ik zojuist had gedaan, was ik helemaal verbij sterd en blij.” Het beeld bestaat dat veel modellen aan allerlei precieze maten moeten voldoen. Voel je die druk? Mag je bij voorbeeld niet te zwaar worden? „Het is vooral belangrijk dat je je goed voelt in je lichaam en fit bent. Er zijn ook verschillende soorten modellenwerk en er is in deze tijd werk voor alle lengtes en maten. Uit straling en persoonlijkheid spelen een net zo grote rol. Ik ervaar zelf niet zoveel druk. Ik sport veel en eet vaak gezond. Maar ik zoek daar wel een balans in die voor mij goed voelt. Soms een stuk chocola of een punt cheesecake hoef ik van mezelf echt niet af te slaan.” En nu? Op naar de volgende show? „Ja, heel graag. Louis Vuitton was de eerste show die ik ooit heb gelopen. Het was mijn wereldwijd exclusieve debuut. Ik vind het nog steeds bizar dat ik mijn debuut heb mogen lopen voor zo’n tof merk. Zo’n debuut is heel belangrijk voor een model in de high fashion. Je wilt jezelf het liefst meteen introduceren op hoog niveau. Dat is belangrijk voor je verdere car rière. Hoe het straks gaat? Ik weet het niet. Ik zou het fantastisch vinden om fulltime aan de bak te kunnen als model.” F - fw, K£j - ES 1 t I- ij F. i’ V i DINSDAG 28 MAART 2023 VL - Nora van der Tuin Mooi meisje loopt in de stad, wordt aangesproken en rolt de model len - wereld in? En toen? Je zit in het examenjaar van het vwo. Vind je het dan niet zonde om model te worden, om alleen iets met je ui terlijk te doen? Wat wilde je als kind worden? En is dat ook jouw stijl, dat jongens achtige? Nora van der Tuin (18) uit Oss liep tijdens Paris Fashion Week op de catwalk voor Louis Vuitton. FOTO RAYM MANAGEMENT Lieke Mulder Oss Nora wilde bij de brandweer maar is nu model in Parijs ï&r' 1 ,1 1 GUL 'f:IN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 50