u Expositie in Scheldehof De agenda De rubriek De agenda gaat over mensen achter evenementen. Ellen Brian van Cultuurhuis Kuiperspoort in Middelburg houdt zondag de expositie Ontdek de meester met werk van veel cursisten. Het leuke is dat we hier met allemaal Zeeuwse docenten werken, uit alle hoeken van de provincie schilderen is altijd de meeste animo, maar keramiek komt ook steeds meer terug en fotografie ook. Als cursist ben je ook afhankelijk van de lestij den. Sommige docenten geven alleen overdag les en anderen uitsluitend ’s avonds. Dan moet je maar net kun nen.” Cursisten uitdagen Docent en bestuurslid Sylvia Radius vult aan dat het Cultuurhuis na twee jaar ploeteren nu weer stevig aan de weg timmert. „Zondag zijn er veel werken te zien. Voor cursisten is dat vaak een hele stap. Het niveau maakt niet uit en ook het resultaat niet. Als je er maar plezier in hebt! We wer ken hier met elf docenten en bieden vijftien cursussen en daarnaast heb ben we een open atelier, waar ieder- Kinderen Ellen Brian benadrukt dat het Cul tuurhuis ook kunstzinnige activitei ten aanbiedt voor kinderen. „Vroeger hadden we die niet en daarom is het nog niet altijd bij iedereen bekend. We hebben twee groepen met kinde ren: een teken- en schildergroep en een keramiekgroep. Tijdens de ko mende vergadering ga ik bespreken of we ook fotografie voor kinderen op kunnen zetten en Liesbeth kan waar schijnlijk ook iets met kinderen en kunst gaan doen.” Brian is ook van plan om de zomerworkshops uit te breiden. Michel Paalvast geeft bij voorbeeld een heel interessante workshop over ‘Schilderen als in de tijd van Vermeer’: hoe hij als 17de- eeuwse meester zijn verf maakte en pigment toevoegde.” Radius vindt het mooi dat er over de hele linie weer een toename is van het aantal cursisten. Voor tekenen en een zelfstandig en zonder docent kan werken met gebruik van de spullen van het Cultuurhuis. We hebben een atelier voor keramiek en we bieden verschillende teken- en schildercur sussen. Ton Lamper leert hoe je etsen maakt en afdrukt. Verder zijn er drie docenten fotografie en schilderen met wol is nieuw. Daarbij leer je vil ten en van dat vilt wordt een schilde rij gemaakt. Heel bijzonder! Liesbeth Labeur geeft ‘Kunst met Labeur’. Et sen gebeurt normaliter op zink, maar zij maakt daar een colablikje van. Ze zoekt grenzen op en daagt cursisten uit. Kunst mag verwonderen!” Radius vervolgt dat je moet blijven vernieuwen om het aanbod levendig te houden. „Het leuke is dat we hier met allemaal Zeeuwse docenten wer ken, uit alle hoeken van de provincie. Echt enthousiaste en professionele kunstenaars die cursisten begeleiden en uitdagen. We hopen dat we als Cultuurhuis het hoofd boven water kunnen houden, want elders in de provincie is er vrijwel niks, op hier en daar een kleinschalige cursus na. Ter wijl we hier juist een breed scala aan kunstvormen hebben en kunnen sa menwerken. We hebben cursisten tussen de 6 en 96 jaar.” an de Kuiperspoort, het jfllL smalle straatje in het hart van Middelburg, is Cultuurhuis Kuipers- poort te vinden. Een inspirerende plek voor actieve kunst beoefening door jong en oud. Docenten geven op 2 april tijdens de Kunst- en Cultuurroute een po dium aan hun cursisten. „Er zijn dan werken te zien van al onze discipli nes”, zegt bestuurssecretaris Ellen Brian. „Dat is wel bijzonder, want tij dens andere kunstroutes staat er vaak maar één van de disciplines centraal. Ik regel altijd de exposities en zet het een en ander in onze nieuwsbrief. Maar zo veel werk is dat allemaal niet. De docenten selecte ren zelf met hun cursisten welke werken te zien zijn en richten ook de tentoonstelling in hun eigen wer kruimte in. We gaan alle muren vol hangen en overal werkstukken neer zetten. Vaak zijn ze verrassend en van een hoge kwaliteit. Zondag stuur ik de bezoekers door naar boven, waar ze op hun gemak kunnen rond kijken. Boven ontstaan er dan leuke discussies tussen bezoekers en de aanwezige docenten en cursisten.” Brian verwacht dat er veel inte resse is voor de expositie, die Ontdek de meester is genoemd. „Door onze website en nieuwsbrief laten we steeds beter zien wie we zijn en wat we te bieden hebben. Dat werpt zijn vruchten af. Voorheen kregen we een stuk of veertig bezoekers tijdens de Kunst- en Cultuurroute. In maart waren dat er al zeventig.” Lachend: „En nóg zijn er mensen die zeggen dat ze niet wisten dat wij hier zaten, terwijl we al 35 jaar op dezelfde plek zitten.” - Sylvia Radius, docent en bestuurslid Cultuurhuis Bij Schildercursus Vlissingen ont wikkelen negentig deelnemers ar tistieke vaardigheden. Een groot aantal van hen exposeert in de maanden april en mei in zorgcen trum Scheldehof. Cultuurwethouder Sal Cracau opent zaterdagmiddag 1 april de tentoonstelling in de foyer bij de theaterzaal van Scheldehof. Welk aantal werken van hoeveel kunste naars er te zien zijn, weet secreta ris Heleen Peters van Schildercur sus Vlissingen nog niet. „Alle cur sisten kunnen werk inleveren, maar ik heb nog geen overzicht wie dat ook doen. Mocht er een groot aan bod beschikbaar zijn dan wisselen we na een maand de collectie een keer.” De amateur-kun sten aars mogen Diezelfde avond, zaterdag 1 april, is ook een van de eerste activiteiten voor de viering van 800 jaar Dom burg. Tijdens een Domburgse Avond presenteren clubs en vereni gingen zich vanaf 19.30 uur in Schuttershof tijdens een Dom burgse Avond. Onder anderen gaaischieters en ringrijders laten zich van een on verwachte muzikale kant zien. In september volgen nog twee Dom burgse Avonden. zelf weten wat voor werk ze willen laten zien. In tegenstelling tot vo rige keren is er geen thema aan de tentoonstelling verbonden. De ex positie is van 1 april tot en met Pinksteren te zien tijdens de ope ningstijden van Scheldehof. De Kunst- en Cultuurroute is zon dag 2 april van 13.00 tot 17.00 uur. 7 mei staat de route bij het Cultuurhuis in het teken van boeken en 2 juli is Yu riy Nikitenko uit Oekraïne gastexpo- sant. Ellen De Vriend Middelburg Ontdek de meester tijdens kunstroute in Cultuurhuis Docent en bestuurs lid Sylvia Radius (links) en bestuursse cretaris Ellen Brian van Cultuurhuis Kui perspoort bekijken kunstwerken. FOTO DIRK-JAN G JELTEMA WA Dl NSDAG 28 MAART 2023 4.4/V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 35