u Tuchel rekende niet op job bij Bayern als opvolger Nagelsmann Siegers (46) overleden aan leukemie 22 Toen Matthijs de Ligt vorige week naar Oranje vertrok, schudde hij zijn trainer Julian Nagelsmann nog de hand. Als hij zich vandaag weer bij Bayern München op de training meldt, moet hij zich voorstellen aan de nieuwe man, Thomas Tuchel. Conté moet het veld ruimen bij onrustig Spurs Hetdnavan de club is duidelijk gedefinieerd. Het gaat om winnen één lijn te krijgen bij FC Hollywood. Tuchel werd ontslagen bij PSG, en eerder dit seizoen ook op straat gelmatig botst met gezagsdragers. De vraag is, of dat gaat werken met al die mannetjesputters in de lei ding van Bayern. Steunbetuiging ‘De afstotingsziekte die me al maanden dwarszit, is geen halt toe te roepen’, schreef Siegers begin februari op sociale media. Enkele dagen later werd in De Kuip tijdens Feyenoord - PSV in de 12de minuut een minuut lang geklapt, als steunbetuiging aan Siegers. ESPN maakte een live- tv-programma, Bloedverwanten voor Thijs, met als doel om bloed en stamceldonoren te werven. De voormalig sportjournalist deed toen de oproep aan ieder een om bloed- en stamceldonor te worden en dat leverde duizen den nieuwe donoren op voor bloedbank Sanquin en Stichting Matchis. „Met droefenis heeft PSV maandagochtend kennisgeno men van het overlijden van col lega Thijs Siegers”, staat op de website van de Eindhovense voetbalclub. „Hij overleed na een oneerlijke strijd tegen zijn slo pende ziekte.” Siegers werkte als journalist voor De Telegraaf en Voetbal In ternational. In 2015 werd hij perschef van PSV. „Zeven jaar heeft hij die rol met passie ver vuld, tot hij in 2020 te horen kreeg dat hij leed aan acute leu kemie. Na een zwaar medisch traject pakte hij vol goede moed zijn werk bij PSV weer op. Begin dit jaar kreeg hij van de artsen te horen dat ze niets meer voor hem konden doen”, aldus PSV. I n Duitsland gaat het mooie verhaal rond dat de ontslagen trainer het vak eigenlijk heeft geleerd van de man die hem nu opvolgt bij Bayern. Lang geleden kwamen Julian Na gelsmann en Thomas Tuchel elkaar tegen bij FC Augsburg. Tuchel was daar in 2007 trainer van het tweede elftal, toen hij te maken kreeg met een 20-jarige speler die net was overgekomen van München i860. De voetballer Nagelsmann werd al snel getroffen door een zware knieblessure, waarna hij op verzoek van zijn trainer tegenstanders ging analyseren. „Natuurlijk ben ik hem dankbaar, maar ik was in eerste in stantie zijn speler, dat is alles”, zei Nagelsmann daarover. „Het is meer hype van de pers dan echt. Hij was niet mijn pleegvader, ook al noe men velen hem zo. Daarvoor was onze relatie te pragmatisch.” Nu Tuchel de taak van Nagels mann bij Bayern heeft overgeno men, zal die relatie er niet warmer op zijn geworden. „Ik had deze job ook niet zien aankomen, aangezien de club nog om alle prijzen speelt”, Tuchel kent geen vrees voor de reputatie van de grootmacht. „Het dna van de club is duidelijk gedefi nieerd”, zegt hij over Bayern. „Het gaat om winnen, dus die opdracht is duidelijk. En met deze selectie kan je om elke prijs meespelen. Het is een van de meest getalenteerde groepen spelers van Europa.” Cristian Stellini maakt het sei zoen als hoofdtrainer af bij ‘Spurs’, dat vierde staat in de Pre mier League. Vorig weekend zat Conte voor het laatst op de bank bij Spurs. Zijn ploeg speelde toen gelijk (3-3) tegen hekkensluiter Southampton. Na afloop noemde de Italiaan zijn spelers ‘egoïstisch’. Ook had hij felle kri tiek op Spurs-directeur Levy. de ingewikkelde tactische vond sten van Nagelsmann. Volgens de machtige Duitse media was de coach de kleedkamer kwijt, al ont kende Joshua Kimmich dat na de interland van Duitsland tegen Peru. „Hart en liefde zijn in het voetbal soms ver te zoeken”, aldus de mid denvelder. Gisteren meldde de doorgaans goed ingevoerde krant Bild dat het vertrek van Nagelsmann tot grote aldus de 49-jarige Tuchel, die zelf verdeeldheid heeft geleid onder de rekende op een nieuwe baan in het spelers. De Ligt zou tot het pro-Na- buitenland. Al voordat Antonio gelsmann-kamp behoren. Met an- Conte zondagavond werd wegge- dere woorden: Tuchel kan aan de stuurd, werd zijn naam veelvuldig bak om alle gekwetste ego’s weer op genoemd bij Tottenham Hotspur. Maar zes jaar nadat hij Duitsland verliet, zit hij komend weekend weer op de bank bij een duel uit de gezet door Chelsea. Hij weet dus Bundesliga. En laat dat nou net te- wat het is om in een omgeving te gen z’n oude club Borussia Dort- werken waar goed niet goed genoeg mund zijn; hoe pikant wil je het is. De oefenmeester geldt als een hebben bij je eerste klus, complexe persoonlijkheid, die re- Bayern-Dortmund is niet alleen dé klassieker van het Duitse voetbal, het is ook het duel tussen de nieuwe koploper en de club die dat gewend is te zijn. De Ligt zal ook wel even vreemd hebben opgekeken toen hij in het trainingskamp van het Nederlands elftal hoorde dat zijn trainer was ontslagen. Twee keer simpel win nen van Paris Saint-Germain in de Champions League is in de veelei sende omgeving van Bayern dus niet genoeg. De Rekordmeister won van de laatste tien competitieduels er maar vijf en dat kan een trainer zich in München niet veroorloven. Daar komt nog bij dat veel be langrijke spelers klaar waren met Thijs Siegers, fotorenemanders VOETBAL Matthijs de Ligt tegen Lionel Messi in het CL-duel met PSG. fotoafp - Thomas Tuchel Perschef Thijs Siegers van PSV is op 46-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van leukemie. Siegers hoorde begin februari van de doktoren dat ze hem niet meer konden helpen. De nieuwe trainer Tho mas Tuchel in de kleedkamer bij Bayern München. FOTO BAYERN MÜNCHEN Tottenham Hotspur heeft trai ner Antonio Conte ontslagen. De Italiaan was sinds eind 2021 in dienst bij de Engelse topclub. Leon ten Voorde Rotterdam/München Goed is niet goed genoeg in München DINSDAG 28 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 22