M I Henny verdient de achtste Veerse Waarderingsonderscheiding p^ikkelrichtjng Plan verbouw centrum na de zomer langs de gemeenteraad 1 r. - ï-M JL-xM 4 l W- 3 Tt I K bied Groote Gat. Het is de duurste optie, maar ook dé manier om de Een- hoornstad een metamorfose te geven. Bovendien heeft het duurste plan ook de meeste aanhangers. Vijf vragen daar over. Hoe duur het wordt, zoeken we nog uit, maar het kost in ieder geval vijf tot tien procent meer lijke gemeente heeft, sprak een me debestuurslid uit in een dank woord. Ook Schouwenaar prees de inzet in de protestantse gemeente, maar de waarderingsonderschei ding dankt Henny van Os (78) ook aan haar inzet in de wereldlijke ge meente Veere. kings liggen nogal verspreid en zijn lang niet altijd bezet. Een nieuw, centraal gelegen parkeerterrein moet ervoor in de plaats komen. het gemeentehuis. Het plan met het gemeentehuis moet eind juli be kend zijn, voordat de gemeente raad de definitieve tekeningen te zien krijgt. Na de zomer neemt de raad een beslissing over het master plan. Ónmogelijk lange lijst Zo richtte Van Os in 1972 de peuter speelzaal in Koudekerke op, was zij jaren vrijwilliger en kaderinstruc teur bij het Rode Kruis, bestuurslid van de Oranjevereniging Zoute lande, lid van de dorpsraad, vrijwil liger in het dorpshuis en helper bij de Kustmarathon. De ‘onmogelijk lange lijst’ bevatte nog meer vrij- trum naar de Albert Heijn, Aldi en de nieuw te bouwen onderwijs- en sportcampus. Een oost-westver- binding van de Jumbo en Lidl naar het Ledelplein, ziekenhuis en campus. Een zorgwijk in het een- woon iets gebeuren in Oostburg en daarbij mag de lat hoog liggen.” Dat is nog onduidelijk. Dat blijft op de huidige stek, of verhuist naar de nieuw te bouwen onderwijs- en sportcampus of trekt in bij basis school De Berenburcht. Bij een verhuizing wacht waar schijnlijk gedeeltelijke sloop van willigerstaken die Van Os uitoe fende, maar die ging Schouwenaar niet allemaal opnoemen. Henny van Os is de achtste Vee- renaar die de onderscheiding krijgt, waarmee de gemeente gemiddeld één keer per jaar een inwoner of or ganisatie op het schild hijst voor verrichte diensten. Van Os toonde zich content en wenste haar opvol ger Barbara de Kort succes als voor zitter van de protestantste ge meente Zoutelande. Ze waar schuwde De Kort wel dat ze als voorzitter van de diaconie van de kerk het waarschijnlijk niet hele maal kan laten om (on)gevraagd advies te laten horen. Met het Masterplan Oostburg wacht de Eenhoornstad een fikse heropbouw. Het is de bedoeling dat woningen, zorg, sport, onderwijs en het winkelgebied zo veel moge lijk geclusterd worden. Oostburg is nu een lappendeken waar langrijke voorzieningen verspreid liggen. „Het is een erg onsamen hangend gebied”, aldus projectdi recteur Stichting Integrale Ge- biedsontwikkeling Oostburg, Lars Pijlman. De gemeente Sluis, Zorg- Saam en Herontwikkeling Vast goed Oostburg willen dat anders. Schouwenaar reikte de onderschei ding uit tijdens de dienst van de protestantse gemeente Zoutelande in de Catharinakerk. Daar nam van Os afscheid als voorzitter van de kerkenraad, een functie die zij als ouderling van een vertrekkende dominee overnam. Als voorzitter van de raad leidde zij de gemeente door een woelige periode en het is vooral aan haar te danken dat Zou telande nog een zelfstandige kerke- De laatste maanden hebben inwo ners, ondernemers en andere par tijen hun wensen over het Oost burg van de toekomst duidelijk ge maakt. Daaruit zijn drie varianten voor herontwikkeling gerold. De meest vergaande optie krijgt de meeste bijval. „Dit model gaan we doorberekenen. Het is de duurste richting. Hoe duur zoeken we uit, maar het kost in ieder geval vijf tot tien procent meer dan de andere, directe wandelroute naar natuurge- Natuurlijk is geld belangrijk, maar we moeten ook goed bekijken waarom we dit doen. Er moet ge- Komen er ook huizen bij? Zeker weten, al is nog niet helemaal duidelijk hoeveel. Op de planning staan tot zeventig rijtjeswoningen, Hoe ziet die variant eruit? 116 appartementen, veertien Met een noord-zuidverbinding twee-onder-een-kapwoningen, 145 voor langzaam verkeer van het een- zorgwoningen buiten het zorgcen trum, 114 zorgwoningen binnen dat centrum en vier vrijstaande huizen. Dat zijn allemaal maximu maantallen. Die huizen kunnen de bijvoorbeeld op de vele parkeerter reinen worden gebouwd. De par- trum en een compact winkelge bied. En het Ledelplein wordt veel groener, auto's rijden er langs en niet er overheen. Ook komt er een de be- z MAANDAG 27 MAART 2023 VL Oostburg doet ’t liever duur I - Lars Pijlman DOMBURG Henny van Os uit Zoutelande kreeg gisteren de achtste Veerse Waarderingsonderschei ding. Die werd haar opgespeld door de burgemeester van Veere, Frederiek Schouwenaar. En hoe zit het met het gemeente huis? ollege chool en ropvang •port, cultuur Een medisch centrum, huizen, zorgwoningen, winkels, de scho len en sportclubs komen volgens dit plan vlak bij el kaar te liggen. Henny van Os glundert met de Veerse waarde ringsonder scheiding op de revers van haar jasje. Burge meester Fre deriek Schouwe naar speldde de onder scheiding op. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Bob Maes Oostburg - René Hoonhorst Hoe zit het ook alweer met dat plan? Projectdirec teur Lars Pijlman van Stichting In tegrale Gebieds- ontwikkeling Oostburg vorige week op een in formatieavond. FOTO BOB MAES Hoe lossen ze dat op dan? 4! 4 - g* Mogelijke locatie v gemeentehuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 51