Cruciale weken voor M SVOD’22, na derde nederlaag op een rij -i Veere scoort er flink op los, maar verliest toch opnieuw 10 Dies Janse uit Goes met Oranje onder 17 op ■;i'4 Het Wilhelmus is en blijft een kippenvelmomentje Drie doelpunten, een hattrick, en dus toch geen punten. „Aan de ene kant ben je natuurlijk blij dat je drie keer mag scoren in de competitie, maar op het moment dat je een wedstrijd alsnog verliest heb je er eigen lijk weinig aan. Persoonlijk gaf het wel een lekker gevoel, toch overheerste in de kleedkamer na afloop toch vooral de teleur stelling”, aldus de 24-jarige Flink. Met Veere greep Flink, die volgens eigen zeggen normaal gesproken linksbuiten is maar nu op fio’ als aanvallende mid denvelder speelt, zoals wel va ker dit seizoen dus naast de punten: „We zijn nog niet heel goed bezig dit seizoen. Sneu. Maar met de komst van Lo renzo de Groot als trainer is er wel veel positieve energie in de groep gekomen. Er is een goede trainingsopkomst en spelers willen er weer voor gaan. We gaan gewoon proberen om het seizoen zo positief mogelijk af te sluiten.” gramma. Vooral die laatste kan een heel belangrijke worden. Momenteel heeft CW Zwervers slechts één echter niet in. Als bij een uitval de Noord-Ieren de bal hoog tegen de touwen jagen, is Nederland van slag. Na rust komt in de 67ste mi nuut de gelijkmaker op het bord en gaat Oranje op zoek naar meer. In de 81ste minuut wordt de 1.96 me ter lange Janse („ik ben nog niet uit gegroeid”) ingebracht. Niet als ver dediger, maar als breekijzer, om de winst alsnog binnen te halen. „Ik ben de man van de scenario’s”, zal Janse later zeggen. „Ik kan erin ko men om de voorsprong te verdedi gen of om nog mee te helpen om de winst te forceren.” Zo gezegd, zo gedaan. Met zijn in breng zorgt Janse voor nieuwe energie bij zijn ploeg én verwarring bij de opponent. In de 92ste minuut valt de 2-1 via PSV’er Tygo Land. Vervolgens neemt Janse zijn ver antwoording weer en gaat achterin spelen om de marge vast te houden. Dat lukt, hetgeen na afloop tot een enorme ontlading leidt. „Ik sta nog stijf van de adrenaline”, zegt een glunderende Janse. „Ik weet wat mijn rol is. Als pinchhitter wil je energie brengen, dan moet je zor gen dat je teamgenoten aan staan. Ja, dat zit wel in me.” speel ik met Oranje onder 17, op pa pier het beste elftal van Nederland. Ik ben al in Hongarije, Portugal ge weest..., mooi om mee te maken. Sinds vorige week zondag zijn we nu bij elkaar om ons te proberen te kwalificeren voor het EK, dat is goed vol te houden hoor. We zitten in een prachtig hotel, het eten is goed en het is gezellig onder elkaar, er wordt veel gekaart.” Toch staat er voor Janse deze da gen nog meer op het menu. Af en toe moet er ook nu huiswerk ge maakt worden. De Goesenaar staat dit jaar voor zijn eindexamen Havo 5. „Ik maak een hele planning voor mezelf. Tot nu toe lukt dat nog aar dig. Stel dat we ons kwalificeren voor het EK (van 17 mei tot en met 2 juni) en ik mag mee, dan moet ik wel in een ander tijdvak eindexa men doen.” Huzarenstukje Flink hielp Veere zaterdag aan de 1-0, maar door goals van An war Zghoudi (2x) en Marciano de Jong leidde GPC Vlissingen bij rust met 1-3. Met een in draaiende corner zorgde Flink na de pauze voor de 2-3. „Ik neem de corners vanaf rechts met links en leg ze meestal bij de eerste paal neer.” Gedragen door de wind zag hij zijn trap rechtstreeks in het doel ver dwijnen. Robin de Pag ter bezorgde GPC met de 2-4 weer wat lucht. Daarna herhaalde Flink zijn huzarenstukje door wederom te scoren uit een door hem ge nomen hoekschop. Veere had in de slotfase nog wel de moge lijkheid op de 4-4, maar die kans was aan Joey Hanisch niet besteed. Vrienden thuis Via Kloetinge, JVOZ en Sparta kwam de verdediger uiteindelijk bij Ajax terecht en haalde hij de natio nale jeugdteams. Janse geniet van elk moment. „Soms besef ik het al lemaal nog niet zo. Terwijl mijn vrienden thuis op de bank zitten, Dirk Kuyt tribune Drie dagen later, op zaterdag, is het voor de selectie vanuit de uitvals basis Noordwijkerhout slechts een klein ritje naar het terrein van Quick Boys in Katwijk (door de speaker in het Engels aangeduid als Katwick). Oranje onder 17 jaar treft in de tweede wedstrijd Denemar ken. Opnieuw wemelt het van de scouts, uit Engeland, Duitsland en Italië onder meer. De ouders van Dies zoeken ook een plekje op de Dirk Kuyt tribune, met ruim 2000 toeschouwers drukbezet. Ze proberen hun zoon zoveel mogelijk te volgen, in binnen- en buitenland. Soms is het passen en meten, omdat ook hun andere zoon - Rijk - voetbalt. Hij is derde doel man bij NEC. „We verdelen het”, vertelt vader Hub recht. „De ene keer ga ik naar Rijk en mijn vrouw naar Dies, de andere keer is het an dersom. Ik denk dat we per jaar zo’n 35.000 kilometer rijden. Dat heb ben we er graag voor over. Het is een onderdeel van ons leven ge worden. Dies zit nu sinds zijn veer tiende al in een gastgezin in Am sterdam. Als hij op zaterdag heeft gespeeld bij Ajax, gaan we kijken en rijdt hij met ons mee terug naar huis. Die twee uur in de auto.dat is quality time” In de gesprekken gaat het dan niet eens zozeer over het voetbal („Dies weet als geen ander wat er In de schaduw van het ‘grote Oranje’ is ook voor het Nederlands elftal onder 17 jaar de EK-campagne begonnen, in eigen land en met Zeeuwse inbreng. Dies Janse, spe lend bij Ajax onder 17 en afkomstig uit Goes, maakt deel uit van de se lectie van bondscoach Pieter Schrassert Bert en staat voor een drieluik tegen Noord-Ierland, De nemarken en Engeland. „Het Wil helmus is en blijft een kippenvel momentje”, zegt de 17-jarige Janse, na afloop van de eerste interland. Zeeland is Oranjegezind. Jan Paul van Hecke (Jong Oranje), Marvin Young (Oranje onder 18 jaar), Kai Cosijn (Oranje futsal onder 19) en Dies Janse (Oranje onder 17) mogen zich deze week met tal van nationale jeugdteams in het felbegeerde tricot hullen. Kapelaan Oranje onder 17 begint de kwalifi catie voor het EK deze zomer deze woensdag in Noordwijk, op het gloednieuwe en indrukwekkende complex van Sint Jeroens Club (SJC), ooit opgericht dooreen kape laan en nu met de hoofdmacht spe lend in de vierde divisie zondag. Te genstander is Noord-Ierland, op een avond dat de storm aantrekt en de regen met bakken uit de lucht valt. Scouts, trainers en familiele den zoeken een plekje op de tri bune. Nigel de Jong, directeur top voetbal van de KNVB, is er ook. Hij zit voor twee gedelegeerden van de Europese voetbalbond UEFA, de dopingcontroleur en een waarne mer, die elke wissel later trouw no teert en er op toeziet dat alles vol gens de regels verloopt. Dies Janse heeft bij Oranje onder 17 het rugnummer 14 en begint op de bank. Hij heeftop zijn positie,als linksbenige centrale verdediger, aanvoerder Jorrel Hato voor zich, een speler die onlangs al zijn de buut maakte in de hoofd macht van Ajax. Oranje begint voortvarend en krijgt via de snelle Aymen Sliti en Shaqueel van Persie (onder toe ziend oog van vader Robin) kansen op de openingstreffer. De bal wil er Om afstand te kunnen nemen van de directe degradatie plekken, had SVOD’22 op bezoek bij Heerjans dam eigenlijk een goed resultaat nodig. Maar dat plan kon, na een vroege 1-0-achterstand, al vrij snel in de prullenbak. Toch knokte de formatie van Bruins zich knap terug in de wed- Sander Versendaal (rechts) strijd. Met een lage schuiver te- tekende namens SVOD’22 voor kende verdediger Sander Versen- de gelijkmaker tegen koploper daal voor de gelijkmaker. Daar bleef het vervolgens wel bij. De 2-1 en later de 3-1 konden niet meer gen middenmoter SHO. Daarna worden rechtgetrokken. volgen twee cruciale wedstrijden. Door de verliespartij blijft Eerst gaat SVOD’22 op bezoek bij SVOD’22 in de eerste klasse ste- hekkensluiter De Zwerver. Direct ken op de twaalfde plaats. Dat is daarna staat het treffen met con- een plek die aan het einde van het current CW Zwervers op het pro- seizoen directe degradatie ople vert. De elfde en tiende plek zijn goed voor een plek in de nacom- petitie, om degradatie alsnog te voorkomen. Het gat naar die elfde puntje meer dan SVOD’22, maar positie bedraagt één punt. daarmee staat het wel op een na- Komend weekeinde wacht de competitie plek, fusieclub uit Oostkapelle en Domburg een thuiswedstrijd te- HEERJANSDAM Dé man van de Heerjansdam. foto john de pater - Dies Janse - Luuk Hokken VEERE - Klaas Verspoor Voor eersteklasser SVOD’22 zaten er zaterdag tegen koplo per Heerjansdam geen bonus- punten in. De fusieclub ging met 3-1 onderuit. Het bete kende de derde nederlaag op een rij voor de ploeg van Pim Bruins. In de derde klasse A scoorde Martijn Flink na mens hekkensluiter Veere drie keer in de thuiswed strijd tegen GPC Vlissingen. Hij kocht er, net als zijn ploeg, echter niks voor. De bezoekers uit Vlissingen gin gen er alsnog met een over winning vandoor: 3-4. Dies Janse kan het niet ge loven. De scheidsrechter geeft een straf schop, nadat hij aanvoerder Lu cas Hogsberg zou hebben ge vloerd. „Ik tikte die bal naar mijn idee weg, maar de scheidsrech ter zag het an ders." FOTO'S ORANGE PICTURES/KEES KUIJT Jan Dagevos Katwijk MAANDAG 27 MAART 2023 PM iiii ;7; T I i_ 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 42