Diefstal van kinderdromen MRT 2023 Is Concert at Sea straks bereikbaar? v, 2 Marco Evenhuis Toos&Henk COLUMN HetVaticaan zou voor het Internatio naal Hof moeten worden gesleept Zogezegd in deze krant Is het festivalterrein van Concert at Sea dit jaar wel te bereiken voor automobilisten? Daarover maken de WD- fracties in Zeeland, Zuid- Holland en Brabant zich grote zorgen. Voor kinderen met een minder dromerige start bestaat gelukkig allerlei hulp. Als het thuis echt niet meer gaat, komt er in het ui terste geval een pleeggezin aan te pas. Vroe ger had je daar internaten voor, waar je aan dacht en onderwijs kreeg. De katholieke Congregatie van Ónze Lieve Vrouw van Liefde van de Goede Herder had bijvoor beeld vijf van die internaten waar de kin derrechter meisjes onder toezicht stelde. Dat duurde tot 1979 het jaar waarin ik in mijn katholieke droomwereld m’n Eerste Heilige Communie deed en we in onze geel/ witte shirts met meneer pastoor langs de lijn het Zwaluwen Jeugdtoernooi bij de F-jes wonnen. KNMI! bE HELE WEEK Z0NNI6 MET TEMPERATUREN TUSSEN bE 2<rBN 26 SRAbEN sluitingen van de Heinenoordtun- nel zorgden de afgelopen tijd al voor flinke vertragingen. De WD-fracties in Zeeland, Bra- Man raakt gewond bij steekpartij Bij een vermoedelijke steekpar tij in het Klooster in Rilland is in de nacht van vrijdag op za terdag een 42-jarige man uit Rilland gewond geraakt. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. De politie kreeg de melding om kwart voor drie ’s nachts. Er rukten zeven politieauto’s en een ambulance uit. Kennelijk heeft er een ruzie plaatsgevon den. „Er is iemand gewond ge raakt nadat hij is mishandeld”, zei een politiewoordvoerder. In het Klooster is plek voor driehonderd arbeidsmigranten. Hele zomer De zorgen over de bereikbaarheid van zuidwest-Nederland gaan nog veel verder dan alleen de evene menten in juni. De Haringvliet- brug is van 9 juni tot eind juli in beide richtingen afgesloten. De Niet te voorkomen Ook vanuit Zeeland is al herhaalde lijk aandacht gevraagd voor de ver wachte verkeersproblemen in de komende zomerperiode. Minister Mark Harbers (WD, Infrastruc tuur en Waterstaat) heeft daarop gezegd dat hinder en vertragingen deze zomer niet te voorkomen zijn. Hij heeft de provincie beloofd dat hij er alles aan zal doen om te voor komen dat de Heinenoordtunnel en de Haringvlietbrug tegelijkertijd dicht zijn. Het provinciebestuur zegt - in antwoord op vragen van WD, PvdA en GroenLinks - zich te reali seren dat het onvermijdelijk is dat Zeeland langere tijd slecht bereik baar zal zijn. Maar de werkzaamhe den aan de Haringvlietbrug, de Heinenoordtunnel en de N59 zijn nu eenmaal écht nodig. „We besef fen dat dit tot forse overlast zal lei den.” Mirjam Nelisse en rentant schriftelijk opheldering ge vraagd over ‘de bereikbaarheid van grote evenementen in deze hoek van Nederland’. Daarbij noemen zij naast Concert at Sea ook Roze Za terdag, op 17 juni in Goes. Ik weekend draafden we over de Zeeuwse velden in de kleuren van het Vaticaan. SV Walcheren was een ka tholiek sporteiland in een zee van calvi nisme en ik was hun rechtsbuiten. Gelovig ben ik geloof ik nooit geweest, maar ik vond dat hele katholicisme prachtig als kind. Het was een droomwereld vol mystiek, wierook en geheimzinnige rituelen waar pastoor Ro senberg, de zachtheid zelve, je doorheen loodste. Woensdag doet de rechter uitspraak in een zaak die een groep vrouwen aanspande tegen de Goede Herder. De orde maakte zich volgens hen een eeuw lang schuldig aan dwangarbeid, opsluiting en uitbuiting van in totaal vijftienduizend opgevangen kwets bare pubermeisjes. Die mochten niet met elkaar praten, geen vriendschap pen aangaan, eikaars achternamen niet weten, zich niet zonder begeleiding verplaatsen en niet buiten de klooster muren komen. Alle ramen waren ge blindeerd en onder wijs was er niet. Werk was er wel: zes dagen in de week onbetaald ploeteren in wasserijen en naaia teliers voor klanten als het Koninklijk Huis en C&A. Goeiige herders als pastoor Rosenberg zijn er nog genoeg, maar als instituut is de RK Kerk natuurlijk door en door verrot. Het Vaticaan zou hoognodig voor het Internationaal Ge rechtshof moeten worden gesleept voor zo’n beetje alle misdaden te gen de mensheid die je je maar kunt voorstellen. En wegens de vuilste soort diefstal van alle maal, de diefstal van kin derdro men. maar een enkele verbinding met het vasteland en zijn dus extra kwetsbaar voor afsluitingen”, schrijven de Statenleden. Het is bo vendien bepaald geen reclame voor de regio als toeristen veelvoudig vast staan of ver moeten omrijden. - De zestiende editie van het festival is op donderdag 22, vrijdag 23 en za terdag 24 juni. De WD-fracties willen dat bezoekers zonder uren lange files naar de Brouwersdam kunnen rijden, maar juist in die pe riode ligt de Haringvlietbrug bij het Hellegatsplein eruit. Mede namens hun Zeeuwse en Brabantse partijgenoten hebben de Zuid-Hollandse WD-Statenleden zijde open blijft. Alle diensten en Herbert Zilve- partijen die ook maar iets met de materie te maken hebben, zitten aan tafel.” De meeste bezoekers van het fes tival komen van buiten Zeeland. Aan de noordkant van de Brou wersdam is ook het grootste par keerterrein. Veel festivalgangers Gebrekkig zullen via de Haringvlietdam bij De gemeente Goeree-Overflakkee het terrein kunnen komen. Voor luidt eveneens de noodklok over de publiek uit Brabant blijft de route vele wegwerkzaamheden die rond via de N59 mogelijk. het eiland op stapel staan, precies op het moment dat talloze toeristen komen en er grote evenementen zijn. Hoe bijvoorbeeld de tiendui zenden bezoekers straks bij Con cert at Sea komen? „Dat gaat span nend worden”, zegt burgemeester Ada Grootenboer-Dubbelman. „Door de ligging van ons eiland, en Heinenoordtunnel ligt vrijwel de de enigszins gebrekkige infrastruc- hele maand augustus eruit. In die tuur, zijn er niet veel mogelijkhe- periode is ook het niet-Zeeuwse den om al dat extra verkeer goed te deel van de N59 dicht. Weekendaf- laten doorstromen of om te leiden.” Lesley Grieten, directeur van Concert at Sea, zegt in een reactie dat de bereikbaarheid van het festi val nadrukkelijk de aandacht heeft, bant en Zuid-Holland vinden dat „Het belangrijkste is dat we al in de Zuid-Hollandse en Zeeuwse ei- een heel vroeg stadium zijn gaan landen bereikbaar moeten blijven, praten en dat de hele Grevelingen- „Juist die gemeenten hebben vaak Xe* X (1 Zorgen over verkeerschaos ZEELAND1 ZEELAND2 RILLAND Paul Kusters -- Internet: toosenhenk.nl 27 „Een sleutel is denk ik dat het verhaal alle be langrijke emo ties bevat die als mens je le ven bepalen.” - Marloes Biermans, Bach- vereniging - Anthonie van Peursen, schelpen specialist MATTHAUS- PASSION SCHELPEN TELDAG „Ik hou van de manier waarop schelpen zich aan veranderin gen kunnen aan passen.” Theo Teitsma Rolf Bosboom Brouwersdam TOPIfcEE HENK OM t>E KLOK 3 MAANbEN VOORUIT TE ZETTEN» T Concert at Sea op de Brouwersdam vorig jaar. fotobartheemskerk MAAN DAG 27 MAART 2023 GO C I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 2