Beau Het is de eerste lentedag en de vogels zingen een opgewonden lied waar ik niks van begrijp. Ik ben in alle vroegte op weg naar de supermarkt om straks het hongerig gespuis te kunnen voeren. Dat ligt op deze zondagochtend nog in bed te ronken. Ergens rond elf uur worden ze vermoedelijk gewekt door de tientallen schurftmijten die door korstige gangen over hun lichaam tijgeren. Je hoort van hun slaapkamers eerst wat gehoest en gerochel en dan komen ze al krabbend en geeuwend met hun gespierde reuzenlijven de trap af stampen. Behalve die ene dan, die ik zojuist bij de voordeur betrapte. Die staat nu in de keuken boven het fornuis met een lepel koude rijst uit een pan te eten. Daarna zal hij in zijn kamer voorover op zijn bed vallen en zich pas laat in de middag weer melden. E z z MEZZA 7 VI Een poezelig zonnetje aait mijn gezicht en een mens kan daar pas echt met volle kracht van genieten als hij wekenlang geteisterd is door snerpende kou en van die regen die striemen over je wangen trekt. In het park laat een jonge labrador zijn baasje uit. De man hangt met een katerig hoofd boven zijn telefoon, terwijl de hond zacht maar beslist aan de lijn trekt. Hou toch op met die telefoon! Wat heb je aan het leven als je er zo weinig bent? Hij heeft een stevige baard en is ongeveer even oud als ik. Nee Beau, jij bent ouder, besef dat nu eens. En jij kijkt ook veel te veel op je telefoon. Op een vuilnisbak ligt een half opgerookte joint, duidelijk achtergelaten voor een behoeftige passant. Dat is ook beschaving: de ander wat gunnen. Een man van een jaar of veertig zoeft met ware doodsverachting op een elektrische step over het fietspad. Er is niemand op straat, maar toch, het ziet er levensgevaarlijk uit. Hij heeft een koptelefoon op en houdt het ministuur met één hand vast. De andere hand hangt demonstratief langs zijn lijf, want kijk eens even hoe weinig moeite mij dit kost. Mensen hebben zoveel bevestiging nodig. De supermarkt gaat pas over tien minuten open. Er staan al vijf mensen voor de deur te wachten. Twee oudere mannen, een jonge vrouw, een meisje met een roze boodschappentas en een vrolijke, frisse jongen. Iedereen draagt een dikke jas, behalve de frisse jongen, die heeft het warm genoeg in een T-shirt. Stilletjes turen we naar het park, naar de lucht, naar de grond, of op een telefoon; alles om de blik van de ander maar te vermijden. Ik vraag de frisse jongen plagerig waarom hij geen kater heeft. Hij drinkt niet. Heel goed, zeg ik. Hij heet David. ‘Op de site staat dat hij om acht uur open gaat,’ zegt hij, ‘maar dat is dus niet zo. En toen ben ik maar even naar het café op de hoek gegaan. Daar werkt een nieuw meisje. Ze studeert creative writing.’ Wat een feest! Het is negen uur, de dag is nog maar net begonnen en ik heb al zoveel meegemaakt. Straks ga ik haar alles vertellen. 2 o o Presentator Beau van Erven Dorens (52) is getrouwd metSelly (51). Ze hebben vier zoons: Bram (21), Tijn (21), Bobbie (19) en Jan (17). eeft z cn LU Ik vraag de frisse jongen plagerig waarom hij een kater

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 87