H Rs fel 1 f: SS It 1 A A J ■T* VI I Aaibaar zijn haar dieren niet. Al vindt Kayode een korte kroel best prettig, ook tijdens voorlichtings lessen op scholen of kinderfeestjes, waar Yvette graag bij helpt. Yvette en Peter houden de dieren vooral omdat ze een pracht zijn om naar te kijken. Het is net een levende jungle. Klinkt kostbaar en tijd rovend, valt mee. Zelfs de energie kosten voor de verwarmde terraria zijn schappelijk, dankzij een gunstig energiecontract. Peter werkt in een reptielen winkel, daar krijgen ze korting. En Yvette in een dierenkliniek, ook handig. Bovendien: slangen eten maar één keer per week. Scheelt ook weer qua schoonmaken. Ze leent weleens een slang aan biologen Freek Vonk en Matyas Bittenbinder, voor een optreden op tv. Bovenal zijn de reptielen van YVETTE RIBBERS (26) uit Strijen haar gekoesterde huisdieren. ALS KIND STOND ZE graag kniehoog in de modder, kikkers en salamanders te vangen. Nu helpt Yvette Ribbers biologen als Freek Vonk en Matyas Bittenbinder en ecoloog Sterrin Smalbrugge bij optredens met haar huisdieren. Ze werkt ook mee aan de weten schap door haar cobra’s en adders te melken - oftewel ze van hun gif ontdoen. In haar rijtjeshuis wonen de slangen met 37 soortgenoten gemoedelijk tussen steppevaraan Kayode (haar lieveling), twee teju’s, een kat, twee konijnen en drie papegaaien. En vriend Peter natuurlijk, die Yvette ontmoette via hun gezamenlijke hobby. Twee complete slaapkamers bezetten hun terraria, Yvette en Peter slapen in de kamer ertussen. Nee, ze zijn nooit bang dat er een gifslang ontsnapt, overal zit een slot op. De buren vinden het prima; de kans op een bijtincident met een hond is vele malen groter dan met een cobra. 1 -- I I k'-A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 84