20 Beestenbende Ariane Schluter Vergezichten NIEUWE DIERENLIEFDE ‘En nu wil ik een lemuren- kluitje zijn’ MEZZA 3 VI ‘Ik geniet van allerlei soorten pils, maar kan er nu minder goed tegen’ Lemurenkluitjes, de beloning van de kraai schubdiereniiefde Uitkijktoren Papenberg en negen andere bouwsels met uitzicht Opgetogen ben ik dat de dieren liefde eindelijk op me is overgeslagen, maar In huis hoef ik ze niet. Nou willen kinderen dieren, die van mij in elk geval wel. Maar een kat op vijf hoog vind ik zielig. En een hond neem ik alleen als ik er iemand bij geleverd krijg die ’m uitlaat. Maar nou had jongste zijn oog laten vallen op vissen. Ook zielig, vond een vriendin. Daar heb ik maar even niet naar geluisterd. Een andere vriendin stuurde meteen linkjes door van licht gevende vissen die niet snel doodgaan. Dus hebben we nu een aquarium in wording, dit weekend kopen we water plantjes. We maakten gister plannen. Jongste én oudste legden hun hoofd op m’n schouders. Met mijn lange armen omvatte ik hen, terwijl oudste m’n hand vastpakte. We waren ons eigen kluitje. Ik ben niet goed in dieren, ik kan geen kraai van een raaf onder scheiden. En als ik probeer een hond te tekenen, lijkt-ie op een paard. Maar sinds deze week wil ik een lemuren- kluitje zijn, met kroelende zachte staar ten. En ook wil ik iedereen laten weten hoe mooi het boek Wonderbaarlijke dieren is, ik begin gewoon maar vast hier. De dierenliefde spat van elk hoofdstuk af en het heeft een record aan geweldige eerste zinnen. Zoals deze: Vroeger geloofde ik niet in liefde op het eerste gezicht, maar ik heb ontdekt dat er een uitzonde ring is, en dat is het schubdier. En: Als Je een dier zou willen bedriegen, zou het slim zijn om daar geen kraai voor uit te kiezen. Sara van Gorp (49) Chef MEZZA en moeder van twee zonen van 8 en 13. COLOFON Chef MEZZA Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sita Bezemer, Imelda van der Helm (frl), Coby Joustra (frl), Trés Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter 4 Mijn weekend 7 Beau 8 Zin in 11 Hier is Lisa Ostermann 12 Interview Walid Benmbarek 19 Geld Geluk 24 The Beach Boys in Nederland 26 Interview Lottie Hellingman 34 Schrijver spreekt Esther Verhoef 37 Nu lezen 39 Mijn boek Jos Palm 40 Daan Rot 41 Puzzels 45 BV De Liefde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 83