verschillen in gebruiksgemak Energiebesparende stoof is behoorlijk uitgekookt Vers bloed voor pittige en bloedstollende remake E-reader, schrijfblok... en nu ook typemachine 21 HEBBEDINGEN TECH ROUTIQ s steld aan de hand van fietsknoop- punten. De app werkt een beetje ver warrend, maar met wat handigheden vind je genoeg routes in de buurt. De Sleenerzandroute door het hart van Drenthe oogt prachtig. Hoewel harde cijfers ontbreken, claimt de provincie Drenthe volgens Marloes Mol van de Fietsersbond al jaren dé provincie te zijn waar de hobbyfietser het liefst zijn rondjes maakt. Voor het bereiken van de start ver wijst de app naar Google Maps. Vanaf dan is de app vooral leuk om wat we tenswaardigheden over het gebied te lezen, die je per traject van tien kilo meter krijgt: vlakbij De Kiel ligt een van’s lands grootste zwerfkeien, het Oranjekanaal heeft eigenlijk nooit goed gefunctioneerd en 200 jaar voor Christus stond er bij Orvelte al een boerderij. Over het algemeen is de app prettig in gebruik, maar door het grote aandeel door gebruikers zelfge maakte ‘ledenfietsroutes’ is het lastig om de echte pareltjes te vinden. KOKEN toeten z--x Groot aanbod maar niet handig Routiq onderscheidt zich door geschreven V-J routebeschrijvingen, die helaas onoverzichtelijk zijn. De keuze is groot maar niet alles is ge schikt: ook deze app staat vol onaan trekkelijke routes van andere gebrui kers. Zo kun je op de route van Veen- endaal naar Nijmegen met de naam ‘Jans fietsvakantie Dag 1’ inderdaad lekker doortrappen, maar de app laat je ook makkelijk verdwalen. Voor 3,99 per maand of 9,99 euro per jaar ontgrendel je de premium- functie om de navigatie te gebruiken. Maar de navigatiekaart draait rondjes, laat je bochten nemen die er niet zijn en is eerder verwarrend dan een hulpmiddel. Zou Jan Nijmegen ooit hebben bereikt? Deze app heeft dus een groot aan bod aan routes maar voor gebruiks vriendelijkheid krijgt hij een dikke onvoldoende. De enige onderschei dende functie is de geschreven route beschrijving. Maar die lees je niet als je aan het fietsen bent. stem op je stuur m Gesproken naviga tie is bij een fietsapp wel zo handig: dan houd je oog voor de weg en de omgeving. FOTO GETTY IMAGES Vastgeklikt Als je echt wilt investeren, kun je kiezen voor een hoesje met een geïnte greerd kliksysteem. Die be- vestig je op een houder y/ die je op het stuur s, ,l plaatst, De hoesjes zien er doorgaans stijlvol uit en kun je dus ook op je telefoon klemmen zijn wat duurder in aanschaf (circa 20 euro). laten zitten als je niet fietst. Sommige kunnen zelfs draadloos opladen. Spiekbrlef Fiets je volgens fiets- knooppunten, dan heb je eigenlijk geen telefoonklem nodig. Gebruik deze oude toerfietserstraditie: plak een stukje schilderstape op het frame en schrijf daarop de knooppunten. Telefoon uit en fietsen maar! Bijna twintig jaar geleden intro duceerde Resident Evil 4 iets nóg engers dan die eeuwige zombies: Spaanse boeren, voorzien van hooivorken, kap- bijlen en een incidentele ket tingzaag. Deel vier was én is dankzij deze remake de beste uit de reeks, zeker wat spanning en griezelige atmosfeer betreft. Door slimme aanpassingen kan het spel weer helemaal mee Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. met de moderne tijd en wordt ook de gamer die het spel al kon dromen regelmatig aange naam - of misschien minder aangenaam - verrast. Een heel geïnspireerde renova tie dus, en onverwacht pittig. Deze speler van het eerste uur zag zich gedwongen de moei lijkheidsgraad snel een tandje lager te zetten. Resident Evil 41 voor PS4 en PS5, Xbox Series, pc €60 New Scientist en typen maar, het werkt direct. Het voordeel bo ven een gewone tablet zoals een iPad is het lichte gewicht, de enorm lange accuduur én het feit dat je lekker in de flow blijft omdat je niet gestoord wordt door allerhande notifi caties en app-meldingen. Puur schrijf- en tikplezier dus. Type Folio voor reMarka- ble 2 €199 AutoTrack Als er iets is om warm voor te lopen, dan zijn het wel gadgets zonder stekker. Zoals de Ecostoof, wat stiekem een oeroud principe in een modern jasje is, met een snufje tech in de vorm van een infrarood laagje. Dat laatste zorgt ervoor dat de warmte binnen in deze cocon blijft en dat de pan met aardappels, rijst, groente of vlees, die je heel kort aan de kook bracht, hierin ingepakt rustig door blijft pruttelen en garen. Aanbranden of -bakken is er niet bij. Deze bereidingsmethode vergt net even wat meer geduld - het is geen snelkookpan - maar daar staat volgens de bedenkers een energiebesparing van 30 procent tegenover, De aanschaf moet je er binnen een jaar uit hebben. Uitermate sympathiek is dat voor mensen met een kleine beurs op ecostoof.com ook instructies staan hoe je zelf zo’n EcoStoof kunt fabriceren. Ecostoof €99 Dit stukje is getikt op... een e-reader. Niet zomaar een, maar de reMarka- ble 2, een riante e-inkttablet uit Noorwegen. Die schrijft als een papieren notitie blok, Maar met de nieuwe Type Folio-hoes met inge bouwd toetsenbord kunnen ook mensen met een dok- tershandschrift voortaan goed uit de voeten met dit toch al opmerkelijke appa raat. Kwestie van inklikken De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. GO ZATERDAG 25 MAART 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 69