Ik heb er alle vertrouwen in’ 5 ‘Vrouwen stoppen die pijnlijke gevoe lens weg, omdat het bij anderen wél geweldig lijkt te zijn’ c4 therapie beter voelt. „Ik kon beter slapen, ik zat lekker in mijn vel, en was rustiger. Ik kon ook weer be ter omgaan met andere zwanger schappen en bevallingen. En die wens voor een tweede kindje kwam ook weer heel sterk naar boven. Ik voelde: ik ben daar weer niks aan kon doen. We geven vrouwen inzicht dat ze echt veel voor hun kiezen hebben gekre gen. We willen die trauma’s be spreekbaar maken, en het taboe erafhalen.” Voor Petra is de begeleiding van Hilda precies datgene wat ze no dig heeft. „Ik heb heel wat tissues gebruikt, maar het was heel fijn dat die gevoelens over mijn beval ling er gewoon even mochten zijn.” Erkenning was ook belang rijk. „Hilda kon vanuit haar erva ring zeggen dat bepaalde dingen van mijn bevalling niet gemid deld waren, dat er veel aan mijn lichaam was gesjouwd en dat het anders liep dan ik wilde. Dat hielp me enorm.” Petra merkt dat ze zich na de ze rustig blijven. „Mijn eerste be valling heeft een plekje gekregen. Ik ben heel blij om te merken dat ik het weer aandurf En ik ben nu op een realistische manier voor bereid op de bevalling. Ik heb er alle vertrouwen in.” Je mag verdrietig zijn Juist met die weggestopte nega tieve gevoelens kunnen Hilda en Judith jonge moeders helpen. „Veel vrouwen denken dat ze ge faald hebben. Ze geven de schuld aan zichzelf. We proberen ze uit te leggen dat ze verdrietig mógen zijn en mógen balen van de om standigheden. Je mag verdrietig zijn als je het eerste uur van je kindje gemist hebt, omdat je on der narcose was. Zo’n vrouw heeft het gevoel dat ze er niet voor haar baby was, terwijl ze er natuurlijk cursus bij Hilda had ik een posi tieve test in handen. Heel bijzon der.” Petra is dolblij met haar zwan gerschap, maar ook minder naïef en minder zorgeloos. Ze voelt zich ook sterker, want als ze aan haar klaar voor.Het is een half jaar ge- aanstaande bevalling denkt, kan leden dat Petra de cursus bij Hilda afrondde. Senn is een vrolijke peuter, die honderduit kletst. En Petra zit stralend op de bank in ’s-Gravenpolder, met een bolle buik. Ze is 25 weken zwanger van een meisje. „Twee maanden na de Geboortetrauma Zeeland maar het neemt niet weg dat een bevalling enorme impact kan hebben. Het lijkt of je dat niet mag voelen, omdat je toch zo’n mooi, liefbaby’tje hebt gekregen.” Petra Flipse-Lock met haar zoontje Senn. fotosandraschimmelpennink - Hilda Hament, verloskundige en initiatiefnemer van Geboortetrauma Zeeland GO ZATERDAG 25 MAART 2023 De Walcherse verloskun digen Hilda Hament en Judith van Dierendonck begeleiden vrouwen met een traumatische beval ling. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 53