Postkantoor in showroom mag niet zomaar Van der Straaten gaat met honderd man rotzooi te lijf bij Afvalestafette M iilifesw edra 6 Vrijwilligers zijn hard nodig 'K'". -•;' W V III Het verwarmde openluchtbad in Wissenkerke dreigt dit jaar niet open te kunnen. Door een gebrek aan vrijwilligers is de toekomst van het zwembad in gevaar. Bij Van der Straaten in Hansweert geven ze graag het goede voorbeeld. Het bedrijf doet daarom als eerste mee met de Afvalestafette in de gemeente Reimerswaal. Met meer dan honderd man ruimen ze vrijdag zwerfafval op. huurde krachten erbij. Dus we komen wel aan honderd plus.” Het CDA-raadslid André Flik- weert heeft de regels er nog eens bij gepakt en komt tot de slotsom dat het houden van een postkan toor in een garage niet is toege staan volgens het bestemmings plan. „Dat klopt”, reageert wet houder Jacqueline van Burg. Vol gens haar moet daar dus een ver gunning voor worden aangevraagd Hans van der Veen, oud-huisarts en voorzitter van het bestuur, kent de zegeningen van zwemmen. „Het is een heerlijke, blessurevrije sport. Fantastisch om te doen en nog nut tig ook.” Toch ziet hij de toekomst van ‘zijn’ Wissebad somber in. In 2022 was het zwembad maar vier middagen in de week open, op twee andere dagen konden zwem mers even een uurtje banen zwem men. Op woensdagen bleef het bad helemaal dicht. De hoofdreden is dat de stichting te weinig vrijwilli gers had. Voor de kassa, toezicht, techniek en schoonmaak zijn men sen nodig. De gemeente zorgt voor schoonmaakkrachten. In de co- ronajaren waren er al minder zwemmogelijkheden. Afgelopen jaar bleef het bezoekersaantal zelfs achter bij het niveau van 2019. Het is een heerlijke, blessurevrije sport en dat is op voorhand niet gebeurd. „We hebben de ondernemer daar op geattendeerd. In die vergun ningaanvraag wordt ook de ver keerssituatie meegenomen”, aldus de wethouder. snelle afhandeling van zijn ver gunningaanvraag en opening van het servicepunt per 31 maart. De bedoeling is dat het (prik) stokje straks wordt doorgegeven aan andere bedrijven binnen de gemeente. Zo doet iedereen wat aan het zwerfafval waar we ons allemaal zo aan ergeren. Per be drijf een uurtje prikken, grijpen tie doorgeven aan wegbeheerder Rijkswaterstaat. of rapen. Al is dat uurtje voor een enkeling te lang, gezien de op merking van één van de perso neelsleden tijdens de instructie: „Ik doe het maar een half uurtje hoor. Maar dan wel in een razend tempo.” Al met al gaan vrijdagochtend zo’n vijftig medewerkers van Van der Straaten, gewapend met grijpstek en vuilniszak, de straat op. Of de berm in, het strand op of de dijk over. Allemaal met de bedoeling om zwerfafval te ver zamelen. „Hier doen er inderdaad een stuk of vijftig aan mee”, aldus Leonard Pekaar. Maar dat is nog lang niet alles volgens de direc teur van het bedrijf: „Op andere bouwlocaties gaan er ook nog een stuk of vijftig werknemers aan de slag. Met nog een aantal inge- Angst De grote angst van de voorzitter van Stichting Wissebad is dat de gemeente gaat redeneren: „Ach, dat zwembad is nauwelijks open, op die prachtlocatie passen best nog Servicepunt De aanvraag is inmiddels de deur uitgegaan, laat directeur Jelle den Boer weten. Hij had zich niet gere aliseerd dat voor een inpandige uitbreiding van zijn activiteiten een aparte vergunning nodig is. Den Boer ging af op de informatie die hij kreeg van PostNL, op basis van hun ervaring met andere post- loketten in winkels. De garagehou der houdt vooralsnog vast aan een Instructeur „De gemeente is altijd een bereid willige partner en eigenaar van het bad gebleven, die ook voor het groot onderhoud zorgde”, vertelt Van der Veen. Liet stichtingsbestuur slaagde er jaren in een betaalde instructeur in te huren voor lessen en toezicht, vanuit de entreegelden. Met tegen vallende bezoekersaantallen wordt dat lastiger. Toch is er weer een be taalde, gediplomeerde kracht en zij gaat dit voorjaar beginnen. De grootste uitdaging voor het Wissebad is vaste vrijwilligers te vinden. En dan vooral toezichthou ders. „Dat is verplicht omdat ons bad twee meter diep is. Je moet mensen hebben die goed zwem men, ook reddend zwemmen be heersen en die een EHBO-diploma hebben. Het Wissebad hoopt dat nieuwe vrijwilligers zich melden. „Aan ie mand die vaste dagen mee kan draaien, willen we best een vrijwil- ligersvergoeding betalen”, vertelt Van der Veen.„Datis bespreekbaar, zowel voor toezicht- als voor kassa- diensten.” Dubbele streep Leefbaar denkt dat de verkeersvei ligheid simpel kan worden verbe terd door de dubbel doorgetrokken streep op dat deel van de N59 aan eengesloten te maken. Nu is die lijn nog onderbroken bij de Oude- weg, voor afslaand verkeer naar Goedbloed. Den Boer adviseert zijn huidige klanten ook al door te rijden en de rotonde rond te gaan om opstoppingen te voorkomen. Met een volledig doorgetrokken dubbele streep wordt linksaf slaan verboden. Van Burg zal die sugges- Heel Zeeland door De afvalestafette gaat heel Zeel and door. „Wij hebben het stokje vorig jaar overgenomen van Schouwen-Duiveland”, legt wet houder Maarten Both uit. „We proberen er zo veel mogelijk be drijven bij te betrekken. In de zo mer geven we het stokje dan weer door aan een volgende gemeente. Dat zal waarschijnlijk Tholen zijn.” Reimerswaal zorgt bij de esta fette voor de hulpmiddelen; grij pers, handschoenen en vuilnis zakken. Die zakken worden, als ze zijn gevuld met afval, ook weer opgehaald en afgevoerd door de gemeente. Westhoek Het PostNL-punt is nu nog onder gebracht bij Bolle Dier en Tuin in Zierikzee. Die winkel sluit bin nenkort en de nieuwe huurder van het pand had geen interesse in de overname van het serviceloket. Het is niet het enige postkantoor op Schouwen-Duiveland. Ook in winkels in Renesse en Burgh-Haamstede is een volledige kantoorfunctie (inclusief het over schrijven van kentekenbewijzen) ondergebracht. 3ONGE HOEK b-n VAN DUKE uit wat nieuwe woningen.” Van der Veen zou het zonde vinden als het zwembad het komend zwemsei- zoen te weinig open kan en zo ook inkomsten mist. „We hebben als stichting fors geïnvesteerd in in novatieve techniek, in nieuwe heat-pipes en er komen nieuwe wa terkanonnen.” Het Wissebad wordt sinds 1996 door inzet van vrijwilligers open gehouden. Het gemeentelijk zwembad dreigde gesloten te wor den. Maar mensen van heel Noord-Beveland gingen zich inzet ten om het open te houden door veel vrijwillige inzet en dat ging een tijd goed. Wissebad vreest voor toekomst Frans Sinke ruimt afval op bij het strand van Hansweert. eötomarcelledavidse ZIERIKZEE - Marcel Modde Coalitiepartijen CDA en Leef baar Schouwen-Duiveland zet ten vraagtekens bij de vestiging van het PostNL-punt in autobe drijf Goedbloed. Ze maken zich zorgen om de verkeersveilig heid met afslaand verkeer op de drukke N59 bij Zierikzee. - Hans van der Veen, bestuur Wissebad Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 binnenuit.nl Arie Westeneng Wissenkerke Willem Adriaansens Hansweert dig: ZATERDAG 25 MAART 2023 PM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 34