‘Als mijn personage voetstappen hoort, moet mijn lezer ook rechtop in bed zitten’ i MEZZA 35 VI huistiran. Vervolgens trouwt ze zelf met een chef-kok. Al die dingen waren vrij snel uit gedacht. Gelukkig bleef er nog genoeg ruimte over, als ik te veel ga nadenken wordt het een invuloefening. Ik heb als hobby boetseren en maak mijn beste werken als ik daar niet bij nadenk, dat geldt ook voor schrijven. Toch vind ik het spannend hoe het zal landen.’ Je bent een van de succesvolste thriller ‘Van lezers hoor ik regelmatig dat ze zich in mijn personages herkennen en het verhaal voor zich zien alsof het een film is. Dat is wat ik ook wil als schrijver: dat mensen in de wereld achter de woorden terechtkomen en het gevoel hebben er zelfbij te zijn. Als ik schrijf dat mijn personage voetstappen hoort, wil ik dat mijn lezer ook rechtop in bed zit. Dat doe ik door me in te leven, onder de huid van mijn personages te kruipen. En dan steeds terug de tekst in te duiken om na te gaan of er niet een woord te veel staat, of verkeerd. Over bepaalde scènes ben ik wel dertig keer heen gegaan en dan nog verbeter ik in een drukproef en scherp dingen verder aan. Ik wil boeken schrijven waaruit een hand kruipt die je bij de strot grijpt en zegt: ik ga jou eens even een verhaal vertellen.’ ‘Ergens helemaal in willen duiken is deel van mijn karakter. Als ik word gepakt door een verhaal, ben ik daar vierentwintig uur per dag mee bezig. Met Alter Ego heb ik gekozen voor een setting waarin ik graag wilde verblijven, een wereld van overvloed en glamour in combinatie met veel psychologische wrijving. Ik doe graag uitgebreid research en ben echt een informatiejunk. Voor dit boek ben ik helemaal in het thema trauma gedoken. Ik ben altijd al veel bezig geweest met psycho logie. Uiteindelijk komt elk boek uit mezelf, ik kan me nergens achter verschuilen en heb elk woord zelfbedacht. Dat gaat volledig op gevoel.’ W:. i schrijvers van Nederland, weetje waar m dat in zit? Wat betekent schrijven voor je?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 115