SCHRIJVER SPREEKT e 34 VI Bij eerdere boeken staarde ESTHER VERHOEF (54) soms dagenlang naar de cursor. Daarom dacht ze het verhaal dit keer vooraf tot in detail uit. ‘Je hebt twee weken hoofdpijn, maar uiteindelijk is het fijn om de rest van het jaar houvast te hebben.’ p het moment dat we Esther Verhoef spreken, werkt ze vanuit de Andalusi- sche bergen aan de laatste drukproeven van Alter Ego. Het is haar vijftiende thriller, en dit keer heeft ze het anders aangepakt. In plaats van het verhaal organisch te laten ontstaan, als een boetserende beeldhouwer, heeft ze nu het meeste van tevoren bedacht. ‘Zo had ik het nooit eerder gedaan, ik vertrok met een pak post-its naar een schrijfhuisje aan zee en dacht per hoofdstuk het hele verhaal uit. Ongelooflijk intensief, maar het is me goed bevallen.’ e ‘Lynn van 33, die nog niet zo lang getrouwd is met de twintig jaar oudere sterrenchef Camiel. Lynn en Camiel hebben geen relatie waarin ze langzaam naar elkaar toe kunnen groeien. Zij verzorgt de pr en merchandise van het restaurant, maar hij heeft een imposante carrière met een bedrijf waarin mensen hem al tientallen jaren kennen. Lynn stapt dus op een rijdende trein. En dan is de ex-vrouw van Camiel ook nog eens nauw betrokken bij het bedrijf, dat maakt de dynamiek complex. Ik vond het interessant de andere kant van een verhaal te vertellen waarover veel mensen een oordeel hebben. Een mooie jonge vrouw met een succesvolle, rijke, oudere man. Volgens de buitenwacht is dat al gauw een golddigger voor wie weinig sympathie bestaat. Daarom vertel ik het verhaal vanuit haar perspectief. Ik schrijf graag over gewone mensen die in ongewone situaties terechtkomen. De belangrijkste thema’s zijn over spel, trauma en wraak. Inderdaad: terugkerende thema’s, het is dan ook een thriller.’ ‘Normaal gesproken begint een boek voor mij met een of twee scènes die ik in mijn hoofd heb en heel erg graag wil schrijven. De rest vouwt zich daar organisch omheen. Maar dat is een heel onzekere manier van werken. Soms zitten er dagen tussen waarop ik enkel naar de cursor zit te staren omdat ik geen idee heb hoe het verder moet. Daarom dacht ik nu: laat ik eens proberen om dit boek helemaal tot in detail van tevoren uit te denken, samen met mijn man Berry. We vertrokken ander half jaar geleden naar een schrijfhuisje, waar we met volledige toewijding alleen maar met dit verhaal bezig zijn geweest. Dat is heel goed bevallen. Je hebt twee weken hoofdpijn, maar uiteindelijk is het fijn om de rest van het jaar binnen een structuur te kunnen schrijven, houvast te hebben. De contouren van de personages stonden al: een hoofdpersoon met een jeugdtrauma. Lynns vader was een chef-kok met losse handjes, een ALTER EGO -> Alter Ego verschijnt op 28 maart bij Prometheus €22,99 cc 2 z z 5 LU O LU LU 5 Wie zijn de hoofdpersonages in Alter Ego? Wordt een thriller schrijven makkelijker als het je vijftiende is? ESTHER VERHOEF ‘Sommige scènes heb ik wel dertig keer aangepast’

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 114