Nu ook vader van olie Jos’ opgepakt vanwege witwassen Je gaat naar de Action voor één lampje, maar komt thuis met volle tas Nu vanaf 14,99! DEK*BED discounter.nl 2e 3e artikel GRATIS! www.dekbed-discounter.nl /ACTIES/3-HALEN-1 -BETALEN/ 6 LINDA AKKERMANS - .O yW" J >200.000 euro bedraagt inmiddels de beloning voor de tip die leidt tot aanhouding voor jullie door de Action gelopen op zoek naar toffe nieuwe dingen. Deze koffiebekers koop je voor 1,39 euro per stuk. Ze zijn echt leuk.’ staat voor onze wegwerpmaat schappij, het toch echt Action is. Ze hebben er namelijk alles. Vooral dingen die je niet nodig hebt. Ik spreek uit ervaring: je gaat erheen voor een fietslampje en een fles chloor, maar je komt óók thuis met lampjes voor in de tuin, speelgoed voor de hond, een kop telefoon met konijnenoren, bruis- ballen, de pastelkleurige koffiebe kers van Ria, een gieter in de vorm van een aap en knutselspullen voor de kinderen. Fijn, maar daardoor vóélt het altijd ook heel cheap. Dan koop ik daar de shampoo die bij de drogist om de hoek het dubbele kost, alleen dan met etiketten in het Duits erop. Door Action opgekocht voor een prikkie. Maar als ik dan onder de douche sta, voel ik me op de een of andere manier altijd een beetje tweedehands. Onlangs haalde ik bij de Action ook verf voor mijn haren. Donkerbruin stond op de verpakking, maar ik loop toch echt al twee weken met zwarte lokken rond. Eigenlijk moet ik afkicken van de Action. Dat iemand daar maar een Facebookpagina voor opricht. De opsporingsdiensten vermoe den dat de horloges aan hem zijn geschonken en zijn gekocht met crimineel geld. Jos Leijdekkers se nior is daarover verhoord. Twee dagen na zijn aanhouding is hij weer op vrije voeten gesteld. Hij wordt vervolgd voor witwassen. Liet Openbaar Ministerie (OM) wil niet bevestigen dat het gaat om de vader van Leijdekkers. Justitie is al geruime tijd op zoek naar de 31-jarige ‘Bolle’ Jos Leijdekkers die ook wel bekend staat onder de bijnaam ‘Josje Breda’. Hij wordt door opspo ringsinstanties beschouwd als een sleutelspeler in de grootscha lige handel, import en export van cocaïne via de havens van Rotter dam en Antwerpen. Daarnaast wordt hij verdacht van betrokken heid bij de verdwijning en dood van Naima Jillal. De vrouw ver dween in 2019 nadat zij in Amster dam in een auto was gestapt. gustus en december vorig j aar zou hij daar, volgens de politie, bezoek hebben gehad van zijn moeder en zijn zus. Zij zijn eerder ook al aan gehouden en worden net als de vader vervolgd op verdenking van witwassen. In januari werden wo ningen en een kantoor van familie van Jos Leijdekkers in Breda, Prin senbeek en Rotterdam doorzocht. Turkije Leijdekkers staat sinds mei vorig jaar op de Nationale Opsporings- lij st. Half maart verhoogde justitie de beloning voor de tip die leidt tot zijn aanhouding naar 200.000 euro. Bij de opsporingsdiensten leeft het idee dat Leijdekkers mo gelijk in Turkije verblijft. In au- Zo zijn er heel veel Ria’s. Action is dan ook de snelst groeiende non-foodwinkel in Europa met maar liefst 80.000 man in dienst. In 2022 kwamen er 280 nieuwe fi lialen bij, wat het totaal op een slordige 2300 brengt. De omzet steeg met 30 procent naar 8,9 mil jard euro, waarvan 1,2 miljard winst. En dan te bedenken dat het dertig jaar geleden allemaal begon met één winkel in Enkhuizen. Superknap natuurlijk. Toch lijd ik, behalve aan vlieg- envlees- schaamte, óók aan Action- schaamte. Het bedrijf mag dan verkondigen zich in te zetten voor duurzaamheid, maar iedereen weet dat als er één keten symbool M Alles is er heel goedkoop, maar het voelt ookcheap e een is fan van Max Ver- H J stappen, de ander van Harry Potter en er zijn ook hele volksstammen fan van... de Action! Inderdaad ja, de winkel waar je een mandje vol prullaria en plastic zooi voor een habbe- krats kunt kopen. De grootste fan van het land is Ria Struijkuit Rijssen. Zij heeft zelfs een enorm populaire Face bookpagina over de winkelketen die gevolgd wordt door bijna 400.000 mede-fans. Daarop post Ria dingen als: ‘Ik ben weer even Keuze uit 200+ artikelen Combineren is mogelijk! Vanaf 14,99 ■Vr; Alles is er ook heel goedkoop. De politie heeft afgelopen maandag in Rotterdam de 68-jarige vader van de voort vluchtige Jos Leijdekkers (‘Bolle Jos’) aangehouden. Hij had onder andere twee prijzige horloges thuis liggen, met een gezamenlijke waarde van 140.000 euro. Chiel Timmermans Rotterdam VRIJDAG 24 MAART 2023 GO W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6