g De tijd vliegt Schouwse Brouw is bier van Bar de Stulp met lokale ingrediënten 11 8,7 8,5 8,4 BEOORDELING n. Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance naast zo veel mogelijk lokale pro- Voorgerecht Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland naar de gasten, de wijn en de gerechten. In middels is het hoofdgerecht geserveerd; een mooi roze stukje kalfsvlees met een korstje van pistachekruim, geglaceerde raapjes en een zalvige puree. Er wordt een krachtige jus de veau bij geserveerd, de ingelegde mosterd zaadjes erbij zorgen voor een frisse en licht pittige bite. Wederom drinken we er een Zuid-Franse bij, een blend van grenache en syrah van het La Croix Belle-domein. Om alles goed op ons in te laten werken, sluiten we onze ogen even. Wat een ongekend vakman schap is hier aanwezig! Alsof we nog niet het idee hebben in een at tractie van smaken en structuren beland te zijn, volgt het slotstuk van het menu. Het des sert is een compositie van peer en citrus vruchten waarvan we zin in de zomer krijgen! Het aromatische zuur van de curd van berga mot frist het zoete van de peer op. De snippers citroen meringue smelten in de mond en ge ven een friszure sensatie aan het gerecht. Ta felgenoot koos voor kaas, wat niet standaard in het menu zit, maar wel bij te bestellen is. Dat is maar goed ook, want die zat zich vanaf de eerste blik op het menu al te verheugen op de selectie van kaasmeester Van Tricht. Ruim schoots komt hij aan zijn trekken. Zo passeren een Chanteraine, een O.G. (Old Groendal) Goat, Perail de brebis, Mont d’Or en een Bio Bleu Fumé de revue. Met een grote glimlach nemen we afscheid, maar we beloven snel weer terug te komen. Rozewied heeft met haar even innemende als vakkundige eigenaren ons hart gestolen. ijkt het alsof de tijd sneller gaat naarmate je ouder wordt, of is dat ook zo? Steeds vaker bekruipt me het gevoel dat de tijd vliegt. Ie dere week loop ik hard op zondag. Soms lijkt dat dan net maar een paar dagen geleden in plaats van een hele week en zo is dat met meer dingen. Daarom zocht ik het uit en ja, de tijd gaat snel ler. Dat komt vooral omdat een steeds groter deel van je leven wanneer je halverwege de vijftig bent, voorbij is. Wanneer een kind het over ‘vroe ger’ heeft, kan dat pas een week geleden zijn. Ben je van middelbare leeftijd, dan is ‘vroeger’ vaak jaren terug. Daarnaast zijn herinneringen belangrijk. Wan neer je jong bent, zijn veel ervaringen nieuw. Daardoor ben je je extra bewust van alles en neem je veel details in je op. Wanneer je ouder bent, heb je veel routines en gewoontes. Je ont houdt minder details waardoor de dagen in el- kaar over lijken te lopen. Dat wekt het idee dat de tijd sneller gaat. Door jezelf scherp te houden en dingen te doen die je nooit eerder deed, kun je de tijd vertragen. Probeer mindfull te leven en pro beer daarnaast eens een andere routine uit. Neem een omweg naar je werk, ontmoet nieuwe men sen en doe nieuwe dingen en inzichten op. In de keuken levert vertragen vaak de heerlijk ste dingen op. Bak eens rozijnenbrood. Kneed 500 gram volkorenmeel met 320 milliliter lauw water, 7 gram gist, 8 gram zout, 20 gram boter, 20 gram suiker en kaneelpoeder ongeveer 10 minu ten. Voeg er 300 gram gewelde rozijnen aan toe en eventueel walnoten. Laat het deeg 1 uur rijzen, kneed het door en laat nogmaals 1 uur rijzen. Doe het deeg in een bakblik en zet 45 minuten in de oven op 200 graden. Besmeer het met Zeeuwse roomboter en geniet bewust van iedere hap. Prijs/kwaliteit een IPA-bier met kenmerken van dennenbos, bloemen en gras. Zeezon is een Saisonbier dat de boeren vroeger op het land dronken. Zeemist is een bier met een volle smaak als van een sorbet en Zeeuws Zwart is een donker bier met tonen van chocolade en koffie. Brutus, een rookbier met een uitgesproken smaak schenk je bij oesters. Echt Zeeuws. met honing van BijZee, een frambozenbier met biologische frambozen uit Burgh-Haam- stede.” De bieren staan op de tap in Door jezelf scherp te houden en dingen te doen die je nooit eerder deed, kun je de tijd vertragen „Bar de Stulp bestaat al 52 jaar en op verzoek van onze vaste klan ten zijn we bier gaan brouwen”, zegt Menno Bijmolt. Hij brouwde jarenlang bier als hobby en had een winkel met bijzondere whiskeys in Rotter dam. „Ik ontmoette de twee ei genaren van de Stulp, dat klikte en nu brouw ik hier dus bier. ‘Een ‘Brewcafé’ is overgewaaid ducten te verwerken in het bier, uit Amerika. Dat betekent dat Een honingbier wordt gemaakt een café ook een brouwerij is. Frambozen „De gerst komt van Jan Goense, die verbouwt dit achter ons café in Renesse. Er zat afgelopen jaar hun eigen café en inmiddels bij nog wat weinig eiwit in de gerst, diverse horecazaken op het ei- wellicht dat dit komend jaar be- land. De blikjes die ze zelf afvul- ter is”, zegt Bijmolt. Het ver- len zijn op diverse plaatsen ver mouten gebeurt bij van Kampen krijgbaar in zeven smaken met in Bruinisse. We proberen daar- bijzondere namen als Diepzee, »rtgene RENESSE z F - Margot Verhaagen En dan moet het dessert nog komen. Het bier van Bar de Stulp, een ‘Brewpub’ uit Renesse, is nu al populair en dat terwijl deze bieren nog maar net verkrijg baar zijn. Ze hebben namen als Diepzee, Zeeuws Zwart, Zeemist of Brutus, maar daar over later meer. De mannen achter Stulp-bier hebben grote plannen met dit bier dat de komende tijd op de markt komt onder de naam Schouwse Brouw. (telt dubbel) - Menno Bijmolt brouwt bier bij Bar de Stulp in Renesse. FOTO SAN DRA SCHIMMELPENNINK GO VRIJ DAG 24 MAART 2023 Eindscore

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 39