M Tekstkarren bij plek dode vrouw Verkenner Rabelink zet vaart in formatie Vlaketunnel urenlang dicht door storing 2 Aanknopingspunten over identiteit overledene PZC.NL Verward persoon van dak gehaald Stranden worden opgespoten In het Prinsenlogement van de Middelburgse Abdij heeft Rabelink woensdag en gisteren met alle par tijen een uur gesproken. „We heb ben ruim de tijd genomen” zegt Rabelink, net nadat de laatste frac tievoorzitter is vertrokken. „Ik heb met alle fracties een goed gesprek gehad. Heel open en het ging vooral over de inhoud. Iedereen wil dat er de komende jaren een mooi pro- ten of ze iets opvallends hebben ge zien. Dat kan informatie over een auto zijn of over één of meerdere derzoek. Uijtdehage: „Ze is hier ge vonden, dus ze moet hier ook op een of andere manier zijn gekomen. boeren niet gedwongen worden uitgekocht en dat 2030 als deadline verdwijnt uit de Stikstofwet. Na de periode van luisteren volgt nu een periode van analyseren, zegt Rabelink, en dan besluit hij of hij sommige partijen nog voor een tweede of zelfs derde gesprek uit nodigt. „Vrijdag zet ik alles op een rijtje, zaterdag maak ik in het mooie Burgh-Haamstede eens een goede strandwandeling om alles op me in te laten werken, en dan kijk ik met welke partijen ik de zaak eventueel nog wil verdiepen.” Uiterlijk eind volgende week hoopt hij verslag uit te brengen aan de BBB. Nu analyseren Rabelink wil het formatieproces vooral zorgvuldig uitvoeren. Hij vindt het niet netjes om over de in houd iets te zeggen, voordat hij heeft gerapporteerd aan zijn op drachtgever, de BBB. Hij laat ook in het midden of die breekpunten heeft geformuleerd. Partijleider Caroline van der Plas heeft lande lijk wel als eis op tafel gelegd dat Daar willen we graag meer over we ten.” Het is niet bekend hoe lang de vrouw op de vindplaats heeft gele gen. „We weten niet wie het is, maar ze moet gemist worden door iemand.” steeds blijft alle informatie wel kom. We willen van mensen die re gelmatig over deze weg rijden we- gemist WOrdGn vrouw zou kunnen zijn, maar nog Wg weten nOQ niet Wie het is, maar ze moet gramma ligt voor de Zeeuwse bur ger.” Geen enkele partij heeft de hakken in het zand gezet of blokka des opgeworpen. „Iedere partij heeft wensen en opmerkingen uit gesproken. Daar heb ik kennis van genomen.” Slagboom Twee weken gele den kampte de Vla ketunnel ook al met een opmerkelijk probleem. Toen was het niet de intercom, maar de slagboom die vertraging ver oorzaakte. Die ging namelijk zomaar open en dicht. Ook toen ontstond er een lange file. Belgische politie Het Team Grootschalige Opsporing (TGO), dat zich op de zaak heeft ge stort, doet er sinds dinsdag alles aan om te achterhalen welke identiteit bij het lichaam hoort. Omdat niet is uitgesloten dat het slachtoffer over de grens woonde, is een vertegen woordiger van de Belgische politie aangesloten bij het opsporings team. Rond de plek waar de vrouw is gevonden, heeft de politie gister ochtend tekstkarren geplaatst waarmee getuigen worden opge roepen zich te melden. Het is de be doeling na het weekend met digi tale banners nogmaals aandacht te vragen voor de lugubere vondst. Mensen die in Koewacht en omge ving verbinding maken met het in ternet, krijgen dan banners te zien op smartphones, laptops, tablets of desktopcomputers. woensdagavond al begon. Toen werden problemen met de intercom geconsta teerd, vertelde Rok- ven. „Maar omdat de camerabeelden nog oké waren, kon het verkeer nog wel pas seren. De storing met de intercom had wel binnen een aan tal uur opgelost moeten zijn. Dat is geprobeerd, maar is niet gelukt. Daarom is donderdagoch tend besloten alles te herstarten en te testen.” Omdat bij het Dampoortaquaduct dezelfde problemen spelen, is de N57 vanochtend vanaf 10.00 uur in beide richtingen ter hoogte van Middel burg dicht. Volgens Rokven zijn de pro blemen niet met el kaar verbonden. De sluiting leidde tot lange vertraging, met name op de N289 tussen Kapelle en Kruiningen. Maar verkeer mocht écht niet door de Vlaketunnel, legde Rijkswaterstaat- woordvoerder Ilse Rokven gisteren uit. „Als er wat in zo’n tunnel gebeurt, moet je te allen tijde contact kunnen leg gen met de ver- keerscentrale. Door een storing kon dat niet. Ook de came rabeelden die de centrale gebruikt, waren niet opti maal. Het is wette lijk geregeld dat je in een tunnel altijd zicht moet hebben, zodat er ingegrepen kan worden als dat nodig is.” Hoe de storing is ontstaan, was giste ren nog onduidelijk. Feit is dat de ellende personen. Op dat soort vragen ho pen we antwoorden te krijgen.” De politie wilde gisteren in eerste instantie het signalement van de vrouw naar buiten brengen, maar kwam daar in het belang van het onderzoek op terug. Het levenloze lichaam werd dins dagochtend bij toeval gevonden in een droge greppel aan de Emma- baan. Een buschauffeur deed de lu gubere vondst achter een riole- ringshuisje nadat hij was gestopt „Het onderzoek is volop aan de voor een sanitaire stop. De omge- gang en we beschikken inmiddels ving werd daarop aangemerkt als over veel informatie”, zegt woord- ‘plaats delict’ en de politie deed tot voerder Willem-Jan Uijtdehage. middernacht uitgebreid sporenon- Nieuwe tips moeten de politie hel pen bij het vaststellen van de iden titeit van de vrouw, die vrijwel ze ker door een misdrijf om het leven is gebracht. „We hebben al wat aanknopings punten gevonden over wie deze Getuigen VRIJDAG 24 MAART 2023 PC MIDDELBURG Oneens - Ernst Jan Rozendaal Gisteren: Een kleine windmolen bij de boer moet kunnen (2284 reacties) HULST NIEUWVLIET De politie heeft aanknopings punten over de identiteit van de dode vrouw in Koewacht, die dinsdag is aangetroffen. Met tekstkarren vlak bij de vind plaats vroeg ze gisterochtend extra aandacht voor de vondst. Vanwege proble men met de inter com en camera beelden is de Vla- ketunnel gister ochtend uren dicht geweest. Net na 14.00 uur was de tunnel weer open. Door een storing was de Vlaketunnel gisteren tijdelijk dicht. Dat leidde tot flinke vertraging, fotomarcelledavidse Nieuwe stelling: Het gaat niet goed met de acceptatie van homo's WAT VINDT U? Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Hulpverleners hebben gister middag in Hulst een persoon met verward gedrag van het dak van zwembad Rey- naertland ge haald. Hulpdien sten werden rond 13.00 uur naar het sport complex aan de Kreekzoom ge stuurd. Het ging om een hoog werker, een am bulanceteam en verschillende eenheden van de politie. Rond 14.35 uur kon de man met behulp van de hoogwer ker naar bene den worden ge haald. Voor de man wordt pas sende zorg ge regeld. De om geving was enige tijd afge zet met linten. De vaart zit in de formatie voor een nieuw provinciebestuur. Ge rard Rabelink, die door winnaar BBB is aangesteld als verkenner, heeft in twee dagen tijd alle der tien nieuwe Statenfracties ge sproken. - Willem-Jan Uijtdehage, politiewoordvoerder Een tekstkar vlak bij de lo catie in Koe wacht waar dinsdag de dode vrouw werd gevon den. FOTO KELLY THANS Rijkswaterstaat begint in april en mei met het op spuiten van de stranden tussen Het Killetje (Nieuwesluis) en Zwarte Polder (Nieuwvliet-Bad). Met bagger schepen wordt in totaal 700.000 kubieke meter strand aangebracht. Vanaf april brengt Rijkswa terstaat materi eel naar het strand. Rijkswa terstaat waar schuwt kijkers uit de buurt te blijven. Het ter rein is gevaarlijk door het risico op drijfzand en door dag en nacht rondrij dende machines. Het is wel moge lijk om het werk- vak te passeren langs de duinen. m ik Eens Eldridge Pentury Koewacht Luc Oggel Michiel Bouwman Vlake fa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 30