Angela Heeft nu niemand een leuk quizje voor Irene Moors? Eerste RTL-klus Leonie ter Braak: Blow up 24 De jonge Friese filmacteur Walt Klink speelt naast Kiefer Sutherland een belangrijke rol in de serie Rabbit Hole, waarmee hij internationaal kan doorbreken. „Ik kijk wel waar de wind mij naartoe waait.” INTERNATIONAAL SUCCES STIJGT ACTEUR WALT 1 Quote van de dag INTERVIEW KIJKT TV Er is weer een deurtje opengegaan van geluk en liefde Zappen heeft geen zin, want het spotje met Irene is overal. Dus wat doe je dan tijdens een reclameblok? Scrollen op je telefoon om te zien of er nog nieuws is. Maar verdorie, in de app van deze krant zat ze ook al. Met een handdoekje om, in een privésauna, om reclame te maken voor een weekendje energie tan ken bij een bekende keten bungalowparken. Ik snap heus dat Irene ergens haar hypotheek van moet betalen en in the picture wil blijven nu ze geen tv-contract meer heeft. Maar al die reclame- klussen benadrukken alleen maar hoe treurig het is geregeld in Nederland voor afgedankte presentato ren. Denk bijvoorbeeld ook aan Henny Huisman en zijn seniorenstoelen. Ruim 25 jaar jaar lang kun je de grote ster van een zender zijn en dan - boem - lig je eruit. Zonder om scholingsregeling of loopbaancoach die je helpt in te zien dat een leven zonder studiolampen, klaterend applaus en camera’s ook uiterst bevredigend en zin vol kan zijn. Er is geen vangnet, geen afkicktraject voor aandachtsverslaafde tv-sterren, helemaal niks. Het wordt tijd dat de omroepen hun verantwoor delijkheid nemen. Als ze het niet voor de Irenes en Henny’s doen, doe het dan alsjeblieft voor de kijker. Die verdient beter dan zijn helden van vroeger zo wanhopig te zien spartelen. Lil Kleine staptover Smit interim NOS Sport In Blow up strijden ballonarties- ten in een afvalrace tegen elkaar om het meest originele kunst werk te vervaardigen. Deelne mers moesten vorig jaar bijvoor beeld in de halve finale in veer tien uur een jurk maken van ballonnen met een bijpassende diadeem. Ter inspiratie droeg presentatrice Chantal Janzen een jurk die ze ook aan had op het Eurovisie Songfestival, maar nu van ballonnen. Winnaar was Denise die vorige zomer met 25.000 euro naar huis ging. De voorbereidingen voor de tweede reeks zijn inmiddels begonnen. Voor Leonie ter Braak wordt het haar eerste klus bij RTL. Ze verliet eind vorig jaar Talpa, waar ze voor SBS 6 onder andere pro gramma’s als Uit het leven gegre pen, Kinderen kopen een huis en Cupido ofzo en deels HLF8 pre senteerde. Ter Braak is bij haar nieuwe werkgever ook te zien als een van de deelnemers aan Het perfecte plaatje. Voor die opna mes trok ze in januari naar Zuid- Afrika. Een nieuwe reeks staat voor dit voorjaar gepland. IRk ringende vraag aan alle omroepbazen van J Nederland. Is er iemand die alsjeblieft een baantje heeft voor Irene Moors? Een quizje in de daluren? Een gezellige gesponsorde middag- show a la Life cooking, in het weekend of juist er gens door de week? Kom op RTL, bestel een nieuw seizoen van De tv kantine en haal haar over toch weer mee te doen. Ik wil best een script aanleveren waarin ze als een be paalde, chagrijnige tv-columnist in een hoekje op alles commentaar zit te leveren. De opplakwangen liggen vast nog ergens in de opslag. Alles, echt alles, is beter dan die verschrikkelijk irritante commercial van de Vriendenloterij waarin ze momenteel de hoofdrol speelt. Alsof het niet erg genoeg is dat die spot elk reclameblok langskomt, is ze daarin ook nog eens 23 keer gekloond. Om dui delijk te maken dat er dubbele prijzen worden uit gereikt. Sommige snelle reclameboys denken nu eenmaal dat de kijker de verstandelijke vermogens van een kleuter heeft. De eerste keer dat ik hem zag dacht ik nog: ‘Ha gezellig, Irene.’ En: ‘Wat een leuk blauw pak heeft ze aan.’ Inmiddels word ik ’s nachts gillend wakker van datzelfde blauwe pak en vraag ik me af hoeveel geld er precies binnenkomt bij de Vriendenloterij. Als ze én wekelijks enorme prijzen kunnen uitke ren én de kunstensector kunnen steunen én zo veel spotjes per avond kunnen betalen én behalve Irene ook nog Albert, Chantal en Robert als ambassadeur op de loonlijst hebben, dan ga je bijna denken dat het wel meevalt met die armoede in Nederland. kN J/' ‘w- I ■■- VRIJDAG 24 MAART 2023 PC Nederlander te worden’ a> - Actrice Sarah Chro- nis is bevallen van haar tweede kindje. Het meisje heet Ni- mué Rumi Katarina. MUZIEK Rapper Lil Kleine verandert na jaren van ma nagement. Hij verlaat Namam, het bureau van Nathan Moszko- wicz, en stapt over naar Spec. Dat meldt Breghje Kom- mers, de oprich ter van Spec. MEDIA Jacqueline Smit is benoemd tot interim-hoofd- redacteur van NOS Sport. De hoofdredactie van NOS Sport trad onlangs af vanwege de ont hullingen over grensoverschrij dend gedrag dat de afgelopen twintig jaar op de werkvloer plaatsvond. - Dennis Jansen Walt Klink in de serie Rabbit Hole. F0t©M|®gHcölBSO!y SMSAÖöÜHT Leonie ter Braak als presen tator van HLF8. fotoanp ‘Ik hoef niet per se een bekende Leonie ter Braak (42) gaat naast Martijn Krabbé Blow up presenteren. Ze neemt het stokje over van Chantal Jan zen, die de eerste editie voor haar rekening nam. Het tweede seizoen van Blow up begint zaterdag 27 mei bij RTL 4. L'! "'"x ff -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 24