Md Je boeken in een kist net als Hugo /CR. Nieuwsmedia Sil A. testte versleutelde communicatie 5. j Hoe gevaarlijk is deze schimmel? Walcheren Hoe dan ook vandaag weer bij elkaar Acdaen DeMunnik zijn na een breuk van acht jaar toch weer een duo Amerikaanse experts bezorgd over dodelijke Candida auris. RIVM zet zich schrap De commando die het Openbaar Ministerie linkt aan crimineel Ridouan Taghi, vervulde jarenlang een voortrekkersrol bij een nieuwe verkenningseenheid van de landmacht. De militair, Sil A„ staat inmiddels terecht voor wapen- en drugshandel. De commando mocht voor Defensie wapens testen en tactieken bedenken De man testte namens Defensie onder meer systemen waarmee versleutelde communicatie kon worden verstuurd en gaf advies over de aanschaf van wapens. Commando Sil A. (44) kwam vo rig jaar februari in opspraak toen zij n naam opdook in een politieon derzoek naar het netwerk van RidouanTaghi. De speciale verken- nerseenheid 102 die hij bij Defensie hielp oprichten, was vanaf januari dit jaar officieel operationeel. Maar de vorig jaar gearresteerde com mando was al in 2016 betrokken bij de eerste experimenten, bevestigen bronnen. De sergeant-majoor staat bekend als een expert heimelijk op treden en gebruikte zijn operatio nele kennis om dit nieuwe team vorm te geven. Van de leiding kreeg hij de vrijheid tactieken te beden ken en apparatuur te testen die de militairen het beste konden gebrui ken. worden gecommuniceerd, ook met het later omstreden Sky Ecc, dat veel werd gebruikt door criminelen en werd gehackt door de politie. De oprichting van ‘102’ was een vurige wens van de krijgsmacht en is een belangrijk onderdeel van het ver- sterkingsprogramma van het Korps Commandotroepen. Elektronische snufjes Zo experimenteerde A. met nieuwe, innovatieve elektronische snufjes die de commando’s zouden kun nen gebruiken tijdens hun inzet. Militaire radio’s voldoen bijvoor beeld niet, omdat de teamleden in burgerkleding vooral heimelijk op treden en niet willen opvallen. Om toch de eigen identiteit te kunnen verhullen, testte A. onder meer sys temen waarmee versleuteld kon Handel wapens en coke Commando Sil A. wordt ervan ver dacht dat hij meer dan duizend wa pens of onderdelen daarvan zou hebben willen verhandelen. Ook zou hij in 2020 betrokken zijn ge weest bij de smokkel van zo’n 260 kilogram cocaïne via de Domini caanse Republiek. De militair is bevriend met een crimineel contact van Taghi uit Su riname, Gregory F. Deze man werd al in 2021 opgepakt vanwege drugs handel en is deze week veroordeeld tot negen jaar cel. Volgens de rech ter is F. de organisator van vier transporten in 2015 en 2020 waarbij in totaal 1700 kilogram cocaïne het land is binnengebracht. 1 Berend rolt een houten kist door de gangen van de locatie Bergweg van het Goese Lyceum in Goes. Het was gisteren een ‘schooltasloze dag’. Leerlingen werden aangemoedigd hun boeken en andere schoolspullen op een alternatieve manier te vervoeren. Zo waren er bijvoorbeeld koffers, poppenwagens en winkelkarretjes te zien. En dus de kist van Berend: „Volgens mijn moeder ben ik Hugo de Groot.” Verdachte militair spil in nieuwe unit »P1O »P8 vrijdag 24 maart 2023 P20 13°c Weeroverzicht lange termijn: Prijs €3,30 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging »P10 Raymond Boere Den Haag Jaargang 265 PZC is onderdeel van: pzc.nl Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws lllllllllllll 8 II 711688 H 555554 II FÖT© MAROELiBBSVDSE: ZEELAND 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 1