u Groenonderhoud scoort tot zeer goed 6 Van schuurtje in Renesse tot groot bedrijfspand op industrieterrein Zo veel vierkante meters als de grote drie (Omoda, Saman en YourSurprise) hebben, telt het perceel van Bidfood op het industrieterrein niet. Maar de horecaleverancier betrok onlangs haar toch riante 13.000 vierkante meter. Alle producten hebben we geconditioneerd vervoerd het groeiseizoen. Ruim twee derde ging over bomen, struiken en ‘an ders’. Iets meer dan honderd mel dingen hadden betrekking op on kruid tussen de straatstenen. wone auto werd aan de Hogezoom begonnen. Toen 35 jaar geleden de overstap naar De Roterij werd ge nomen, kwamen de zoons van de oprichters, bij de zaak. De eerste vrachtwagen was een feit. De naam werd gedurende de tijd veranderd in Deli XL. En de zaken gingen zo goed, dat er geen parkeerplaatsen De gemeente was vorig jaar ruim 1,8 miljoen euro kwijt aan het groenonderhoud door het inge huurde bedrijf Prop, goed 1 ton meer dan in 2021. Daarnaast werd 736.720 euro uitgetrokken voor het onderhoud aan plantsoenen door het gemeentelijk uitvoeringsbe- drijf; bijna 2 ton meer dan in 2021. Ergernissen Om ergernissen verder weg te ne men, wil de gemeente daar dit jaar nog korter bovenop zitten. Vaak zorgt een combinatie van factoren (weersinvloeden, beschikbaar per soneel en materieel) voor achter stallig onderhoud, aldus het col lege. Daar zit volgens het college van burgemeester en wethouders al zichtbaar verbetering in, maar op dat punt scoort de gemeente nog steeds onder de gestelde norm. Tornado De verwachting is dat de totale kos tenpost nog oploopt, omdat het herstelwerk van stormen in febru ari, de tornado in juni en extreme droogte in de zomer van 2022 nog niet volledig is afgerond. genoeg waren. „We hadden te wei nig ruimte en capaciteit. We heb ben drie jaar lang geen acquisitie kunnen doen. Nieuwe klanten konden er alleen bijkomen, als er anderen afvielen”, aldus De Wijs. vrachtwagens. Daarbij ook drie laaddeuren, geschikt voor onze busjes en onze drie 4x4 vrachtwa gens, speciaal voorde bevoorrading op het strand.” Laaddocks Verhuizen was dus voor groei dus bittere noodzaak. Op de nieuwe plek in Zierikzee kan veel meer voorraad worden opgeslagen. „We hebben veel meer producten in ei gen assortiment. Zitten daardoor minder op de weg en dat bespaart weer CO2-uitstoot. We zijn dus ook nog eens milieuvriendelijker. Op Burgh-Haamstede hadden we niet eens laaddocks. Aan de Tech- niekweg nu acht docks voor onze 25 De Zwaluw De horeca op Schouwen-Duiveland en Bidfood Zierikzee zijn al jaren onlosmakelijk met elkaar verbon den. „Wij wilden ook per se op dit eiland blijven. Onze eerste en trouwste klanten komen hier van daan. Toevallig gingen net voor de verhuizing twee allereerste klan ten, van strandpaviljoen De Zwa luw bij het Watergat in Renesse, met pensioen. Hun zoon en neef nemen het over. Ook daar dus een nieuwe start.” Plein „We zijn nu lekker gesetteld. Alleen op kantoor moeten we nog wat din getjes uitpakken. Onze chauffeurs hebben zelf op het nieuwe terrein een bordje met Jaap Kloosterman- plein neergezet. Hij is onze vesti gingsdirecteur en onderhoudt al ja ren, hij is inmiddels 60 jaar, onze zakenrelaties. Op zakelijke, maar ook persoonlijke wijze. Iedereen in de horeca of als ‘foodprofessional’ in Zeeland kent hem. Onze trans- portregio is naast Zeeland ook West-Brabant, De Botlek, Euro poort, Goeree-Overflakkee en Voorne-Putten. Bidfood is de naam die we sinds vijf jaar dragen. Het hoofdkantoor van Bidfood staat in Ede. Voor Bidfood Zierikzee wer ken zo’n honderd mensen.” Rachel de Wijs vindt haar nieuwe werkomgeving inspirerend. „De kantoren zijn ruim. Veel ruimer dan op De Roterij. Dat geeft een goed gevoel. Daar waren we echt uit ons jasje gegroeid. Hier kunnen we verder groeien, maar we koesteren ook waar we vandaan komen. Toe vallig was ik onlangs nog bij op richtster Annie Kooman op de thee. Inmiddels is ze 90 jaar.” Met een enkel diepvrieskistje en een ge- Een score van 100 procent is niet haalbaar, aldus burgemeester en wethouders in een raadsbrief, om dat er rekening wordt gehouden met incidentele tekortkomingen. Ondanks dat positieve resultaat kwamen er vorig jaar 1036 klachten binnen over groenonderhoud. De piek van die klachten lag in de maanden mei tot en met augustus, Begin deze maand verhuisde Bid- food van De Roterij naar de Tech- niekweg op het industrieterrein. „Eindelijk is het zover. Van Burgh-Haamstede verhuisd naar een prachtige locatie in Zierikzee. Ontzettend trots op het resultaat en op iedereen die heeft meegehol pen”, luidt de boodschap. „De voor bereiding van de verhuizing zijn we een jaar van tevoren gestart”, licht Rachel de Wijs toe. Zij is hoofd verkoop binnendienst en al jaren actief voor het Zeeuwse bedrijf, dat begon in Renesse aan de Hoge zoom. „In het eerste weekend van maart zijn we overgegaan. Een behoor lijke operatie. Alle producten moes ten geconditioneerd vervoerd wor den. Wij hebben een voorraadsys- teem waarbij onder meer op houd baarheidsdatum geregistreerd wordt. Alles wat binnenkomt en weggaat scannen we daarvoor in. We hebben hulp gehad van de ex pertise van onze collega’s uit Ede en Schiedam. Op de zondag hebben we de iet getest en de maandag draaiden we alweer volop door”, blikt De Wijs tevreden terug. Al ww' DONDERDAG 23 MAART 2023 El Bidfood is blij in Zierikzee 1 Jaap Kloosterman, vestigingsdirecteur Bidfood, en Rachel de Wijs, hoofd verkoop binnendienst Bidfood, fotosandraschimmelpennink - Rachel de Wijs, Bidfood ZIERIKZEE - Marcel Modde Beter kan bijna niet. De ge meente Schouwen-Duiveland scoort ‘goed tot zeer goed’ op het onderhoud van het groen. In de openbare ruimte voldoet vol gens een evaluatie van het ad viesbureau Beheeraccent 94 procent aan de normen. Gerrit van Loon Zierikzee Het herstelwerk, zoals hier op de Wandeling, van de schade aan het openbaar groen door de stormen en de tornado in Zierikzee van vorig jaar is nog niet helemaal afgerond, foto marcel modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 49