0) 9 VIER REDENEN VOOR EN DOOR JONGEREN Heimwee DANSVOORSTELLING Twaalf dansers van Stichting Dansz uit Goes dansen volgende week donderdag mee in de interactieve voorstelling GodisaDJvan het professionele Dansgezelschap Sally uit Maastricht. „De muziek bepaalt het verloop van de avond. Het is een grote ode aan de dansvloer.” Chimaera Trio Matthaus Passion Het Chimaera Trio is regelmatig te gast in Zeeland. Dit keer in Noordgouwe met een programma met een Deense inslag. Het concert omvat drie klarinettrio’s van Deense bodem: van de elegante romantiek van Niels Gade en zijn zwager Emil Hart mann tot de frisse klanken van Norgard. Het concert wordt besloten met het ge liefde Trio in d van Felix Mendelssohn. Bachs Matthaus Passion maakt veel emoties los. Met een eeuwenoude tekst en de sterke boodschap: in het leven staat, naast verraad en dood, liefde boven alles. Voor het eerst klinkt de Matthaus Passion in de Grote Kerk Veere, uitgevoerd door de Neder landse Bachvereniging onder leiding van dirigent Masato Suzuki. Jeroen van der Boom en theater omtoveren in een club of een dis cotheek, het is het am bitieuze plan van Dans gezelschap Sally. Met als een grensverleggende voorstel ling. Niet alleen omdat er na af loop een afterparty plaats zal vin den op het podium (waarbij ieder een mee kan dansen), ook van wege het thema: Kom volledig als jezelf. Joshua Aaron Joshua Aaron is een muzikale duizendpoot en een groot fan van reizen. Zijn muziek varieert van intieme luisterliedjes binnen de genres country en pop tot filmische in strumentale muziek. Hij is gefascineerd door het onbekende en zoekt altijd naar een ontmoeting met een vreemde. In De Vreemdeling krijgt het publiek indrukwek kende foto’s te zien van Joshua’s wereldrei zen, voorzien van zijn filmische muziek. Saamhorigheid Sorber kent het gezelschap uit Maastricht van meer dan alleen voorstellingen. „Ze doen veel aan educatieve projecten, vooral op scholen. Hun doel is om te laten zien wat dans kan betekenen voor jongeren. Sally leert hen geloven in wie ze zijn en leert hen zich te ontplooien: in voorstellingen, workshops en danslabs. Veel jonge mensen gaan in de weekenden los in discotheken, maar dans kan op meerdere manieren voor verbin ding zorgen. Bovendien kan het jongeren in beweging krijgen en saamhorigheid creëren.” De twaalf dansers van Stichting Dansz (allemaal tussen de 15 en 25 jaar) hebben de afgelopen weken hard gerepeteerd. „We kregen ver schillende dansen toegestuurd om in te studeren. Ook moest iedere danser een solo maken waarin je antwoord gaf op de vraag ‘wie ben jij?’ Vooral voor de jonge meiden van een jaar of 16 was dat een hele uitdaging, maar de uitkomsten zijn erg mooi. Na wekenlang repe teren met onze groep, komt ko mende zaterdag iedereen - ook de professionals - bij elkaar voor een grote repetitiedag. We zijn er hele maal klaar voor.” Helaas kon niet iedereen van de groep van Sorber meedoen aan het project. „Het valt helaas in de peri ode dat veel hbo-scholen mid denin een tentamenperiode zit ten. Daardoor moesten aan aantal dansers prioriteiten stellen. Bij Stichting Dansz zitten veel jonge mensen die zich verder willen ontwikkelen. Een aantal wil later professional worden of zit al op een dansacademy. Voor hen is het een mooi visitekaartje, je weet nooit waar deze ervaring toe kan leiden.” God is a DJ wordt gepresenteerd Onzeker „Een thema dat speelt onder jon geren”, weet Sorber. „Ik heb zelf drie kinderen in huis in de leeftijd van puber en jongvolwassen. Mede door sociale media kunnen jongeren heel onzeker worden. Als ze zich vergelijken met anderen is het makkelijk om te zeggen ‘kijk gewoon niet, leg je telefoon weg’. Toch is dat te simpel. Veel jonge ren proberen zichzelf te zijn, maar tegelijk maken ze ook tegenstrij dige keuzes. Keuzes gericht op ‘wat zou de ander verwachten dat ik doe of zeg?”’ „Bij zulke twijfels kan een dans voorstelling als deze helpen. Hier wordt duidelijk uitgedragen dat je mag zijn wie je bent en dat het oké is. Je hoeft niet te veranderen en alles hoeft niet perfect te zijn. Vol gende week gaan labels en hokjes in rook op en mag iedereen zich zelf zijn.” de voorstelling God is a DJ staan ze garant voor een draaikolk van be wegingen, een woeste mix van ge luiden en een explosie van beel den. Een voorstelling waarin dans, muziek, belichting en beeldende kunst samensmelten. „Geweldig dat we hier aan mee mogen werken”, vertelt Vera Sor ber van Stichting Dansz. „In iedere provincie mag een lokale dans school of dansgroep participeren tijdens de voorstelling. Meteen toen ik de vraag kreeg, was ik en thousiast. Onze dansers werken al samen met professionele choreo grafen, maar het podium delen met professionele dansers is an dere koek. Soms staan we in het voorprogramma van een professi oneel gezelschap, maar nu draaien we samen de voorstelling. Ik zie het als een unieke kans voor onze dansers.” Jeroen van Veen Pianist Jeroen van Veen komt voor een lig- concert (een optreden dat bezoekers lig gend op een matje kunnen beleven) naar Middelburg. Hij speelt werken van o.a. Lu dovico Einaudi en Yann Tiersen. Tezamen met eigen werk, werken van Riuchi Saka moto en het bekende River Flows in You van Yiruma. Dit laatstgenoemde album ge speeld door Van Veen is op Spotify al ruim 34 miljoen keer beluisterd. MUZIEK a Dansvoorstelling God is a DJ. fototychomerijn VOORSTELLING Hans Puik ‘Dans kan helpen jezelf te leren zijn’ MUZIEK KLASSIEK Zaterdag 25 maart, 20.00 uur in de Drie koningenkerk in Noordgouwe. Zaterdag 25 maart, 19.30 uur in de Grote Kerk Veere en zaterdag 1 april om 14.00 uur in de Sint-Baafskerk in Aar denburg. Hij staat jaarlijks in een bomvolle ArenA met De Toppers, presen teert diverse tv- shows en komt geregeld met nieuwe muziek in de hitlijsten. Je roen van der Boom komt van avond met een persoonlijke show (vol met in teractie met het publiek en uiter aard zijn groot ste hits) naar het Scheldetheater in Terneuzen. Schrijver en meesterverteller Jan Brokken en het Berlage Saxophone Quartet brengen samen de voor stelling Heim wee. In de Zeeuwse Con certzaal in Mid delburg zijn vrij dagavond 24 maart o.a. wer ken te horen van Claude Debussy en Aleksandr Glazoenov. Dansgezelschap Sally brengt de voorstelling God is a DJ (voor 14+), m.m.v. van dansers van Stichting Dansz uit Goes: donderdag 30 maart, 20.00 uur in het Schel detheater in Terneuzen. MUZIEK Donderdag 23 maart, 20.00 uur in het Le- deltheater in Oostburg. E LIGCONCERT Zaterdag 25 maart, 19.30 uur in de Oost- kerk in Middelburg. GO DONDERDAG 23 MAART 2023

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 41