JONG INTERNEUZEN Ko vond restaurateur voor oude kar I i i o vff- 9 J |J FM Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: eeneiige tweeling Evi en Julie Buysse (12) uit Terneuzen. Julie: „Ik wil in de zorg werken, het liefst als verloskundige. Het spreekt me erg aan om voor men sen te zorgen of ze beter te maken. Of ik in Zeeland wil studeren, weet ik nog niet. Ik weet wel al waar ik later wil wonen; in Spui! Er staat daar een wit huis met paardenstallen aan het water. Lek- een antwoord te vinden op de vraag wat voor kar het nu eigenlijk precies is. We hebben een vermoe den dat het een oude viskar is, maar zeker weten doen we het na al die Jaren nog steeds niet. We Evi: „Ik vind het oké om in Ter neuzen op te groeien, maar in te genstelling tot een grote stad is Evi: „Nou., ik denk ik. Julie zit er net één seizoen op en ik al drie sei- kregen. Eigenlijk kon alleen het wiel nog opnieuw gebruikt wor den. Uiteindelijk is Dingeman on geveer een Jaar met het project be- zoenen. Julie is ook fanatiek, maar nee, ik wil nog nét iets harder winnen. Ik sta vaak rechts mid den of in de verdediging, net als Julie. Voetbal kijken vinden we allebei ook erg leuk. Gelukkig zijn we voor dezelfde club: AJax. Van middag is het AJax- Feyenoord. Frits, de vriend van mama is voor Feyenoord, dus dat wordt nog leuk!” hier minder te doen. Wel vind ik het fijn dat het strand en de zee vlakbij zijn. Dus öf ikga in een leuke stad wonen zoals Gent of lekker dicht bij het strand, in Bres- kens of zo.” hebben de kar gevonden in een winkeltje in België, maar vermoe den dat deze uit Frankrijk komt. Er zal hoe dan ook iets verkocht zijn met de kar, want er zit een speciale geldla in. Als iemand dit leest en het antwoord op mijn vraag weet, hoor ik het heel graag.” Al snel na het plaatsen van de oproep in de rubriek Lezers hel pen lezers kwam er een reactie binnen bij Ko. Vanuit het Am- bachtscentrum in Goes werd Ko door Dingeman de Feiter bena derd dat hij de kar zou kunnen res taureren. „Om met het eindresul taat te beginnen, dat is werkelijk fenomenaal. Dingeman heeft de restauratie volledig zonder spij kers gedaan en alles met pen- en gatverbindingen voor elkaar ge- Evi: „Ik zit al vanaf mijn achtste op de modevakschool. Daar leer ik naaien en patronen tekenen. Ik maak allerlei dingen voor mijn zusjes. Voor mama heb ik ook al eens een jurk gemaakt. Na de middelbare school wil ik graag naar de kunstschool in Gent. Mijn droom is om ooit een modeshow in Parijs te geven als bekende mo deontwerper.” Julie: „Ik vind het wel leuk. Je bent nooit alleen. Qua uiterlijk lijken we heel erg op elkaar, maar qua karakter niet! Evi is veel rommeli ger dan ik. Ik houd Juist van orde. Dat zorgt de laatste tijd wel voor wat ruzie. En dat is lastig, want we slapen op één kamer. Daarom krij gen we allebei een andere kamer voor de zomer. We zaten ook altijd bij elkaar in de klas, maar nu we in de brugklas zitten, zijn we voor het eerst gescheiden. Dat is toch wel even wennen.” ker buitenaf met veel ruimte. Het is dicht bij het strand en het zie kenhuis; waar ik dan later kan gaan werken.” zig geweest. Het was heel mooi om zo’n vakman aan het werk te zien.” arenlang heeft lezer Ko Francke uit ’s-Heer Hen- drikskinderen met zijn vrouw een woonwinkel gehad. Enige tijd stond er in hun winkel een oude kar, die ze te koop aan boden. Nadat niemand toehapte en de winkel stopte, besloten ze de kar in de tuin te plaatsen. Nadat deze door de elementen was toe getakeld, besloot Ko een oproep in de PZC te plaatsen om iemand te vinden die de kar zou kunnen res taureren. Het plaatsen van de op roep diende voor Ko eigenlijk een tweeledig doel. „De oproep heb ik in het najaar van 2021 geplaatst. Ik hoopte vooral dat een lezer zou reageren die de kar zou kunnen restaureren. Daarnaast hoop ik ook een keer Julie: „Eigenlijk gaat ons kleine zusje vaak wandelen met onze hond Lili. Of we gaan samen. Dan gaan we wandelen op de Zeedijk. Maar als Je tussen ons twee moet kiezen, ben ik degene die het meeste voor de dieren zorgt. Ik maak het aquarium ook schoon. Evi kijkt er alleen maar naar.” Evi: „Nee, ik doe niks! Het zijn haar vissen. Al geef ik ze soms te eten.” 1 Renee du Fossé Evi en Julie Buysse Woonplaats: Terneuzen Hobby’s: Voetbal Verliefd?: Nee! Evi (links) en Julie Buysse uit Terneuzen met hond Lili. foto jan h. bos Lezers helpen lezers - Bas Dingenouts Tweeling zit niet meer samen in de klas: ‘Toch wel wennen’ Geboren: 7 juli 2010, om 23.20 en 23.40 uur Woont met: Mama Lien, e zusje Liv en Frits Huisdieren: Teckel Lili, kat ten Lizzy Rocky en een aquarium School: Lodewijkcollege havo/vwo Wauw, mooi doel! En jij Julie? Waar wil jij later werken? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Vandaag: Ko Francke uit ’s-Heer Hen- drikskinderen, die een restau rateur voor een oude kar zocht en vond. Evi, hoe denk jij daar over? Wo nen in een stad of op het platte land? En allebei op voetbal! Wie is de fanatiekste? Wat zijn jullie toekomstplannen? Jullie zijn een eeneiige tweeling. Hoe is dat voor jullie? Ko Francke in de werkplaats van Dingeman de Feiter bij de geres taureerde viskar in Goes, fotomarcelledavidse Flink wat huisdieren! Wie zorgt er voor wie? GO WOENSDAG 22 MAART 2023 Jk 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 37