u De Agenda Herdenking en beeldentuin Jg De Rubriek De Agenda gaat over de mensen achter evenementen. Deze keer Wim Capelle uit Bruinisse. Hij heeft de organisatie van het wandelonderdeel van de Ronde van Bruinisse op zich genomen. We doen dit voor de eerste keer, het is ook een leerproces Twee afstanden Er moest ook nagedacht worden over de afstand. Wim begon enthousiast met een lengte van vijfentwintig ki lometer. Lachend: „Toen riep mijn vrouw me terug. Zo’n afstand is wel heel ambitieus. Dat is echt voor de langeafstandswandelaars. Dus kwam ik uit op vijftien kilometer.” Maar Lenny had nog een kanttekening. Want volgens haar zijn er ook veel wandelclubjes die zomaar zo’n vijf kilometer willen lopen. „Daar had ze sluis van Bruinisse kan ook, daar ko men de wandelaars in de route twee keer langs en je hebt er een mooi uit zicht.” Natuurparken Lenny en Wim gingen om tafel en kwamen tot de conclusie dat ze dat zeker wilden doen. „We zijn ervoor gaan zitten om te bedenken wat nu eens een leuke route zou zijn. Brui nisse komt altijd naar voren als het visserijdorp. En dat is het natuurlijk ook, we zitten pal aan het water. Het leek mij nu wel leuk als het thema ‘Tussen Grevelingen en Ooster- schelde’ zou worden. Want daar zit ten we tenslotte tussenin, twee prachtige natuurparken.” Er werd een cirkeltje gezet, wat zouden ze zelf willen als ze hier een wandeltocht gingen lopen? „Natuur lijk langs het water, maar er ligt bij ons ook een mooi vakantiepark, Aquadelta, en dat wordt toch vaak buiten beschouwing gelaten. Het leek ons leuk dat je daar overheen wandelt, dan langs de jachthaven, het Grevelingenmeer, de Ooster- schelde en een stukje door Bruinisse. Dan heb je precies wat het dorp ei genlijk is.” Gewoon lekker wandelen Wim is aardig sportief aangelegd, naast wandelen gaat hij ook graag hardlopen of fietsen. Maar trainen voor wandeltochten doet hij niet. „Nee hoor, ik houd van wandelen met mijn vrouw, maar zo’n Kustma- rathon ga ik gewoon lopen. Ik heb hem nu een stuk of tien keer gelopen denk ik. Ook weleens een keer met mijn zoon die toen zeven of acht was, want mijn vrouw had haar voeten bezeerd. Dan zouden we wel kijken of hij na de kering wilde stoppen. Maar hij wilde nog wel een stukje door. En ook bij Domburg hoefde hij nog niet te stoppen. Toen heeft hij ‘m helemaal uitgelopen. En dat voor een ventje van die leeftijd.” „Naarmate ik er langer mee bezig ben, raak ik wel steeds enthousiaster om dit te organiseren.” De Ronde van Bruinisse heeft al een goede basis, dus daar konden Wim en Lenny een beetje op meeliften. Een website is er al en eventuele vrijwilligers ook. Wie zaterdag wil komen kijken kan dat doen in het centrum van Aquadelta. „Daar doen ze nog wat leuks van het park zelf, en er is ook de splitsing van de vijf en vijftien kilometer. Bij de ^B jHL BV im en zijn vrouw ^B ^B Lenny wandelen W|S^B^v graag en doen bij- BB voorbeeld ook meestal mee aan de Kustmarathon. Hoe hij hier nu zo in gerold is? „Mijn compagnon Tonnie organiseert het fietsen en hardlopen bij de Ronde van Bruinisse. Twee jaar geleden heb ik toen tegen hem ge zegd dat hij misschien eens moest overwegen er ook een onderdeel wandelen bij te organiseren.” Dat bleef toen even in het midden, maar eind vorig jaar vroeg Tonnie: „Hé Wim, weet je nog dat je dat toen voorstelde? Zou je dat willen oppak ken?” een punt. We hebben daarom voor die twee afstanden gekozen. Dan heb je toch een beetje keuze. Bij Aqua- delta waren ze overigens ook super enthousiast. Daar brengen ze de tocht bij de bezoekers onder de aan dacht, op die manier kun je de toerist op een leuke manier Bruinisse laten zien.” „Het bedenken is één, daarna heb ben we de wandelschoenen aange trokken om de route zelf uit te zet ten. En daarnaast legden we de no dige contacten. Er zit dus wel wat tijd in, maar het valt allemaal best mee”, vindt Wim. „We doen dit voor de eerste keer. Het is leuk om te doen en het is een leerproces. Ik heb vooral verstand van huizen bouwen.” On danks dat zijn er toch al bijna vijftig voorinschrijvingen. Wandelaars kun nen ook op de dag zelf inschrijven. Het hangt waarschijnlijk van het weer af hoeveel deelnemers er uit eindelijk zullen zijn. i i El DINSDAG 21 MAART 2023 Bij Ronde van Bruinisse zijn nu ook wandelaars welkom A Wim en Lenny Capelle uit Bruinisse organiseren een wan deltocht als onderdeel van de Ronde van Bruinisse. foto sandra SCHIMMELPENNINK - Wim Capelle Joods monument Bij het Joods monument aan de Grachtweg in Zierikzee houdt de J.L. de Jongeschool de jaarlijkse herdenkingsbijeenkomst. Op 24 maart 1942 werden alle Joodse in woners van Zierikzee door de Duitse bezetter gedwongen om naar Amsterdam te gaan. De plech tigheid begint om 10.50 uur met een stille tocht vanaf het school plein aan ‘t Vrije. De herdenking be gint om 11.00 uur. Open atelier Kunstenaar Daniël Ie Orelio zet za terdag 25 én zondag 26 maart haar beeldentuin, atelier en werkplaats open voor publiek. Tussen 11.00 en Vox Maris en The Key Singers De koren Vox Maris en The Key Singers treden zondag op in de hervormde kerk van Yerseke. Aan- vang 14.30 uur, toegang vrij. Vriendinnendag De Goese binnenstad staat zondag in het teken van Vriendinnendag. Er zijn modeshows, workshops, food trucks en dans en muziek. Het pro gramma is te zien op de website goesisgoes.nl/vriendinnendag. 17.00 uur is iedereen welkom op Hogeweg 34 in Burgh-Haamstede om te zien hoe ze haar creaties maakt. Een overzicht van haar werk is te zien op www.orelio-art.com. Voor de wandelafstand is er de keuze tussen 5 en 15 kilometer. De tocht start gezamenlijk, maar ieder een loopt op eigen tempo, genoeg tijd om van het uitzicht te genieten dus. Ophalen van het startnummer is bij Restaurant Storm in Bruinisse. De start en finish zijn aan de Dorpsweg. De 15 km start tussen 10.00 en 10.30 uur, de 5 km tussen 11.00 en 11.30 uur. Mariskaden Hartog Bruinisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 46