(A EK met Jong Oranje lonkt voor Jan Paul van Hecke Podcast een dag later Zege voor Kerckhaert Vijftien uur na de triomf met Brighton Hove Albion in het roemruchte FA Cuptoernooi meldde Jan Paul van Hecke zich maandag bij de volgende halte. Jong Oranje is de komende week zijn pleisterplaats, met uitzicht op het EK komende zomer. „Daar droom ik wel van ja", zegt de 22-jarige verdediger uit Arnemuiden. Optie voor nog een seizoen Jong Oranje. „Champions League- voetbal halen, de beker winnen en dan het EK.», je moet groots denken hè”, lacht Van Hecke. Dan serieus; „Ze vra gen we I een s naar mij n toe kom stplan- nen, maar dat is in het voetbal niette doen. Soms kun je er ineens staan, om er twee wedstrijden later niks meer van te kunnen. Maar ja, nu met dit de komende maanden allemaal voor de boeg kan het een mooie zomer wor den.” Jan Dagevos Amsterdam traint. Gelukkig speel ik de laatste tijd wel steeds meer. Als je minuten kr ij gt, moet je zorgen dat je die goed door komt en je kans pa kt. Zondag kwam ik hal ve fina le er een kwartier voor tijd in bij een 3-o-stand, de wedstrijd was gespeeld, dan doe je watje moet doen en het is makkelijker erin komen dan bijvoor- den dat ik heel veel beter ben gewor den. Soms is dat wel een beetje frus trerend, omdat ik dat niet altijd in de wedstrijden kan laten zien, maar En geland is een goede stap geweest. Vo rig seizoen zat ik bij Blackburn Rovers in de Championship (eerste divisie), ook een goed n iveau. Nu ben ik onder deel van de selectie en is het toe groeien naar een basisplaats. Daar ben iknu mee bezig. Ik wil natuurlijk altijd spelen, dat is het leukste wat er is. Het kan ook zo veranderen hè. In april heb ben we acht wedstrijden, dan kun je zomaar een reeks maken.” Genoeg om naar uit te kijken de ko mende maanden dus, met Brighton en Terwijl zijn medespelers van Brighton gisteren als beloning voor het halen van de halve finales van het bekertoer nooi acht dagen wij af kregen en prompt een vakantie boekten, nam Jan Paul van Hecke een andere afslag. De verdediger pakte na de wedstrijd tegen Grimsby Tbwn (5-0-ze ge) de auto, reed naar Arnemuiden, overnachtte daarom zich vervolgens ‘s morgens in Amsterdam te melden bij de selectie voor Jong Oranje. Nederlands shirt De Amemuidenaar zet niet alleen met Brighton hoog in, hij hoopt zich ook met Jong Oranje te kunnen manifeste ren. De ploeg van Erwin van de Looi stuit in de groepsfa.se van het toernooi (21 juni tot 8 juli) op Portugal, België en gastland Georgië. „Een moeilijke poule, maar wij hebben een goed team, dus zouden we mee moeten kunnen doen voorde winst. Dat moet ook,als je Nederland bent.” Van Hecke, die inmiddels twee in terlands met Jong Oranje achter zijn naam heeft staan, vindt het een eer dat hij deel mag uitmaken van het keur korps van bondscoach Erwin van de Looi en hoopt dat hij het EK uiteinde lijk haalt. „Ik liep vroeger altijd in een oranje tenue als er een EK of WK was. Jong Oranje is iets moois, een Neder lands shirt aan, dat is iets om trots op te zijn toch?” Van Hecke probeert van elke mi nuut, elk hoogtepunt, te genieten, al w. It hem dat 00k zwaar. Vor ig jaar sep tember overleed zijn vader, met wie hij altijd alle momenten deelde, „Het is een gemis en dat zal altijd zo blijven. We belden na de wedstrijd altijd met elkaar. Toen ik bij Leicester mijn de buut in de Premier League maakte, dacht ik wel gelijk; ‘zo, dat had-ie ook mooi gevonden’. Ik weet nog dat ik voorde eerste keer bij Jong Oranje zat en ik hem opbelde. Op dat moment was hij al ziek, dat was heel emotio neel.” Viadeapp „Ik was om één uur ‘s nachts in Ame- muiden en om zeven uur ging het wekkertje alweer”, zegt Van Hecke maandagmorgen, vlak voor het ver trek naar het trainingskamp van Jong Oranje in Zuid-Spanje, „Het is een druk programma, maar wel héél leuk allemaal. Jong Oranje, daar kijk ik altijd naar uit. Het is een andere omgeving, met allemaal jon gens van dezelfde leeftijd en ook spe lers, die ik al wat langer ken, zoals Van Hooijdonk, Scherpen en Van de Ven. Ook buiten Jong Oranje heb ik contact met die jongens, veel via de app.” Het trainingskamp in het Spaanse San Pedro del Pinatar, waarbij twee oefenwedstrijden worden gespeeld, geldt als voorbereiding op het Euro pees kampioenschap van komende zomer. Het is één van de dingen die Van Hecke in zijn agenda heeftomcirkeld. Hij wil erbij zijn op dat podium. „Ik heb nog geen vakantie geboekt.” Het feit dat hij nu tot de 23-koppige selec tie behoort, is een prima signaal, maar bondscoach Erwin van de Looi zal pas in een later stadium zekerheid geven. Tot die tijd is het een kwestie van heel blijven en ritme zien te behouden. Dat laatste is best lastig. Van Hecke beeld tegen Leeds. Toen waren er nog krijgt dit seizoen bij Brighton wel tien minuten te spelen en stond het steeds meer speelminuten - vooral in 2-2, dan moet je er gelij k staan.” het FA Cuptoernooi - maar is nog geen vaste waarde. De concurrentie is Stappen maken moordend (,,de spelers zijn allemaal Toch voelt hij aan alles dat hij stappen vaneen hoogniveauD en geduld is het maakt in Engeland. „We hebben een motto. goede trainer (Roberto De Zerbi) en Gewoon zorgen datje goed en haid de trainingen zijn van een hoog ni veau”, stelt Van Hecke. „We doen het natuurlijk ook ge woon goed met Brighton, zitten in de van de beker, spelen voor Champions Leaguevoetbal, in de beste competitie die er is. Dan word je van zelf beter. Ik denk dat wanneer ik het vergelijk meteen paar maanden gele- WMLAINMCN ’ZOITBAL Wielrenner Jo chem Kerck- haert, die uit komt voor de continentale for matie Beat Cy cling, heet zon dag de wieler ronde van Woensdrecht op zijn naam ge schreven. De coureur uit Schoondijke maakte onder deel uit van een kopgroep van vier en finishte op Brabants grondgebied na een felle sprint als eerste. De PZC Voetbal Podcast ver schijnt deze week een dag later, op dinsdag in plaats van maandag. De af levering staat in het teken van de Zeeuwse derby in de vierde divi sie, die komende vrijdagavond wordt gespeeld. Goes-trainer Dennis de Nooijer en Kloe- tinge-coach Jur- riaan van Poelje zijn vandaag te gast en blikken vast vooruit. Jan Paul van Hecke staat sinds 2020 onder contract bij Brigh ton Hove Albion. In zijn eer ste jaar werd hij uitgeleend aan SC Heerenveen, vorig seizoen speelde hij op huurbasis bij Blackburn Rovers. Dit seizoen was er belangstelling van on der meer Sunderland en Fey- enoord, de technische staf liet hem echter niet gaan. Zijn drie jarig contract loopt deze zomer af, maar de nummerzeven van de Engelse Premier League heeft nog wel een optie voor nog een seizoen. „Die wordt wel voor 99 procent zeker ge licht”, zegt Van Hecke, die ook nog wel oren heeft naar een langer verblijf. „Dit seizoen is heel leerzaam, maar ik wil ook gewoon spelen.” Jan Paul van Hecke voor Jong Oranje in actie in de wedstrijd tegen Jong Gibraltar. Hij maakte destijds zijn basisdebuut. FOTO ORANGE PCTLRES/FETERLOJS Ik liep vroeger altijd in een oranje tenue’ Dl NS DAG 21 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 38