Meer vrouwen en Zeeuws-Vlamingen 21 MRT 2023 Hij was een zapper, een wegkijker, een slappe zak TV' Provinciale Staten en waterschap 2 Automobilist komt om bij verkeersongeluk Op de Hondegemsweg bij Grijpskerke is gistermiddag een automobilist om het leven ge komen bij een ongeluk. Daarbij was ook een vrachtwagen be trokken. Beide voertuigen be landden in een sloot. De be stuurder van de vrachtwagen is aangehouden voor onderzoek, aldus de politie. De vrachtwa gen (geladen met zand) en de personenauto raakten rond 16.10 uur van de weg bij de krui sing met de Zandvoortseweg. Volgens de politie is de auto mobilist ter plekke overleden. K1 I Wendy Wagenmakers Toos&Henk GRIJPSKERKE NEDERLANDERS SEKSUEEL MINDER ACTIEF COLUMN Word ik wakker en is het toch weer stil, ijzig stil Zogezegd in deze krant De verkiezingen van vorige week hebben in Zeeland geleid tot meervrouwen in Provinciale Staten en in het waterschapsbestuur. Ook het aandeel Zeeuws-Vlamingen is fors gegroeid. De eerste jaren moest ik de sterfdatum steeds opzoeken, maar nu zie ik er al maan den als een berg tegenop. Tien jaar. Wat er allemaal niet is gebeurd in die tijd. Kinderen gekregen, huis gekocht, mama begraven, oma begraven. Allemaal zonder hem. Ze zeggen dat het slijt. Dat je eerst ont kent, dan boos wordt, dan verdrietig en dat je het dan ‘een plekje’ geeft. Terwijl ik het na tien jaar nog steeds niet kan geloven en er nog geen traan om gelaten heb, in al die ja ren niet. Ja, soms prikt er iets. Als ik zijn mu ziek hoor (snel wegdrukken) of als ik per ongeluk een foto van hem tegenkom (snel doorscrollen) of als ik mezelf hoor zaniken zoals hij dat deed. Maar dan snuif ik een keer en ga verder waar ik gebleven was. De fase die officieel al lang achter me had moeten liggen. Mijn vader was geen held. Hij was een zapper, een wegkijker, een slappe zak. Ie mand die niet praatte, maar wel stomme dingen zei. Dat hij nooit had moeten trou wen, dat hij nooit kinderen had moeten ne men - zulke dingen vergeet je niet. Maar ja, altijd maar horen dat je vader een klootzak was, doet óók iets met je. Op zolder ligt een koffertje met zijn relikwieën: de markeerstift waarmee hij programma’s aanstreepte in de Varagids, het briefje waarop hij de videorecorder uit legde, zijn sleutels, zijn uit- klap-Nokia, zijn doosje Potters, zijn rolmaat, zijn belachelijke bril. Alles wat na zijn overlij den niet in toegesnelde aan hangwagens belandde. Ik ga het stof maar eens weg blazen. Het is tijd. ver precies een maand is het tien jaar geleden dat mijn vader overleed. Zo maar ineens, patsboem, dood. dat ten koste van Chris Koopman. Hij haalde dankzij een campagne op Tholen veel stemmen (1401), maar niet voldoende om met voor keur te worden gekozen. Dat lukte wel zijn partijgenote Paula Stoker, oud-wethouder in Terneuzen. Zij kreeg 1754 mensen achter zich. Sto ker heeft laten weten dat zij haar plek zal innemen. Mede door de grote overwinning van de BBB is er sprake van een forse wisseling van de wacht. De zetels bij de provincie worden bin nenkort voor ruim de helft - 20 van de 39 - ingenomen door nieuwe Statenleden. Bij het waterschap is de verandering iets minder ingrij pend: dertien van de dertig leden zijn nieuw in het bestuur. Vooral de toename van het aantal vrouwen is opvallend, al zijn ze nog altijd in de minderheid. Bij de pro vincie stijgt het aantal van negen naar elf (tegen 28 mannen; bij het waterschap van vijf naar acht of ne gen. Bij de waterschapsverkiezin- gen hadden vijf partijen een vrou welijke lijsttrekker. Zeeuws-Vlaanderen is de ko mende jaren sterk vertegenwoor digd in zowel het provincie- als het waterschapsbestuur. Twaalf Sta tenleden komen uit de regio (nu: tien). Bij het waterschap groeit het Zeeuws-Vlaamse aandeel van ze ven naar negen zetels. Kees Hanse Bastiaan van ’t Westeinde (BBB), lijsttrekker bij het waterschap, werd ook met voorkeursstemmen (1188) gekozen in Provinciale Sta ten. Hij eist zijn zetel niet op. Dat geldt eveneens voor Kees Hanse, BBB-lijsttrekker bij de provincie. Hij kreeg voldoende stemmen (2125) om ook in het waterschaps bestuur te blijven, maar hij ziet daarvan af. Hanse zat de afgelopen veertien jaar in het waterschap. Marianne Poissonnier-Dekker, oud-wethouder in Sluis, werd rechtstreeks gekozen bij zowel de provincie als het waterschap. Zij geeft voorrang aan het waterschap, waar de partij haar ook naar voren En dan droom ik over hem. Zie ik hem weer zitten met zijn afstandsbediening. Moet ik hem weer vertellen dat ik zijn auto in elkaar heb gereden omdat mijn kapotte sok om het gaspedaal gerafeld zat, dat de juf altijd naar mijn blauwe plekken kijkt en dat ik echt niet wéér over keukendeurtjes kan beginnen of de step die ik niet eens heb, dat ik altijd maar droom over wegvliegen zonder te we ten waarheen. Vertel ik hem dat iedereen denkt dat hij dood is, vertel ik mezelf dat ik droom. Word ik wakker en is het toch weer stil, ijzig stil. schuift als kandidaat voor het dage lijks bestuur. Afgelopen weekend werd bekend dat Gerard Rabelink, oud-burge- meestervan Schouwen-Duiveland, aan de slag gaat als ‘verkenner’ bij de provincie. Hij moet onderzoe ken welke partijen samen een coa litie zouden kunnen vormen. Hij is daarmee gisteren begonnen. „Ik vind het een hele eer om dit op te pakken en ga met enthousiasme aan de slag”, zegt hij. Rabelink, vorig jaar ook al infor mateur na de gemeenteraadsver kiezingen in Borsele, zal met alle dertien partijen in Provinciale Sta ten gesprekken voeren. „Daar wil ik ruimschoots de tijd voor nemen. Ik probeer eind volgende week de zaak rond te hebben.” Bij waterschap Scheldestromen komen de twaalf fracties die het nieuwe algemeen bestuur vormen, vandaag voor het eerst na de verkie zingen bijeen. Het is de bedoeling dat ook hier een verkenner aan de slag gaat, om te peilen hoe het nieuwe dagelijks bestuur eruit zou kunnen zien. Met voorkeur Bertie Steur (Partij voor Zeeland) is met voorkeur gekozen in zowel Provinciale Staten (1604 stemmen) als het waterschap (2195 stemmen). Zij zegt nog niet te weten of ze een van de zetels inneemt. Vóór de ver kiezingen liet ze blijken dat het werk als Statenlid haar zwaar valt en dat ze waarschijnlijk niet door gaat als haar partij niet in zetelaan tal zou groeien. De Partij voor Zee land bleef stabiel op twee zetels. Als Steur overstapt naar het wa terschapsbestuur, waar de Partij voor Zeeland vier zetels heeft, gaat ZEELAND4 UIT HET LEVEN ZEELAND9 Paul Kusters Internet: toosenhenk.nl - Annemarie Simango- Kot, vrijwilliger van stichting For a Change „Hij voegde vloeiend in en gaf de num mers een ongekende schwung.” - Zanger en gitarist Robbert Jan Swiers over David Boegheim CYCLOON IN MALAWI „Huizen zijn ingestort, we gen en brug gen kapot.” HO HO HEKIk/ ER ZIT NO© ©EEN S IN £E MAANtD Rolf Bosboom Vlissingen A De Zeeuwse waterschapsverkiezingen kenden vorige week rela tief veel vrouwelijke lijsttrekkers: vijf. Vlnr.: Karin Körver (Partij voor de Dieren), Carla Michielsen (CDA), Nathalie de Visser (VVD), Mar leen Blommaert (Water Natuurlijk) en Heleen Hamelink (Christen unie). Ze zijn ook alle vijf gekozen, fotoboazTimmermans DINSDAG 21 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 2