effeweg nl Excursiereizen mét vertrekgaran ties BB feu 25 1 r ef weg.nl oF bel 08810 30 800 1 HET WERKVAN DEELNEMERS AAN TV-SHOW Sauerland Zeeland Boek zonder aanbetaling Zelfs mensen van de basisschool contacten mij kend is hoe de schilder eruitzag. De meesterschilder won zondag avond in de zesde en laatste afleve ring van De nieuwe Vermeer bij Om roep Max. Aan het televisiepro gramma deden professionele kunste naars mee, onder wie Welbergen, en creatievelingen. De eerste groep her schiep aan de hand van omschrijvin gen een verdwenen werk van Johan nes Vermeer, in de stijl van de schil der. De tweede groep gaf in een heel eigen stijl een nieuw gezicht aan het werk van Vermeer. De wereldbe roemde schilder uit de zeventiende eeuw is onder meer bekend van Het meisje met de parel en Gezicht op Delft. Verbouwd atelier Welbergen kreeg vier maanden de tijd voor onderzoek en het schilde ren. Verbouwde voor het programma zijn atelier in Amsterdam. Zorgde voor de bekende lichtinval van Ver meers schilderijen, hetzelfde interi eur, grote doeken. Een klus waar je u tegen zegt. De zestiger droomde zelfs over Vermeer. „Je komt opeens in een Luxemburg, Eifel en Trier püli- Belgische kust, Blanken berge, Brugge en Gent heel kleine cirkel terecht. Ik moest mij inleven in een andere kunste naar, wat je natuurlijk niet gewend bent. Ik had gesprekken met hem.” Schouderophalend: „Nee, niet hardop natuurlijk. Maar hoe hij werkte, of hij een lolbroek was, een chagrijn.” Het zweet brak hem ook weleens uit. „Je imiteert toch een geniale schilder. Dan dacht ik bij me zelf hoe haal ik het ciaal. Hoe trots de mensen om mij heen zijn. Ik ben echt intens aan het genieten. En blijf ook even lekker in deze bubbel.” Heemskerk won eer der dan collega-meesterschilder Welbergen. Zij maakte al wel mee dat ze werd herkend op straat. „Niet eens dat ik per se wordt aangespro ken, maar dat er dan heel vrolijk naar mij wordt geknikt.” Niet heel gek. Het televisiepro gramma trok wekelijks ruim een miljoen kijkers. Op sociale media noemen kijkers het prachtig. Laten ze weten te hebben genoten en dat het jammer is dat de serie alweer voorbij is na zes afleveringen. „Je ziet wat het bij zo veel mensen heeft losgemaakt”, zegt Adriaan de Wolf (36) uit Amsterdam. Met zijn versie van Venus, Jupiter en Mer curius won hij de derde afleve- I ring. „Het is één bom aan cre ativiteit. Ik heb ontzettend F veel reacties gehad. Zelfs mensen van de basisschool contacten mij.” Toch waren de vier maanden die eraan voorafgingen ook voor hem in tens. „Ik ben wel wat muurtjes te gengekomen.” Hij zucht. „Paniek, ontreddering. Je wordt ook drie maanden lang gevolgd door came ra’s, daardoor ben je je veel bewuster van watje doet.” Na zijn aflevering volgde dan ook even het bekende zwarte gat. Dag Vermeer. „Maar daar ben ik inmiddels wel uitgekropen. Ik heb vooral veel energie gekregen. En ik krijg door het programma ook meer opdrachten binnen.” Ondanks dat het programma nu is afgelopen, ebt het nog na in het leven van de winnende meesterschilders. „Ik blijf wel in die sferen. Ik blijf doorgaan”, zegt Welbergen. Heems kerk knikt bevestigend als haar dat ook wordt gevraagd. „Ik merk dat hier mooie dingen uit voortkomen. Schilderen blijf ik toch doen. Ook al verkoop ik niets.” Wat er de ko mende tijd vooral op de planning staat? Tripjes naar het Mauritshuis! „Dit is toch echt een kroon op het harde werk.” Ze kijkt nog maar een keer naar haar schilderij aan de muur. Nog steeds met die brede lach. „Ja, hier ga ik heel vaak naartoe.” Rouen, Normandie en Parijs eigenlijk in mijn hoofd.” Herkenbaar voor Yvonne Heems kerk (49) uit Voorhout. Zij won de vijfde aflevering met haar De drie Maria’s aan het graf van Christus. „Ik at, sliep, praatte, neuriede en droomde over Ver meer. Het hele proces zoog me totaal leeg. Op een ochtend werd ik wakker met een hand die het niet deed. Omdat ik zoveel aan het schilderen was.” Maar als ze zo in het Mauritshuis staat, kij kend naar haar eigen werk op slechts tiental len meters afstand van werken van grote mees ters als Vermeer en Rembrandt, moet ze la chen. Van trots. En die ik. lach gaat voorlopig ook niet weg. Ze nA* valt even stil. Zoekend naar de juiste F woorden. Hg® „Ik ben sprakeloos ja. Dit is zo spe- 1 FOTO’S FRANK JANSEN yT 5 dagen va. 299 S dagen va. 399 - Adriaan de Wolf Adriaan 1 de Wolf bij zijn doek l/enus, Jupiter en k Mercurius. j ALL inclusive Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt De werken uit het programma zijn nog te zien t/m 4 juni: die van de meesterschilders in het Mauritshuis in Den Haag, die van de creatievelingen in museum Prinsenhof in Delft. ALL inclusive Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt ALL inclusive Vertrek: apr, meijunjul, aug, sep, okt ANVR 5 dagen 389,- Ontbijten diner vertrek: apr, mei Jun, sep, okt ALL INCLUSIVE Maarten Welbergen bij zijn kunstwerk Het Zelfportret Fouten voorbehouden. Prijzen zijn gebaseerd op twee personen per boeking en per persoon. Exclusief Calamiteitenfonds 2,50 p.b., reserveringskosten 25,- p.b. en consumentenbijdrage SGR 5,- p.p. 5 dagen va. 389,- ALL INCLUSIVE I# Ontbijten diner Vertrek: aprjul, aug, okt 5 dagen va. €299,- GO DINSDAG 21 MAART 2023 I I V I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 25