H 22 INTERVIEW KUNSTRIJDSTER LINDSAY VAN ZUNDERT HEEFT IN AANLOOP NAAR WK ‘WAASJE’ OVERWONNEN KUNSTSCHAATSEN WK IN JAPAN Dat we businessclass mochten vliegen, vond ik toch ook wel een hoogtepuntje wedstrijden. Die had ik nog niet eerder mogen schaatsen. Toen had ik weer een doel om naartoe te werken.” Ze ziet het als dé winst van het afgelopen seizoen. „Dat het na zo’n dipje weer goed komt.” Mooie doos Van Zundert begint morgen (de korte kür begint om 07.50 uur Ne derlandse tijd) in het Japanse Sai- Schrikken Enkele maanden na het WK in Montpellier belandde Van Zun dert in een dip. „Nou ja, dip. Ik zat effe in een waasje” zo kijkt ze nu terug op een periode waarin ze haar moeder na een training deed schrikken met de woorden: ‘Hier zijn mijn schaatsen. Ik stop er mee’. Hoe de waas ook weer ver dween? „Door de uitnodiging die ik kreeg voor twee Grand Prix- Ze wijst op haar leeftijd. „Ik voel me soms nog een meisje van 18. Geen vrouw van 18. Het is voor mij gewoon hard werken en zorgen dat ik erbij blijf horen.” Ze zegt af en toe ook een meisje van amper 18 te willen zijn. En dus dook de olympiër ook afgelopen winter het carnaval weer in. Iets wat haar vo rig jaar in aanloop naar het WK op de nodige kritiek kwam te staan. „Kijk, ik ga niet helemaal los tij dens het carnaval. Ik giet me niet vol met alcohol. Ik wil dan gewoon lol en plezier hebben met mijn vrienden. Het is alleen maar twee dagen heel laat geworden. Die slaap heb ik ondertussen al wel in gehaald.” Sindsdien kijkt ze vooral uit naar het komende WK. „Het is su per cool dat ik naar Japan ga. Dat is iets nieuws dat me motiveert om elke dag te gaan trainen. Zoals ik ook de Spelen graag nog een keer wil meemaken. Nog één keer het zelfde voelen, daar zet ik graag de wekker voor.” Het eerste doel op het WK is het halen van de finale. Een goed uit gevoerde dubbele drievoudige sprong (triple-triple) kan daarbij helpen. „Ik ben nu zover dat ik de losse triples op de automatische piloot spring.” Met de dubbele tri ple is ze zover nog niet. Afwachten dus of ze hem morgen in zet tij dens de korte kür. Want met een goed uitgevoerde triple-double kun je soms meer punten scoren dan met een niet helemaal gero teerde triple-triple. Gaaf Lindsay heeft een houding van ‘we gaan gewoon door met trainen en dan zien we wel’. De Brabantse tiener kijkt vooral uit naar de wed strijd zelf in de Super Arena van Saitama. „Schaatsen voor 34.000 man. Dat vind ik gaaf. Dat je niet alleen aan je trainer en coach kunt laten zien wat je kan.” Na een vlucht van veertien uur en een lastige overstap in Helsinki arriveerde Lindsay van Zundert zondag in Saitama. ‘De training ging super en het stadion is mooi’, liet ze het thuisfront al direct we ten. Meer hoefden ze thuis in Etten- Leur ook niet te weten. stop ik alles wat met Peking te ma ken heeft.” Gevraagd naar haar meest dier bare herinnering aan de Winter spelen, schieten de gedachten bij Van Zundert van links naar rechts. „De opening was leuk. Dat ik de vlag mocht dragen ook. De küren zelf gingen goed. En dat we heen businessclass mochten vliegen. Dat vond ik toch ook wel een hoogtepuntje.” Met het halen van de finales in Peking en het daaropvolgende WK (in Montpellier) zette de protégé van Joan Haanappel en Sjoukje Dijkstra zich internationaal op de kaart. „Het voelt dat ik nu thuis hoor op dat soort kampioenschap pen. Dat ik er niet bij hang als een nieuwkomer zoals op mijn eerste WK. Toen zag ik de anderen sprin gen en dacht: moet ik dat ook doen? Nu weet ik dat ik het kan. Dat geeft een comfortabeler ge voel.” Lindsay van Zundert (18) begint morgen in Japan aan haar derde WK kunstrijden. Na een dipje stapt de tiener intussen zekerder dan ooit het ijs op. „Ik heb het gevoel dat ik thuishoor op dit soort kampioenschappen.” tama aan haar derde WK. „De derde keer alweer, ja”, zo schijnt ze dat zelf nog niet te beseffen. „Het gaat snel.” Zo ook als ze er aan denkt dat het amper een jaar gele den is dat ze op de Olympische Spelen stond. „Dat voelt als twee maanden geleden.” Haar slaperige ogen beginnen te glimmen. „Die Spelen zitten nog steeds in me. Ik heb ervan genoten. Thuis probeer ik alle herinneringen vast te hou den in een mooie doos. Daarin oe de laatste week richting het WK eruit I ziet? „Hetzelfde als al tijd”, geeuwt Lindsay I van Zundert als ze zich op een vroege woensdagmor gen zachtjesaan voorbereidt op een dag als vele andere. „Vanoch tend een uur ijstraining met Tho mas (Kennes, red.), hierna met mama naar Antwerpen voor een uur trainen met Carine (Herry- gers, haar andere coach, red.), dan naar ballet, daarna nog krachttrai ning in Roosendaal en als laatste een theoriecursus voor mijn rij examen”, zo somt ze achteloos de dagelijkse routine van een acht tienjarige scholiere op. „Morgen doe ik zowat hetzelfde.” Alleen wordt het ballet dan vervangen door een off-ice-training. „Op vrijdag trainen we dan nog twee keer op het ijs en ben ik voor wat het schaatsen betreft klaar om naar Japan te gaan. Dan moet ik ’s mid dags op school alleen nog een scheikundetoets maken.” WOENSDAG T/M ZONDAG VANAF 03.00 UUR TV EUROSPORT - Lindsay van Zundert (18) Lindsay van Zundert in actie bij de Challenge Cup in Tilburg. Ze staat voor haar derde WK. foto jules van iperen/pix4rofs Lindsay van Zundert begint morgen vanaf 07.50 uur aan de korte kür en hoopt vrij dag vanaf 09.20 uur de vrije kür te rij den. FOTO ANP Ad Pertijs Saitama ‘Ik voel me soms nog meer een meisje dan een vrouw’ DINSDAG 21 MAART 2023 GO A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 22