Minder toezicht in opvang dreigt fojj, Pad op liefdespad let niet zo goed op 1.'i /X Nieuwsmedia Belangenvereniging: Veiligheid kinderdagverblijven is in het geding Walcheren Zeeuwse roep om hulp uit Malawi Krimpflatie L &7& Door personeelsproblemen in de kinderopvang komt de veiligheidsregel in het gedrang waarbij altijd iemand anders moet meekijken of meeluisteren met een pedagogisch medewerker. Minder in het pakje voor (veel) meer geld, de tien schrijnendste voorbeelden Zware regens doen lemen huizen smelten Dan maar groepen sluiten, hoe vreselijk dat ook is De personeelstekorten laten diepe sporen na in de kinderopvang. Nu blijkt dat ook het vierogenprincipe niet meer te allen tijde kan worden gehandhaafd. Dit betekent dat er in de kinderopvang altijd één volwas sene moet meekijken of meeluiste ren met een groepsmedewerker. „We krijgen meldingen binnen dat er dingen misgaan, zoals het losla tenvan het vierogenprincipe, waar door de veiligheid in het geding is”, zegt Gjalt Jellesma van de Belan genvereniging van Ouders in de Kinderopvang, kortweg Boink. de arm worden gegrepen’. Recent deed omroep AT5 onder zoek onder bijna vijftig Amster damse kinderdagverblijven. Zes er van stelden dat door de hoge werk druk het vierogenprincipe ‘onder druk staat’. Dit is de belangrijkste maatregel uit 2013 na de Amster damse zedenzaak met Robert M. Uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat een meerderheid van de werkne mers in de opvang de werkdruk als (zeer) hoog ervaart. Eerder waren er verhalen over de sluiting van groe pen, aanpassing van openingstijden en het opzeggen van contracten van wege de werkdruk. zichthouder GGD Ghor al de nood klok over de ‘stijgende lijn in de te kortkomingen bij kwaliteitseisen’. Door het ontbreken van vast perso neel kan volgens GGD Ghor ‘de kennis en ervaring ontbreken die noodzakelijk is voor de veiligheid en gezondheid van kinderen’. Directeur Emmeline Bijisma van Brancheorganisatie Kinderopvang noemt het ‘zeer zorgelijk’ dat de veiligheid in de kinderopvang on der druk staat. „Het is beter groepen te sluiten dan aan het vierogenprin cipe te tornen, hoe vreselijk dat ook is. We mogen niet door de onder grens zakken.” P6 Bij de arm Jellesma wij st in dat verband op een toename van ‘het aantal ongedul dige’ medewerkers, maar hij kent ook verhalen over kinderen ‘die bij Noodklok Afgelopen december luidde toe- b «L, I N (F X -- Het overkomt ons mensen ook vaak, dat ons beoordelings vermogen wat vertroebeld wordt door liefde. Padden letten in hun voortplantingsdrang ook niet zo goed op en lopen het gevaar plat gereden te worden op weg naar hun voortplantingswater. De mens steekt dan een helpende hand toe, graaft emmers in waar de padden ’s nachts invallen. Die grote, helpende mensenhand brengt ze dan de volgende morgen naar de veilige overkant. Klaar om kleine padjes te maken.zeeland 1 i »P7 ;v' ZEELAND4 ARCHIEFFOTO KATJA VAN NOORT dinsdag 21 maart 2023 P16 Weeroverzicht lange termijn: - Emmeline Bijisma, Brancheorganisatie Kinderopvang Prijs €3,30 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging -A’ï’ Edwin van der Aa Amsterdam I Jaargang 265 PZC is onderdeel van: ■F kW L V Ut pzc.nl Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws pRlJS’- lllllllll 8 II 711688 H 555554 II «J.. X. -■ 4 -—w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 1