I stip Nederlandse Staat aansprakeli ik voor effect Turkije-deal’ F Rode wangen krijgen na een lesje lentekriebels is echt niet erg TIJDELIJK extra korting tot wel stipreizen.nl F F 599 Profiteer t/m 27 maart van Lentekriebels kortingen!! 699 1329 p al onze zeecruises! 6 LINDA AKKERM ANS ©088-7070600 <€15Ö\ k korting J nu v.aCl*E£ €75 korting nuv.aSEf>d 674 €2O0\ korting e \1 (B ÉK IB I n het tuincentrum was het I druk met mensen die net als ik I bakken vol viooltjes naar buiten sjouwden. Thuis hielp de jongste met het schoonmaken van het ter ras en bij de voetbalwedstrijd van de oudste was het veel drukker met publiek dan de afgelopen maanden. Logisch, want eindelijk hing het lentezonnetje in de lucht, genieten! ’s Avonds aan de pizza zagen de kinderen de bui echter al hangen. Als de lente met rasse schreden nadert, is het ook weer tijd voor de Week van de Lentekriebels op school. „Nee hè, zei die van ro, „dan moeten we elke dag over seks en zo praten, ik heb nog liever een extra les taal.” Die van 8 rolde een keer met haar ogen en vatte het onderwerp in vier letters samen: ‘stom’. 9-DAAGSE OUTLET CRUISE NOORSE FJORDEN vaak met problemen te maken, zo als gedwongen seks, een soa of tie nerzwangerschap. Héb het er dus vooral thuis over, zou ik zeggen. Het is daarbij zeker niet nodig om als ouders rode vlek ken te krijgen omdat veel juffen en meesters deze week een clitoris in 3D de klas laten rondgaan. Welnee, wees blij dat kinderen leren dat het heel gewoon is om over seks te pra ten en dat het nergens voor nodig is je te schamen voor je lijf. De hui dige tijd, vol Metoo-schandalen, leert ons immers dat dit vroeger veel te weinig is gebeurd. Over die rode vlekken gespro ken: rode wangen krijgen als ou ders is heus niet erg. Ik zie ons bij voorbeeld nog zitten aan de keu kentafel toen de oudste tijdens het avondeten begon over een lesje lentekriebels. „Papa en mama, de meneer zegt dat iedereen een fijn plekje heeft en dat het heel nor maal is als je daaraan zit. En dat alle vaders en moeders datwel- eens doen. Jullie ook?” Ik verslikte me bijna in de aardap pels om er daarna samen heel hard om lachen. Geeft niks. Want net als seks is lachen ook heel gezond. 11-DAAGSE CRUISE VAN NEDERLAND NAAR ITALIË 15-DAAGSE CRUISE IJSLAND SCHOTLAND Zelf heb ik ook een allergie voor al die ‘weken van’, want kom op hé, er wordt tegenwoordig zelfs voor de grootste onzin een thema- week in het leven geroepen. Maar de Week van de Lentekriebels vind ik dan weer wél een goeie. Want praten over seks, je lijf en gevoelens: je kunt er niet vroeg ge noeg mee beginnen. Niet voor niets blijkt uit onder zoek dat kinderen die goed zijn voorgelicht later weerbaarder zijn en meer plezier beleven tussen de lakens. Ook krijgen ze minder H Wees blij dat kinderen leren dat het heel gewoon is om over seks te praten duidelijk dat Turkije geen veilig land was, omdat het niet in de ba sisbehoeften van vluchtelingen kon voorzien.” Het Europese Hof van Justitie oordeelde eerder dat de EU niet aansprakelijk kan worden gesteld, omdat de deal is gesloten door de afzonderlijke lidstaten. De organi saties stellen daarom nu Neder land aansprakelijk voor ‘onrecht matig handelen'. Ze willen dat de Nederlandse regering 'de juridi sche verantwoordelijkheid voor de deal erkent’ en vragen om ‘rechtsherstel voor de vluchtelin gen’. Hoe dat er in praktijk uit moet zien, wil een woordvoerder van Amnesty nog niet zeggen. Wel vinden de organisaties dat de regering toezegt dat eventuele toekomstige migratiedeals niet meer worden gesloten als ‘ze voorzienbaar tot mensenrechten schendingen leiden’. Als de regering niet binnen een maand reageert, dagen de organi saties de Staat voor de rechter. Op merkelijk is wel dat een voorma lige directeur van Amnesty Inter national in 2018 nog excuses aan bood voor de harde kritiek die de organisatie had geleverd op de Turkije-deal. l per persoon J crn-5 ook. o] Op het hoogtepunt van de vluch telingencrisis van 2015/2016 sloot de EU een deal met Turkije. In ruil voor zes miljard euro zou Turkije de vluchtelingen tegenhouden en opvangen. Wie nog wel in Grie kenland aankwam, zou direct worden teruggestuurd. Neder land was in die periode voorzitter van de EU. Premier Rutte en toen malig PvdA-leider Diederik Samson speelden een grote rol bij het tot stand komen van de deal. „Door de deal kwamen tiendui zenden vluchtelingen onder er barmelijke en mensonterende omstandigheden vast te zitten in kampen op de Griekse eilanden”, stellen Amnesty, Defence for Children, Stichting Bootvluchte ling en PAX. Ook terugsturen naar Turkije was volgens de organisa ties geen oplossing. „Liet was al 6-DAAGSE MINICRUISE SCHOTLAND Nu inclusief 50 p.p. boordtegoed! Powered by corendon. si- I .w zie stipreizen.nl/crhscb zie stipreizen.nl/crdnfb zie stipreizen.nl/crccjb 6-daagse Holland America Line cruis® per nieuw 4*+ Rotterdam Cruise only met vertrek en aankomst Amsterdam naar o.a. Edinburgh Inverness Cruise o.b.v. volpension: inclusief ontbijt, lunch diner Ook te boeken i.c.m. Have It Ail pakket! Alléén vertrek op 24 april 2023 11-daagse cruise per comfortabel 4* Costa Favolosa Vertrek vanaf Amsterdam terugvlucht en transfer inclusief Cruise o.b.v. volpension: inclusief ontbijt, lunch diner O.a. Zeebrugge, Le Havre, La Corufia, Vigo, Lissabon, Cadiz Barcelona Alléén vertrek op 10 september 2023 Amnesty International en drie andere maatschappelijke orga nisaties stellen vandaag de Ne derlandse Staat aansprakelijk voor ‘onnodig lijden en structu rele schending van de rechten’ van vluchtelingen. X t 15-daagse cruise per comfortabel 4* Costa Favolosa Cruise only met vertrek vanuit Amsterdam en aankomst IJmuidan i Cruise o.b.v. volpension: inclusief ontbijt, lunch diner O.a. Seydisfjordur, Akureyri, Isafjord, Reykjavik Kirkwall Alléén vertrek op 13 augustus 2023 reizen nl Geen res. bijdrage nu Cyril Rosman Den Haag 9-daagse cruise per kleinschalig 3*+ MS Ocean Majesty Busreis per comfortabele touringcar naar en vanuit Duitsland Cruise o.b.v. volpension en 0,25 Hr wijn tafelwater bij lunch en diner inbegrepen! O.a. Vik, Olden, Trondheim, Molde, Bergen Kristiansand Alléén vertrek op 21 mei 2023 <300 zie stipreizen.nl/crcnyb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exclusief reserveringsbijdrage/ Calamiteitenfonds a €40,- per boeking en inclusiefSGR Bijdrage van €5,- per persoon. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR-reizigersvoorwaarden van toepassing. Zie voor de Lentekriebels actievoorwaarden: www.stipreizen.nl/actievoorwaarden MAANDAG 20 MAART 2023 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 6