Goes wil kleine windmolens op boerenerven toestaan 4 Verwenmomentendag voor mensen met en na kanker echt bezig met ziek zijn”. Vrijwilligers legden zaterdag mensen die kanker hebben of hebben gehad in de watten. In het Tonnen magazijn in Brouwershaven werd gelakt, gestyled, gemasseerd, maar ook veel gekletst en gelachen. Al gaat het er wel over vandaag, je bent niet bezig met ziek zijn Dan hebben we het vanzelfspre kend niet over de enorme joekels die we al kennen van de grote windmolenparken. Het gaat hier om windmolens met een maximale hoogte van twintig meter, bedoeld om de eigen energie op te wekken voor het boerenbedrijf In elk geval twee agrariërs, uit Wolphaartsdijk en ’s-Heer Arendskerke, hebben daar wel oren naar. Zij hebben namelijk gereageerd op het ontwerp van het nieuwe be stemmingsplan voor het buitenge bied, dat onlangs ter inzage lag. Ze merkten op dat de mogelijkheid voor het plaatsen van kleine wind molens bij het eigen bedrijf ont brak in dat plan van de gemeente Goes. Hun inspraakreactie heeft op dit vlak succes, want B en W stellen nu voor om deze mogelijkheid als nog op te nemen in het bestem mingsplan. De gemeenteraad moet daar nog wel mee akkoord gaan. De kans lijkt groot dat dit zal gebeuren, want vorig jaar nam de raad een motie aan waarin de mogelijkheid voor het plaatsen van kleine wind molens werd bepleit. kijkt ze in de spiegel. „Ik was uitge nodigd door de organisatie en twij felde of ik het wel moest doen. Je kent niemand en dat is toch span nend. Maar het is heel leuk. Al gaat het er wel over vandaag, je bent niet was een succes, maar in de corona- tijd kon het dus niet doorgaan. Nu gelukkig weer wel”. Cathy is heel trots en blij met alle sponsoren en vrijwilligers. „Ze zit ten hier toch maar een hele dag be langeloos. De deelnemers krijgen bovendien een goed gevulde good- iebag en een bos tulpen mee naar huis. En dat wordt zo gewaardeerd. Mensen hoeven even niet te den ken aan ziek zijn. Erover praten mag natuurlijk. Een luisterend oor is al heel fijn”. In het begin trok ze zich de verhalen soms best aan. „Nu heb ik dat niet meer, maar het blijft bij zonder om dit te doen”. Reimerswaal laat desgevraagd weten nog geen beleid te hebben Wel of niet gaan Ondertussen ligt Manuela Vuijst Facebookpagina Initiatiefneemster van Verwenmo- ment, Cathy de Vos uit Kerkwerve, loopt tevreden rond. In 2017 begon ze met Verwenmoment. „Het is een Facebookpagina waarop allerlei leuke ‘verwenmomenten’ worden aangeboden. Van een mooi boeket bloemen tot overnachtingen in een bed breakfast. Mensen schrijven zich dan in voor zo’n moment en iedere week verloten we ze.” Aan de hand van haar pagina leek het Ca thy leuk om in 2019 een Verwen momentendag te organiseren. „Het windmolens. „Bij ons is het voor alsnog dus niet toegestaan”, aldus een woordvoerster. In de gemeente Noord-Beveland is in het onlangs raadspuntenpro- gramma afgesproken dat kleine windmolens bij agrarische onder nemers toegestaan zullen worden. Goes is niet de enige gemeente waar over het al dan niet toestaan van kleine windmolens wordt na gedacht. In Borsele neemt de vraag onder boeren naar het plaatsen van kleine turbines toe, zo stelde wet houder Arno Witkam vorig jaar zo mer. „Regelmatig informeren agra- Want ondanks dat alle gasten te maken hebben (gehad) met kanker, is het vooral de bedoeling om van daag niet met de ziekte bezig te zijn. En dat lukt goed. Het is een gezel lige drukte en er is van alles te doen. Je kunt onder andere je haar, ma ke-up en nagels laten verzorgen, een voetbehandeling of voetreflex- massage krijgen, je wimpers laten verlengen, een kleuranalyse doen of een yogales volgen. En als je wilt, legt een fotografe je vervolgens op de gevoelige plaat vast. het vrouwelijkst mee”. Heleen daarmee zie je er zelfs juist zieker geeft haar een blad mee met allerlei uit. Winterkleuren zoals paars, fel tips voor bijpassende kledingkleu- roze en rood en alle koele tinten ren en make-up. met blauw en groen geven een blos op je gezicht”. Bianca had zich er zelf ook al in verdiept en draagt daarom een fel bij Sharon Vroegop onder behande- roze shirtje vandaag. „Het is leuk ling voor een wimperverlenging. om te zien wat bij me past. Ik had al Een priegelig werkje waarbij Sha- gelezen dat als je zoals ik nu donker ron haartje voor haartje de wim- haar hebt, je dan fellere kleuren pers verlengt. „Je staat er niet vaak moet dragen”. Liefst wil ze straks bij stil, maar je wimpers krijgen het als haar haar weer langer is het ook ook te verduren door behandeling weer kleuren. „Dat kan nu gewoon voor kanker. De wimpers vallen uit nog even niet. Maar ik wil het wel of worden dunner”. Manuela is ver weer laten groeien, daar voel ik me bluft door het resultaat, stralend Wintertype of lentetype? Heleen van den Bos voorziet de da mes vandaag van kleuradvies tij dens een kleuranalyse. Ze drapeert doeken in allerlei kleuren om de schouders en laat zien wat die com binatie van kleuren voor iemands uitstraling doet. „Door het ziek zijn veranderen je huid en haar vaak in grijpend. Wanneer je de goede kleuren draagt, voel je je beter en zekerder”. Voor de spiegel zit Bi anca van de Graaf. Heleen legt haar Heleen van den Bos doet een kleuranalyse bij Bianca van de Graaf, fotosandraschimmelpennink uit dat ze een wintertype is. „Lente- en herfstkleuren doen niets voor je, In Kapelle mag het al Daarmee is Kapelle de enige opgestelde Zuid-Bevelandse gemeente waar kleine windmolens in het buiten gebied al zijn toegestaan. In prin cipe tot maximaal 21 meter hoog, maar omdat het een nieuw feno- riërs naar de mogelijkheden om een meen is, heeft de gemeente beslo- windmolen te plaatsen op hun erf ten elke aanvraag op z’n merites te voor hun eigen energievoorzie- beoordelen. Uitgangspunt is dat de ning.” Witkam liet toen weten de turbine geen nadelige effecten mag mogelijkheden te gaan onderzoe- hebben op het woon- en leefkli- ken. Navraag bij de gemeente leert maat van mensen in de omgeving, dat de situatie vooralsnog onveran derd is. „Binnenkort is er een sessie met de gemeenteraad om het hier opgesteld op het gebied van kleine verder over te hebben”, laat een woordvoerster weten. El MAANDAG 20 MAART 2023 Even niet denken aan ziekte GOES - Rob Paardekam De kans is groot dat in het bui tengebied van Goes binnenkort kleine windmolens opduiken. Burgemeester en wethouders willen agrariërs de mogelijkheid geven om zulke windmolens te plaatsen op hun erf. - Manuela Vuijst, deelneemster Foto ter illustratie. FOTO PEDRO SLUITER FOTO Mariska den Hartog Brouwershaven --

Provinciale Zeeuwse Courant | 2023 | | pagina 49